UTD HOCO 2019

Age Group Results

November 13, 2019


Results By FRC Race Chip Timing www.racechiptiming.com


student Men: Top Finishers 0- 9
student Women: Top Finishers 0- 9
faculty Men: Top Finishers
faculty Women: Top Finishers 0- 9
alumni Men: Top Finishers 0- 9
alumni Women: Top Finishers 0- 9

student

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michelle Koh 182 7 18:58.9 7:52/M
Top

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hannah Bennett 30 11 20:06.2 6:31/M
2 Elaine Ardila 14 16 20:42.7 6:48/M
3 Danielle Vaughn 372 20 21:33.8 6:59/M
4 Rebecca Spiegel 330 24 21:47.1 7:03/M
5 Trisha Nicolas 247 27 22:24.6 7:20/M
6 Carmen Rocha 296 30 22:37.7 7:21/M
7 Amy Nelson Frisco TX 236 48 24:30.2 7:57/M
8 Khanh Ta 2913 50 24:46.9 8:00/M
9 Kathy joseph 164 52 24:51.6 8:10/M
10 Elizabeth Stegall 2910 54 25:00.5 8:07/M
11 Sarah Tempelmeyer 342 56 25:08.3 8:13/M
12 Sarah Tse 363 60 25:20.3 8:15/M
13 Svenja Lolkes 203 64 25:43.9 8:28/M
14 Maria Del valle 81 65 25:44.2 8:29/M
15 Daelynn Resendiz 293 67 25:45.5 8:26/M
16 Elizabeth Labra 189 69 25:59.5 8:25/M
17 Carly Raskin 287 70 26:00.4 8:26/M
18 Shaira Rahman 499 71 26:00.7 8:25/M
19 Camille Gerstner 434 77 26:38.9 8:39/M
20 Emma Bronnenberg 45 78 26:40.7 8:40/M
21 Lili Haus 138 87 28:41.5 9:21/M
22 Maleeha Koul 185 88 28:45.5 9:23/M
23 Aleena Jose 163 92 29:33.2 9:34/M
24 Raneem Albosstani 10 93 29:38.8 9:39/M
25 Dom O'Neill 252 94 29:47.6 9:40/M
26 Jennifer Good 120 95 29:48.1 9:40/M
27 Swikriti Paudyal 271 101 30:30.4 9:53/M
28 Huan Lei 198 106 30:48.9 10:01/M
29 Bhuvana Chandrashekar 2905 107 30:49.5 9:59/M
30 Huan Lei 199 108 30:51.4 10:01/M
31 Abigail Hrbacek 2912 111 31:20.0 10:10/M
32 Sarah Deininger 79 112 31:24.2 10:16/M
33 Alexis Parker 264 113 31:28.6 10:15/M
34 Audorey Blakeslee 500 115 31:44.5 10:19/M
35 Claudya Torres 348 118 31:53.7 10:22/M
36 Rachel Halbert 131 119 32:05.2 10:25/M
37 Gizman Baraso 24 120 32:12.9 10:29/M
38 Kayla Shepodd 319 122 32:18.0 10:29/M
39 Justine Montgomery 222 124 32:26.8 10:36/M
40 Laila Alkassar 11 127 32:30.8 10:37/M
41 Irasema Cruz-lopez 72 128 32:48.6 10:44/M
42 Brooke England 94 129 32:59.1 10:47/M
43 Elaine Ardila 13 131 33:00.6 10:47/M
44 Hadeel Wadi 2902 133 33:17.2 10:51/M
45 Yeeun Jeon 161 140 35:26.5 11:33/M
46 LIAN CAO 52 141 35:38.3 11:32/M
47 Alyssa Berkowitz 31 143 36:03.1 11:46/M
48 Akanksha Mehta 216 145 36:35.0 11:55/M
49 Miranda Smith 2894 146 36:36.6 11:53/M
50 Staney Thomas 345 150 37:26.9 12:08/M
51 Anne Chan 58 152 37:27.4 12:09/M
52 Julia Mihail 217 154 37:29.3 12:09/M
53 Prapti Adhikari 2 155 37:35.1 12:11/M
54 Allison Wuensch 384 156 37:35.8 12:13/M
55 Elyssa Barge 25 157 37:36.1 12:13/M
56 Humaira Khan 178 160 38:00.8 12:18/M
57 Laraeeb Abbasi 1 163 38:48.3 12:40/M
58 Kelsi Tresco 356 168 39:58.5 12:57/M
59 Zhongfan Zhao 2911 169 40:14.5 13:03/M
60 Maxine Cabrasawan 50 170 40:30.6 13:06/M
61 Tiffany chen 61 171 40:43.1 13:13/M
62 Kailey Cutbirth 73 174 43:49.2 14:14/M
63 Emma Bluestein 38 175 44:07.1 14:23/M
64 Bharti Chauhan 2896 177 44:18.7 14:21/M
65 Habi Park 263 178 44:20.0 16:03/M
66 Tram Pham 274 181 45:43.7 14:50/M
67 Nancy Tran 427 183 46:15.5 15:04/M
68 Kunika Trehan 354 184 49:42.9 16:10/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Blake Stroud 337 1 17:31.7 5:41/M
Top

