Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/29/2018 08:47 PM
                     2018 PBC West Conference - 3/29/2018                      
                          Glades Central High School                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Louissaint, Ti'Uana          Glades Centr             12.29   0.2  3  10   
  2 Young, Emani                 Royal Palm B             12.35   0.2  3   8   
  3 Scille, Kameron              Wellington H             12.47   0.2  3   6   
  4 Kinsler, Antwanique          Pahokee Midd             12.52   0.2  3   4   
  5 Philpart, Jahmya             Glades Centr             12.74   0.2  3   2   
  6 Ward, Clyana                 Pahokee Midd             12.92   0.2  3   1   
  7 Williams, Br'nijah           Pahokee Midd             13.48   0.2  3 
  8 Smikle, Denise               Royal Palm B             13.92   NWI  2 
  9 Feliciano, Aniya             Wellington H             14.14   NWI  2 
 10 Johnson, Essriah             Royal Palm B             14.40   NWI  2 
 11 desire, diane                Royal Palm B             14.88   NWI  2 
 12 Williams, Mi'Kilyia          Pahokee Midd             15.36   NWI  2 
 13 Jonsson, Mary                Seminole Rid             15.59   NWI  2 
 14 Kiss, Tiffany                Wellington H             16.40   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Pompey, Dakedra              Glades Centr             25.45   0.7  3  10   
  2 Scille, Kameron              Wellington H             25.62   0.7  3   8   
  3 Louissaint, Ti'Uana          Glades Centr             26.04   0.7  3   6   
  4 Young, Emani                 Royal Palm B             26.06   0.7  3   4   
  5 Mcfadden, Lon'teria          Pahokee Midd             27.08   0.7  3   2   
  6 Putmon, Mahogany             Glades Centr             27.31   1.5  2   1   
  7 Vickers, Patriana            Glades Centr             27.38   1.5  2 
  8 Cowles, Keshailyn            Wellington H             27.39   0.7  3 
  9 Wilks, Christie              Wellington H             27.77   1.5  2 
 10 Shepherd, India              Pahokee Midd             28.14   1.5  2 
 11 Berry, Vanessa               Palm Beach C             28.61   1.5  2 
 12 Ward, Clyana                 Pahokee Midd             28.84   0.7  3 
 13 Smikle, Denise               Royal Palm B             29.84   1.8  1 
 14 desire, diane                Royal Palm B             31.40   1.8  1 
 15 McCarla, Anecia              Royal Palm B             31.94   1.8  1 
 16 Mereio, Arianna              Wellington H             34.97   1.5  2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Scille, Kameron              Wellington H             58.18   3  10   
  2 Kinsler, Antwanique          Pahokee Midd             59.22   3   8   
  3 Ward, Clyana                 Pahokee Midd           1:01.33   3   6   
  4 Cowles, Keshailyn            Wellington H           1:01.51   3   4   
  5 Mcfadden, Lon'teria          Pahokee Midd           1:02.21   3   2   
  6 Vickers, Patriana            Glades Centr           1:05.92   2   1   
  7 Williams, Andreana           Wellington H           1:06.09   3 
  8 Jenkins, Mi'kiara            Pahokee Midd           1:06.65   3 
  9 Berry, Vanessa               Palm Beach C           1:08.32   2 
 10 Chin, Chelsea                Palm Beach C           1:09.11   2 
 11 Viney, Breyon                Palm Beach C           1:12.00   2 
 12 Dorvil, Yrlene               Palm Beach C           1:13.20   1 
 13 McKenzie, Aunibria           Glades Centr           1:15.34   2 
 14 Desilva, Nicole              Wellington H           1:20.59   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Runelda             Glades Centr           2:25.37   10   
  2 Wight, Francesca             Wellington H           2:27.97    8   
  3 Nunez, Amanda                Palm Beach C           2:39.46    6   
  4 Moore, Laquandra             Pahokee Midd           2:41.26    4   
  5 Banks, Bre'yanna             Pahokee Midd           2:43.34    2   
  6 Grantlin, Ulicia             Pahokee Midd           2:51.33    1   
  7 Bojanowski, Jenna            Wellington H           2:53.80  
  8 Batista, Natalie             Wellington H           2:58.00  
  9 Demps, Na'Keyteris           Glades Centr           3:03.42  
 10 Mendez-Alvelino, Lourdes     Palm Beach C           3:04.61  
 11 Matos, Ashley                Wellington H           3:15.06  
 12 Mazur, Taylor                Palm Beach C           3:17.43  
 13 Jones, Waynesha'Neya         Pahokee Midd           3:28.17  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lopez, Caitlin               Wellington H           5:28.53   10   