Male 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Newton 237 2 18:09.5 6:01/M
2 Lucas Klenovich 2900 3 18:15.4 5:55/M
3 Joel Guzman 2901 4 18:24.2 5:58/M
4 Adam Ledger 193 5 18:47.5 6:06/M
5 Kyunghoon Ahn 8 6 18:50.4 7:49/M
6 Matthew Winter 383 8 19:10.4 6:13/M
7 Jacob Giboney 2891 9 19:33.3 6:24/M
8 Benjamin Ditlevson 86 10 19:38.8 6:22/M
9 Andrew Hall 2915 12 20:27.3 6:38/M
10 Bradford Knowels 2897 13 20:35.6 6:46/M
11 Nathaniel Musial 230 14 20:36.4 6:48/M
12 Reid Goins 118 15 20:42.6 6:46/M
13 Wei-chen Huang 148 17 20:53.1 6:46/M
14 Danyal Siddiqui 432 18 21:05.2 6:50/M
15 Vicente Pinter 277 19 21:12.6 6:57/M
16 Justin Bohn 40 21 21:34.3 6:59/M
17 Vivek Sharma 316 22 21:40.6 7:01/M
18 Ali Safarli 307 23 21:45.1 7:03/M
19 Miguel Gaspar 110 25 22:01.0 7:10/M
20 Jude Nwaiwu 2906 26 22:04.1 7:10/M
21 Eliezer Diaz 83 28 22:26.0 7:20/M
22 Aidan Collins 66 29 22:35.8 7:25/M
23 Luv Patel 268 31 22:39.0 7:21/M
24 Mauricio Orozco Munoz 253 32 22:43.4 7:27/M
25 Caleb Giese 114 33 22:58.2 7:32/M
26 Zhirang Guo 127 34 23:14.4 7:36/M
27 Yujie Zhang 389 35 23:22.9 7:37/M
28 Chai Dikkala 84 36 23:32.9 7:38/M
29 Anshul Pardhi 261 37 23:35.4 7:39/M
30 Toan Tran 352 38 23:52.5 7:48/M
31 Jared Grady 122 39 23:59.2 7:48/M
32 Logan Cornejo 69 40 24:00.4 7:50/M
33 Tommy Rice 2892 41 24:04.1 7:56/M
34 Nathan Angell 12 42 24:07.6 7:52/M
35 Soham Bhalerao 32 43 24:11.4 7:52/M
36 Sparsh Sharma 318 44 24:16.4 7:56/M
37 Evan Nibbe 246 45 24:17.0 7:53/M
38 Gabriel Braun 43 46 24:19.7 7:56/M
39 Sleiman Safaoui 305 47 24:27.5 7:57/M
40 Vishalkumar Ash Patel 267 49 24:43.3 8:05/M
41 Tanner Foreman 103 51 24:50.6 8:05/M
42 Bashir Jafari 428 53 24:55.6 8:06/M
43 Yashvardhan Rathi 289 55 25:03.9 8:07/M
44 Andy Truong 358 57 25:14.5 8:16/M
45 Keyu Cao 53 58 25:15.4 8:13/M
46 Mohd Hamed 498 59 25:15.8 8:15/M
47 Ashwani Kashyap 174 61 25:37.1 8:18/M
48 Bhushan Sonmale 328 62 25:39.3 8:33/M
49 Aniket Beedikar 28 63 25:39.8 8:17/M
50 Akash Dey 435 66 25:44.9 8:23/M
51 Sai Chilukuri 497 68 25:55.8 8:39/M
52 Jin Chen 64 72 26:01.9 8:32/M
53 Andrew Godipelly 117 73 26:03.0 8:29/M
54 Abhishek Chandra Mouli 59 74 26:25.0 8:34/M
55 Ramzi Taim 341 75 26:28.0 8:39/M
56 Austin Nguyen 241 76 26:36.9 8:42/M
57 Mary Strebel 336 79 26:54.2 8:46/M
58 Timothy Ma 205 80 27:11.7 8:49/M
59 Luis Colunga 67 81 27:17.1 8:56/M
60 HUSSEIN SAFAOUI 306 82 27:22.8 8:53/M
61 Sreenath Janakiraman 159 83 27:27.0 8:57/M
62 David Rodriguez 437 84 27:41.9 9:04/M
63 Matthew Haskell 137 85 28:06.5 9:04/M
64 Matthew Mueller 226 86 28:21.5 9:15/M
65 Yile Wang 380 89 28:51.6 9:25/M
66 Tiancheng Hu 433 90 28:57.1 9:20/M
67 Mohamad Hariri 430 91 29:18.6 9:30/M
68 Nandish Viswesw Kalyani 166 96 30:00.0 9:45/M
69 Sahand Hadizadeh Kafash 130 97 30:00.7 9:43/M