  2 Jackson, Runelda             Glades Centr           5:31.34    8   
  3 Griffin, Rachael             Wellington H           6:22.37    6   
  4 Mendez-Alvelino, Lourdes     Palm Beach C           6:39.38    4   
  5 Batista, Natalie             Wellington H           6:49.51    2   
  6 Bresnahan, Riley             Seminole Rid           6:53.96    1   
  7 McKenzie, Aunibria           Glades Centr           7:15.99  
  8 Mazur, Taylor                Palm Beach C           7:42.58  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Runelda             Glades Centr          12:28.56   10   
  2 Griffin, Rachael             Wellington H          13:44.71    8   
  3 Bojanowski, Kathryn          Wellington H          15:10.25    6   
  4 Mendez-Alvelino, Lourdes     Palm Beach C          15:18.20    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Glenn, Catherine             Wellington H             14.91   2.3  2  10   
  2 Young, Emani                 Royal Palm B             16.57   2.3  2   8   
  3 Preston, Grace               Seminole Rid             17.14   2.3  2   6   
  4 Estinfort, Christina         Glades Centr             17.92   2.3  2   4   
  5 Cook, Alicia                 Wellington H             18.10   2.3  2   2   
  6 Bojanowski, Kathryn          Wellington H             18.64   2.3  2   1   
  7 Bush, Shakeira               Glades Centr             19.84   3.2  1 
  8 Dean, Jada                   Pahokee Midd             19.90   3.2  1 
  9 Mussenden, Rinaja            Glades Centr             20.78   2.3  2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Young, Emani                 Royal Palm B             46.07   2  10   
  2 Lemene, Wiskierra            Glades Centr             50.09   2   8   
  3 Williams, Br'nijah           Pahokee Midd             50.12   2   6   
  4 Glenn, Catherine             Wellington H             50.74   2   4   
  5 Cook, Alicia                 Wellington H             51.62   2   2   
  6 Preston, Grace               Seminole Rid             52.39   2   1   
  7 Mussenden, Rinaja            Glades Centr             56.00   1 
  8 Estinfort, Christina         Glades Centr             56.31   2 
  9 Bojanowski, Jenna            Wellington H             58.77   1 
 10 Bojanowski, Kathryn          Wellington H             58.92   1 
 11 Dean, Jada                   Pahokee Midd           1:01.60   1 
 -- Perez, Layla                 Pahokee Midd               DNF   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Glades Central HS  'A'                                48.75   10   
     1) Pompey, Dakedra                 2) Lemene, Wiskierra              
     3) Louissaint, Ti'Uana             4) Philpart, Jahmya               
  2 Wellington HS  'A'                                    51.19    8   
     1) Frazier, Tamya                  2) Frazier, Tamara                
     3) Williams, Andreana              4) Glenn, Catherine               
  3 Pahokee Middle-High School  'A'                       52.11    6   
     1) Williams, Br'nijah              2) Grantlin, Ulicia               
     3) Moore, Laquandra                4) Shepherd, India                
  4 Palm Beach Central HS  'A'                            54.10    4   
     1) Thompson, Rosemary              2) Viney, Breyon                  
     3) Berry, Vanessa                  4) Collier, Iyana                 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pahokee Middle-High School  'A'                     4:06.30   10   
     1) Kinsler, Antwanique             2) Mcfadden, Lon'teria            
     3) Moore, Laquandra                4) Ward, Clyana                   
  2 Wellington HS  'A'                                  4:15.63    8   
     1) Frazier, Tamara                 2) Scille, Kameron                
     3) Cowles, Keshailyn               4) Glenn, Catherine               
  3 Glades Central HS  'A'                              4:24.78    6   
     1) Pompey, Dakedra                 2) Jackson, Runelda               
     3) Lemene, Wiskierra               4) Louissaint, Ti'Uana            
  4 Palm Beach Central HS  'A'                          4:45.08    4   
     1) Nunez, Amanda                   2) Dorvil, Yrlene                 
     3) Chin, Chelsea                   4) Viney, Breyon                  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wellington HS  'A'                                 10:35.23   10   
     1) Lopez, Caitlin                  2) Wight, Francesca               
     3) Cook, Alicia                    4) Bojanowski, Jenna              
  2 Pahokee Middle-High School  'A'                    11:37.41    8   
     1) Banks, Bre'yanna                2) Grantlin, Ulicia               