70 Sheraaz Ahmed 436 98 30:08.8 9:50/M
71 Kushagra Dar 75 99 30:20.3 9:49/M
72 Carl Schneider 314 100 30:24.7 9:54/M
73 Yash Pradhan 282 102 30:30.6 9:57/M
74 Karthik Ganapathy 107 103 30:38.3 9:56/M
75 Aneesh Kamat 169 104 30:38.7 9:53/M
76 Rushikesh Narhare 233 105 30:48.6 9:56/M
77 Abbas Zaki 388 109 30:54.1 10:01/M
78 Yun-Yee Tsang 360 110 31:06.3 10:10/M
79 Hui-Yee Tsang 361 114 31:32.7 10:19/M
80 Jiacheng Wang 379 116 31:48.6 10:22/M
81 Muhammad Aishat 2907 117 31:53.3 10:24/M
82 Dustin Williams 382 121 32:15.1 10:31/M
83 Kyle Embry 93 123 32:18.3 10:28/M
84 Anant Srivastava 333 125 32:29.0 10:30/M
85 Ayush Sharma 317 126 32:29.9 10:33/M
86 Mayank Thapliyal 344 130 32:59.7 10:41/M
87 Alan Chen 62 132 33:07.1 10:49/M
88 Ravi Kiran Koppichetti 183 134 33:27.9 10:52/M
89 Spencer Miller Frisco TX 218 135 34:35.1 11:12/M
90 Omar Davila 77 136 34:35.4 11:11/M
91 Rahul Kumar 187 137 34:47.3 11:15/M
92 Ben Gravell 123 138 34:57.9 11:21/M
93 Niranjan Ravichandran 290 139 35:04.8 11:24/M
94 Prince Nze 250 142 35:55.4 11:35/M
95 Philemon Ghebrehiwet 112 144 36:21.2 11:50/M
96 Sidheswar Venkatachalapathi 374 147 36:46.5 11:52/M
97 Mustafa Saed 303 148 37:08.9 12:06/M
98 Janmejay Dwivedi 91 149 37:14.1 12:08/M
99 Kiran Sivakumar 323 151 37:27.1 12:09/M
100 Kiran Sivakumar 322 153 37:28.1 12:08/M
101 Will Nguyen 243 158 37:48.3 12:16/M
102 Yi Guo 126 159 37:54.2 12:17/M
103 Chirag Hamirani 133 161 38:01.2 12:19/M
104 Tony Do 87 162 38:39.1 14:54/M
105 Moazzum Naqvi 232 164 39:13.9 12:39/M
106 Zack DeCamp 78 165 39:26.1 12:48/M
107 Derek Frendo 105 166 39:27.2 12:48/M
108 Venkatraman Renganathan 292 167 39:46.7 12:53/M
109 Caushik Rajesh 284 172 41:51.0 13:33/M
110 Adwaith Moothezhath Rajesh 225 173 43:35.2 14:04/M
111 Ethan Huynh 151 176 44:17.8 16:03/M
112 Taylor Nguyen 245 179 45:21.0 14:42/M
113 Taylor Nguyen 244 180 45:23.6 14:43/M
114 Thoai Nguyen 242 182 45:58.3 14:50/M
 

faculty

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ariel DeZeeuw 393 2 30:54.3 9:58/M
Top

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah Rodgers 399 3 32:12.9 10:30/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Chris McAlpine 396 1 25:22.9 8:16/M
 

alumni

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amanda Fisher 410 4 30:47.1 10:04/M
Top

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Karol Curran 2914 8 41:06.9 13:22/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Edgar Bolivar 405 1 19:59.5 6:31/M
Top

Male 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Pedro Garces 411 2 22:35.3 7:29/M
2 Hunter Schneider 420 3 24:38.5 8:03/M
3 John Goodland 412 5 32:02.4 10:27/M
4 VINCENT ZHU 426 6 35:37.8 11:31/M
5 Jeffrey Harper 413 7 37:21.6 12:12/M