     3) Moore, Laquandra                4) Perez, Layla                   
  3 Glades Central HS  'A'                             12:38.38    6   
     1) Demps, Na'Keyteris              2) Philpart, Jahmya               
     3) Canty, Willeshia                4) McKenzie, Aunibria             
 -- Palm Beach Central HS  'A'                              DNF  
     1) Megrath, Nicole                 2) Mendez-Alvelino, Lourdes       
     3) Mazur, Taylor                   4) Nunez, Amanda                  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cowles, Keshailyn            Wellington H             1.40m   10   
  2 Mcfadden, Lon'teria          Pahokee Midd            J1.40m    8   
  3 Dean, Jada                   Pahokee Midd             1.38m    6   
  4 Jenkins, Mi'kiara            Pahokee Midd             1.32m    4   
  5 Linsey, Nila                 Royal Palm B            J1.32m    2   
  6 Bush, Shakeira               Glades Centr             1.30m    1   
  7 Dorvil, Yrlene               Palm Beach C             1.28m  
 -- Putmon, Mahogany             Glades Centr                NH  
 -- Tatah, Alliyah               Seminole Rid                NH  
 -- Demps, Na'Keyteris           Glades Centr                NH  
 -- Brinley, Regime              Seminole Rid                NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilliam, Macy                Wellington H             2.13m   10   
  2 Woolbine, Victoria           Wellington H             1.82m    8   
 -- Kitchen, Jaliyah             Glades Centr                NH  
 -- Kitchen, Za'Niah             Glades Centr                NH  
 -- Dejesus, Lucia               Wellington H                NH  
 -- Holmberg, Holly              Wellington H                NH  
 
Girls Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Frazier, Tamya               Wellington H             5.03m   NWI  10   
  2 Philpart, Jahmya             Glades Centr             4.90m   NWI   8   
  3 Putmon, Mahogany             Glades Centr             4.75m   NWI   6   
  4 Jones, Micah                 Seminole Rid            J4.75m   NWI   4   
  5 Ward, Clyana                 Pahokee Midd             4.73m   NWI   2   
  6 Shepherd, India              Pahokee Midd             4.72m   NWI   1   
  7 Frazier, Tamara              Wellington H             4.65m   NWI 
  8 Williams, Andreana           Wellington H             4.54m   NWI 
  9 Estinfort, Christina         Glades Centr             4.43m   NWI 
 10 Wilks, Christie              Wellington H             4.40m   NWI 
 11 Collier, Iyana               Palm Beach C             4.18m   NWI 
 12 Hernandez, Dakazza           Palm Beach C             3.90m   NWI 
 13 Jenkins, Mi'kiara            Pahokee Midd             3.76m   NWI 
 14 Linsey, Nila                 Royal Palm B             3.57m   NWI 
 15 Kyerematen-afrani, Abena     Palm Beach C             3.38m   NWI 
 -- Johnson, Essriah             Royal Palm B                ND   NWI 
 -- Blake, Tzarya                Palm Beach C                ND   NWI 
 
Girls Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Frazier, Tamara              Wellington H            10.84m   NWI  10   
  2 Vickers, Patriana            Glades Centr            10.77m   NWI   8   
  3 Frazier, Tamya               Wellington H            10.70m   NWI   6   
  4 Estinfort, Christina         Glades Centr            10.00m   NWI   4   
  5 Jones, Micah                 Seminole Rid           J10.00m   NWI   2   
  6 Cook, Alicia                 Wellington H             9.92m   NWI   1   
  7 Berry, Vanessa               Palm Beach C             9.80m   NWI 
  8 Chin, Chelsea                Palm Beach C             9.15m   NWI 
  9 Viney, Breyon                Palm Beach C             9.13m   NWI 
 10 Canty, Willeshia             Glades Centr             7.50m   NWI 
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Ty'Erica           Pahokee Midd             9.57m   10   
  2 Humphrey, Chrisharia         Pahokee Midd             9.48m    8   
  3 Yewell, Briana               Palm Beach C             9.38m    6   
  4 Pompey, Dakedra              Glades Centr             9.36m    4   
  5 McDermott, Don'Kerria        Glades Centr             9.27m    2   
  6 Williams, Andreana           Wellington H             8.92m    1   
  7 Williams, Erica              Royal Palm B             8.66m  
  8 Walker, Marquinshnae         Glades Centr             8.52m  
  9 Noel, Destine                Seminole Rid             8.50m  
 10 Berry, Torrey                Palm Beach C             8.42m  
 11 Gunnels, Lynn                Wellington H             8.33m  
 12 Crawford, Elizabeth          Pahokee Midd             8.31m  
 13 Rosario, Lynn                Royal Palm B             8.01m  
 14 Valdez, Alyxes               Seminole Rid             7.75m  
 15 Gelabert, Gina               Seminole Rid             6.77m  
 -- Cook, Deja                   Palm Beach C                ND  
 -- Riviere, Giana               Palm Beach C                ND  
 -- Green, TaJelia               Glades Centr                ND  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gunnels, Lynn                Wellington H            27.60m   10   
  2 Humphrey, Chrisharia         Pahokee Midd            25.10m    8   
  3 Noel, Destine                Seminole Rid            24.40m    6   
  4 Crawford, Elizabeth          Pahokee Midd            23.10m    4   
  5 Rosario, Lynn                Royal Palm B            21.17m    2   
  6 Valdez, Alyxes               Seminole Rid            20.58m    1   
  7 McDermott, Don'Kerria        Glades Centr            20.50m  
  8 Robinson, Ty'Erica           Pahokee Midd            16.95m  
  9 Berry, Torrey                Palm Beach C            13.66m  
 10 Mereio, Arianna              Wellington H            12.72m  
 11 Gelabert, Gina               Seminole Rid            11.50m  
 -- Walker, Marquinshnae         Glades Centr                ND  
 -- Yewell, Briana               Palm Beach C                ND  
 -- Green, TaJelia               Glades Centr                ND  
 -- Cook, Deja                   Palm Beach C                ND  
 
Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mahorn, Cameron              Palm Beach C             10.78   1.3  3  10   
  2 Laidler, Antonio             Glades Centr             10.86   3.4  2   8   
  3 Millner, Felton              Glades Centr             10.89   1.3  3   6   
  4 Cruickshank, Derrick         Royal Palm B             10.97   1.3  3   4   
  5 Baptiste, Kashawn            Royal Palm B             11.15   1.3  3   2   
  6 Powell, Tevaris              Pahokee Midd             11.16   3.4  2   1   
  7 McKenzie, Aniik              Wellington H             11.17   1.3  3 
  8 Hester, Jymeter              Glades Centr             11.20   6.1  1 
  9 Bent, Malichi                Pahokee Midd             11.24   3.4  2 
 10 Pierre, Anthony              Royal Palm B             11.25   3.4  2 
 11 Santiago, Jesus              Palm Beach C             11.28   1.3  3 
 12 Miller, De'juan              Glades Centr             11.32   6.1  1 
 13 Williams, Lavonski           Pahokee Midd             11.34   3.4  2 
 14 Hope, Jayden                 Palm Beach C             11.36   6.1  1 
 15 Wolfkill, Robert             Seminole Rid             11.37   6.1  1 
 16 Love, Leroy                  Pahokee Midd             11.38   3.4  2 
 17 silencieus, carlos           Royal Palm B             11.41   1.3  3 
 18 Andrews, Jay                 Seminole Rid             11.53   3.4  2 
 19 Perez, Will                  Wellington H             11.54   1.3  3 
 20 Rajiman, Robin               Wellington H             11.74   6.1  1 
 21 Morales, Adam                Seminole Rid             12.09   6.1  1 
 22 Brown, Daniel                Seminole Rid             12.47   6.1  1 
 
Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mahorn, Cameron              Palm Beach C             22.02   0.7  3  10   
  2 Baptiste, Kashawn            Royal Palm B             22.51   0.7  3   8   
  3 Cruickshank, Derrick         Royal Palm B             22.63   0.7  3   6   
  4 silencieus, carlos           Royal Palm B             23.13   0.7  3   4   
  5 Hiliare, Odieu               Glades Centr             23.29   0.9  2   2   
  6 McKenzie, Aniik              Wellington H             23.44   0.7  3   1   
  7 Love, Leroy                  Pahokee Midd             23.52   0.9  2 
  8 Hope, Jayden                 Palm Beach C             23.53   0.9  2 
  9 Powell, Tevaris              Pahokee Midd             23.55   0.7  3 
 10 Perez, Will                  Wellington H             23.67   0.7  3 
 11 Jackson, Earnest             Glades Centr             23.68   0.9  2 
 12 Bryant Jr., Xavier           Wellington H             23.91   0.7  3 
 13 Fitzpatrick, Cornelius       Glades Centr             23.99   0.9  2 
 14 Hamilton, Daquan             Palm Beach C             24.03   0.9  2 
 15 Wolfkill, Robert             Seminole Rid             24.09   0.2  1 
 16 Haughton, Hassani            Seminole Rid             24.46   0.2  1 
 17 Gilbert, Tyler               Pahokee Midd             24.99   0.9  2 
 18 Nero, Robert                 Pahokee Midd             25.29   0.2  1 
 19 Morales, Adam                Seminole Rid             25.56   0.2  1 
 20 McFarlin, Djuan              Royal Palm B             25.89   0.2  1 
 21 Ferguson III, Thomas         Wellington H             26.26   0.2  1 
 22 Faiyaz, Mohammad             Palm Beach C             27.05   0.2  1 
 23 Andrews, Jay                 Seminole Rid             31.02   0.9  2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baptiste, Kashawn            Royal Palm B             50.26   3  10   
  2 Johnson, De'Markus           Glades Centr             50.52   3   8   
  3 Laidler, Antonio             Glades Centr             51.43   3   6   
  4 Green, Jamarian              Glades Centr             51.52   3   4   
  5 Wilson, Nicholas             Palm Beach C             52.26   2   2   
  6 Nelson, Deante               Pahokee Midd             52.45   3   1   
  7 Bailey, Jordan               Royal Palm B             52.98   3 
  8 Shannon, Kerri               Glades Centr             53.27   2 
  9 McFadden, LonKevious         Pahokee Midd             53.28   2 
 10 Brown, Ty'Korian             Seminole Rid             54.29   2 
 11 Jordan, Jasteven             Pahokee Midd             54.30   2 
 12 Pieroni, Nico                Seminole Rid             55.29   3 
 13 Burgess, O'Mari              Wellington H             55.31   2 
 14 Charles, Jose                Royal Palm B             56.48   2 
 15 Ocasio, Miguel               Royal Palm B             56.55   2 
 16 Belizaire, Reuel             Seminole Rid             58.56   1 
 17 Hicks, Jonathan              Pahokee Midd             58.67   1 
 18 Johnson, Michael             Palm Beach C           1:17.42   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Apollon, Marcus              Palm Beach C           2:05.60   2  10   
  2 Thornton, Matron             Glades Centr           2:06.41   2   8   
  3 Dhaiti, Calheb               Royal Palm B           2:07.22   2   6   
  4 Adonis, Rodolph              Wellington H           2:07.27   2   4   
  5 Jones, Demitre               Royal Palm B           2:07.32   2   2   
  6 Previlma, Christian          Wellington H           2:10.95   2   1   
  7 Harris, Carter               Pahokee Midd           2:11.39   1 
  8 Ross, Gavin                  Palm Beach C           2:11.43   2 
  9 Hare, Kyle                   Seminole Rid           2:14.73   1 
  9 Brooks, Alex                 Royal Palm B           2:14.73   2 
 11 francis, dishon              Royal Palm B           2:15.18   2 
 12 Zimmerman, Matthew           Seminole Rid           2:15.48   2 
 13 Asuncion, Tyler              Wellington H           2:17.71   1 
 14 Gray, Jimmy                  Pahokee Midd           2:21.33   1 
 15 Mays, Jermaine               Glades Centr           2:25.47   1 
 16 Namia, Nicolas               Palm Beach C           2:26.69   1 
 17 Edwards, Josiah              Seminole Rid           2:26.75   1 
 18 Porter, Javian               Glades Centr           2:32.96   1 
 19 Boldin, TaMichael            Pahokee Midd           2:35.67   1 
 20 Hernandez, Miguel            Palm Beach C           2:42.21   1 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ortiz, Joshua                Palm Beach C           4:48.93   10   
  2 Ross, Gavin                  Palm Beach C           4:50.17    8   
  3 Garner, Evan                 Palm Beach C           5:02.81    6   
  4 Kart, Josh                   Palm Beach C           5:08.66    4   
  5 Chance, Albian               Seminole Rid           5:10.85    2   
  6 Thornton, Matron             Glades Centr           5:18.16    1   
  7 Adonis, Rodolph              Wellington H           5:22.81  
  8 Baltazar, Adrial             Seminole Rid           5:29.52  
  9 Washington, Tyler            Seminole Rid           5:32.23  
 10 Porter, Javian               Glades Centr           5:51.53  
 11 Hunter, James                Royal Palm B           6:04.86  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ortiz, Joshua                Palm Beach C          10:37.75   10   
  2 Ross, Gavin                  Palm Beach C          10:40.13    8   
  3 Chance, Albian               Seminole Rid          10:50.58    6   
  4 Garner, Evan                 Palm Beach C          10:56.32    4   
  5 Baltazar, Adrial             Seminole Rid          11:44.56    2   
  6 Rajiman, Robin               Wellington H          12:27.35    1   
  7 Willis, Toby                 Seminole Rid          13:13.42  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jean-francois, Marvin        Palm Beach C             14.73   1.6  3  10   
  2 Drew, Tyler                  Palm Beach C             14.82   1.6  3   8   
  3 Romer, Kailen                Seminole Rid             15.58   1.6  3   6   
  4 Jackson, Earnest             Glades Centr             15.66   1.6  3   4   
  5 Pringle, Aaron               Seminole Rid             15.92   1.6  3   2   
  6 Porter, Roquan               Glades Centr             16.11   1.6  3   1   
  7 Miller, De'juan              Glades Centr             16.56   1.6  3 
  8 Senat, Kevin                 Palm Beach C             17.77   3.6  2 
  9 Miller, Darron               Pahokee Midd             17.87   3.6  2 
 10 Nelson, Quieton              Royal Palm B             18.34   3.6  2 
 11 Courts, Barry                Pahokee Midd             18.45   3.6  2 
 12 Hayford-Jackson, Stephen     Wellington H             18.91   1.6  3 
 13 Hill, Bradley                Royal Palm B             19.73   2.3  1 
 14 Smith, Maari                 Glades Centr             19.75   3.6  2 
 15 Louis Jean, Ronaldo          Royal Palm B             20.30   2.3  1 
 16 Wray, Nigel                  Wellington H             21.97   3.6  2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jean-francois, Marvin        Palm Beach C             40.28   3  10   
  2 Pringle, Aaron               Seminole Rid             40.79   3   8   
  3 Drew, Tyler                  Palm Beach C             41.47   3   6   
  4 Jackson, Earnest             Glades Centr             41.66   3   4   
  5 Romer, Kailen                Seminole Rid             42.40   3   2   
  6 Courts, Barry                Pahokee Midd             43.53   3   1   
  7 Porter, Roquan               Glades Centr             44.44   2 
  8 Wray, Nigel                  Wellington H             44.97   2 
  9 Louis Jean, Ronaldo          Royal Palm B             45.12   2 
 10 Senat, Kevin                 Palm Beach C             45.24   2 
 11 Miller, De'juan              Glades Centr             46.17   3 
 12 Smith, Maari                 Glades Centr             46.99   1 
 13 Hayford-Jackson, Stephen     Wellington H             47.49   2 
 14 Hill, Bradley                Royal Palm B             47.79   1 
 15 Henry, Ralston               Pahokee Midd             50.48   2 
 16 Miller, Darron               Pahokee Midd             53.76   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Glades Central HS  'A'                                42.92   10   
     1) Green, Jamarian                 2) Millner, Felton                
     3) Miller, De'juan                 4) Hiliare, Odieu                 
  2 Palm Beach Central HS  'A'                            43.15    8   
     1) Jean-francois, Marvin           2) Mahorn, Cameron                
     3) Drew, Tyler                     4) Hope, Jayden                   
  3 Royal Palm Beach HS  'A'                              43.19    6   
     1) Cruickshank, Derrick            2) Nelson, Ishmael                
     3) Bailey, Jordan                  4) Baptiste, Kashawn              
  4 Pahokee Middle-High School  'A'                       43.60    4   
     1) Bent, Malichi                   2) Williams, Lavonski             
     3) Love, Leroy                     4) Powell, Tevaris                
  5 Wellington HS  'A'                                    44.46    2   
     1) Griffin, Jeremy                 2) McKenzie, Aniik                
     3) Bryant Jr., Xavier              4) Perez, Will                    
  6 Seminole Ridge HS  'A'                                45.89  
     1) Haughton, Hassani               2) Andrews, Jay                   
     3) Wolfkill, Robert                4) Brown, Ty'Korian               
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Glades Central HS  'A'                              3:27.01   10   
     1) Green, Jamarian                 2) Millner, Felton                
     3) Johnson, De'Markus              4) Thornton, Matron               
  2 Pahokee Middle-High School  'A'                     3:27.11    8   
     1) Bent, Malichi                   2) Gilbert, Tyler                 
     3) Nelson, Deante                  4) Harris, Carter                 
  3 Royal Palm Beach HS  'A'                            3:34.87    6   
     1) Dhaiti, Calheb                  2) Cruickshank, Derrick           
     3) Bailey, Jordan                  4) Baptiste, Kashawn              
  4 Wellington HS  'A'                                  3:40.31    4   
     1) Adonis, Rodolph                 2) McKenzie, Aniik                
     3) Previlma, Christian             4) Burgess, O'Mari                
  5 Palm Beach Central HS  'A'                          3:41.12    2   
     1) Jean-francois, Marvin           2) Drew, Tyler                    
     3) Apollon, Marcus                 4) Hamilton, William              
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Glades Central HS  'A'                              8:38.31   10   
     1) Green, Jamarian                 2) Millner, Felton                
     3) Hiliare, Odieu                  4) Shannon, Kerri                 
  2 Royal Palm Beach HS  'A'                            8:38.32    8   
     1) Brooks, Alex                    2) Dhaiti, Calheb                 
     3) Ocasio, Miguel                  4) francis, dishon                
  3 Seminole Ridge HS  'A'                              8:46.21    6   
     1) Chance, Albian                  2) Phelps, Kody                   
     3) Zimmerman, Matthew              4) Pieroni, Nico                  
  4 Palm Beach Central HS  'A'                          8:48.60    4   
     1) Ross, Gavin                     2) Kart, Josh                     
     3) Apollon, Marcus                 4) Garner, Evan                   
  5 Wellington HS  'A'                                  9:09.81    2   
     1) Adonis, Rodolph                 2) Asuncion, Tyler                
     3) Previlma, Christian             4) Burgess, O'Mari                
 -- Pahokee Middle-High School  'A'                          NT  
     1) Hill, Jessie                    2) Harris, Carter                 
     3) Dunnaway, Jessie                4) Everett, Anquan                
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilbert, Tyler               Pahokee Midd             1.93m   10   
  2 francis, dishon              Royal Palm B             1.77m    6   
  2 Harris, Carter               Pahokee Midd             1.77m    6   
  2 Mcclain, Jamar               Glades Centr             1.77m    6   
  5 Jones, Waymond               Glades Centr             1.72m    0.75
  5 Michel, David                Seminole Rid             1.72m    0.75
  5 Alford, Ra'heem              Glades Centr             1.72m    0.75
  5 Griffin, Jeremy              Wellington H             1.72m    0.75
  9 Andrews, Spencer             Seminole Rid             1.67m  
 10 Ibezim, Chidiebere           Palm Beach C             1.62m  
 11 Schiola, Frank               Seminole Rid             1.57m  
 11 Williams, Reginald           Wellington H             1.57m  
 -- Winer, Josh                  Wellington H                NH  
 -- manasseh, Anthony            Royal Palm B                NH  
 -- Jones, Immanuel              Seminole Rid                NH  
 -- Hayford-Jackson, Stephen     Wellington H                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vergara, Jose                Wellington H             3.20m   10   
  2 Routhier, Caiden             Palm Beach C             2.74m    7   
  2 Pringle, Aaron               Seminole Rid             2.74m    7   
  4 Zimmerman, Matthew           Seminole Rid             2.59m    3   
  4 Hayford-Jackson, Stephen     Wellington H             2.59m    3   
  6 Previlma, Christian          Wellington H             2.45m    0.50
  6 Fleurimont, Benjamin         Wellington H             2.45m    0.50
  8 Ibezim, Chidiebere           Palm Beach C             2.29m  
  9 Kart, Josh                   Palm Beach C             2.14m  
 10 Smith, Maari                 Glades Centr             1.74m  
 -- Brown, Kevin                 Glades Centr                NH  
 
Boys Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Gilbert, Tyler               Pahokee Midd             6.05m   NWI  10   
  2 Romer, Kailen                Seminole Rid             5.93m   NWI   8   
  3 Hiliare, Odieu               Glades Centr            J5.93m   NWI   6   
  4 Pierre, Anthony              Royal Palm B             5.88m   NWI   4   
  5 Washington, Ja'tarie         Pahokee Midd             5.82m   NWI   2   
  6 Pringle, Aaron               Seminole Rid             5.63m   NWI   1   
  7 Perez, Will                  Wellington H             5.55m   NWI 
  8 Griffin, Jeremy              Wellington H             5.53m   NWI 
  9 Jackson, Earnest             Glades Centr             5.51m   NWI 
 10 Mcclain, Jamar               Glades Centr             5.45m   NWI 
 11 Bryant Jr., Xavier           Wellington H             5.36m   NWI 
 12 Kameka, Zachary              Seminole Rid             5.24m   NWI 
 13 Jones, Shemar                Pahokee Midd             5.18m   NWI 
 13 Hamilton, Daquan             Palm Beach C             5.18m   NWI 
 15 Chin, Dorian                 Wellington H             4.98m   NWI 
 16 Hope, Jayden                 Palm Beach C             4.96m   NWI 
 17 Jones, Waymond               Glades Centr             4.71m   NWI 
 -- Ronzetti, Jesse              Seminole Rid                ND   NWI 
 -- Wood, Chris                  Palm Beach C                ND   NWI 
 -- Padron, Daniel               Palm Beach C                ND   NWI 
 -- Kinsler, Latarie             Pahokee Midd                ND   NWI 
 
Boys Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Gilbert, Tyler               Pahokee Midd            12.92m   NWI  10   
  2 Mcclain, Jamar               Glades Centr            12.75m   NWI   8   
  3 Romer, Kailen                Seminole Rid            12.58m   NWI   6   
  4 Jones, Immanuel              Seminole Rid            12.24m   NWI   4   
  5 Hiliare, Odieu               Glades Centr            12.19m   NWI   2   
  6 francis, dishon              Royal Palm B            12.02m   NWI   1   
  7 Griffin, Jeremy              Wellington H            11.98m   NWI 
  8 Jones, Waymond               Glades Centr            11.58m   NWI 
  9 Chin, Dorian                 Wellington H            11.57m   NWI 
 10 Washington, Ja'tarie         Pahokee Midd            11.08m   NWI 
 11 Burgess, O'Mari              Wellington H            10.91m   NWI 
 12 Bryant Jr., Xavier           Wellington H            10.87m   NWI 
 13 Nelson, Quieton              Royal Palm B            10.82m   NWI 
 14 Jones, Shemar                Pahokee Midd            10.43m   NWI 
 -- Kameka, Zachary              Seminole Rid                ND   NWI 
 -- Kinsler, Latarie             Pahokee Midd                ND   NWI 
 -- Anderson, Jerimiah           Palm Beach C                ND   NWI 
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Darron               Pahokee Midd            12.49m   10   
  2 Campbell, JaJuan             Pahokee Midd            12.33m    8   
  3 Lowe, Jamal                  Pahokee Midd            12.29m    6   
  4 Mcminns, Devin               Seminole Rid            12.28m    4   
  5 Nelson, Ishmael              Royal Palm B            12.04m    2   
  6 Patterson, Malcolm           Royal Palm B            11.75m    1   
  7 Richards, Mark-Anthony       Wellington H            11.63m  
  7 Shannon, Kerri               Glades Centr            11.63m  
  9 Abrams, Jatavious            Glades Centr            11.53m  
 10 Chatelain, Ertonn            Seminole Rid            11.48m  
 11 Andrews, Jay                 Seminole Rid            11.27m  
 12 Joseph, Jethro               Seminole Rid            10.49m  
 13 Mays, Jermaine               Glades Centr             8.96m  
 14 Cavato, Anthony              Palm Beach C             8.50m  
 15 Faiyaz, Mohammad             Palm Beach C             8.29m  
 16 Warraiat, Eesa               Palm Beach C             3.75m  
 -- Ramseyer, Tanner             Palm Beach C                ND  
 -- Bellahomme, Frantz           Royal Palm B                ND  
 -- Allen, Latiel                Glades Centr                ND  
 -- Orioki, Stephen              Wellington H                ND  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mcminns, Devin               Seminole Rid            42.33m   10   
  2 Joseph, Jethro               Seminole Rid            32.22m    8   
  3 Shannon, Kerri               Glades Centr            31.24m    6   
  4 Nelson, Ishmael              Royal Palm B            29.97m    4   
  5 Richards, Mark-Anthony       Wellington H            29.86m    2   
  6 Patterson, Malcolm           Royal Palm B            29.68m    1   
  7 Chatelain, Ertonn            Seminole Rid            29.28m  
  8 Abrams, Jatavious            Glades Centr            26.97m  
  9 Lowe, Jamal                  Pahokee Midd            26.69m  
 10 Campbell, JaJuan             Pahokee Midd            26.09m  
 11 Mays, Jermaine               Glades Centr            23.84m  
 12 Cavato, Anthony              Palm Beach C            22.77m  
 13 Allen, Latiel                Glades Centr            21.35m  
 14 Miller, Darron               Pahokee Midd            20.95m  
 15 Faiyaz, Mohammad             Palm Beach C            15.40m  
 16 Warraiat, Eesa               Palm Beach C             8.59m  
 -- Bellahomme, Frantz           Royal Palm B                ND  
 -- Orioki, Stephen              Wellington H                ND  
 -- Ramseyer, Tanner             Palm Beach C                ND  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Wellington HS              179        2) Glades Central HS         125   
    3) Pahokee Middle-High School 111        4) Royal Palm Beach HS        34   
    5) Palm Beach Central HS       28        6) Seminole Ridge HS          21   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Palm Beach Central HS      137        2) Glades Central HS         111.50
    3) Seminole Ridge HS           85.75     4) Royal Palm Beach HS        81   
    5) Pahokee Middle-High School  77        6) Wellington HS              31.75