Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/24/2018 04:17 PM
                            2018 Walter Dix Relays                             
                    Coral Springs High School  - 2/24/2018                     
                                   2/24/2018                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Edwards, Kiari            10 West Boca Ra             12.62  -1.3  2  10   
  2 Handberry, Kiyani         12 Fort Lauderd             12.75  -1.3  2   8   
  3 Downie, Jhana             10 Piper HS                 12.78  -1.3  2   6   
  4 palmer, jayla             11 Dillard HS               12.92  -1.3  2   5   
  5 Dawson, Dionnie           11 Fort Lauderd             13.28  -1.3  2   4   
  6 Webb, Felicia              9 Dillard HS               13.39  -2.7  1   3   
  7 clunis, cimia             10 South Planta             13.42  -1.3  2   2   
  8 Joseph-Guevara, Nyla Mar   9 Coral Spring             13.51  -2.7  1   1   
  9 Ferguson, Aniya            9 South Planta             13.69  -1.3  2 
 10 Frett, Izariah             9 Coral Glades             13.80  -1.3  2 
 11 Scott, Shyanne             8 Westminster              13.80  -2.7  1 
 12 Desir, Adrianna            9 Westminster              14.38  -2.7  1 
 13 Sainteins, Keisha            Coral Spring             14.66  -2.7  1 
 -- Bell, Viniece             11 West Boca Ra                NT  -2.7  1 
 
Girls 300 Yard Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 HS, Dillard                \ Dillard HS             1:42.52   3  10   
  2 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd           1:50.13   3   8   
  3 HS, Coral Springs            Coral Spring           1:59.09   3   6   
 -- Foster, Abigale            9 Boyd Anderso                NT   1 
 -- Fuller, Peter-Shae         9 Boyd Anderso                NT   2 
 -- Fleurinor, Chelsea        11 Coral Spring                NT   1 
 -- Wilcox, Chloe             11 Coral Spring                NT   2 
 -- St. Vil, Britney          11 Fort Lauderd                NT   2 
 -- Brown, LaKasjah           12 Dillard HS                  NT   2 
 -- Brown, Trinaya            12 Fort Lauderd                NT   2 
 -- Bien-amie, Shelsey        11 Coral Spring                NT   1 
 -- Brown, LaDasjah           12 Dillard HS                  NT   2 
 -- Davis, Destiny            12 Fort Lauderd                NT   1 
 -- Davis, Natifah            11 Dillard HS                  NT   2 
 -- Bryan, Shalita            12 Boyd Anderso                NT   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Piper HS  'A'                                         48.73   2  10   
     1) Downie, Jhana 10                2) Craig, B'Jan 12                
     3) Francis, Paula 9                4) Hill, Jada 12                  
  2 Dillard HS  'A'                                       50.29   2   8   
     1) palmer, jayla 11                2) Webb, Felicia 9                
     3) Davis, Natifah 11               4) francois, tatiani 10           
  3 Fort Lauderdale HS  'A'                               50.55   2   6   
     1) Dawson, Dionnie 11              2) Handberry, Kiyani 12           
     3) Forrest, Jayanne 12             4) Roberts, Na'Mya 10             
  4 South Plantation HS  'A'                              50.86   1   5   
     1) clunis, cimia 10                2) Ferguson, Aniya 9              
     3) Augustine-porter, Cele 12       4) Flowers, Kali 11               
  5 Coral Springs HS  'A'                                 51.31   2   4   
  6 Coral Glades HS  'A'                                  52.92   1   3   
     1) Frett, Izariah 9                2) Dervil, Christee 10            
     3) Foster, Precious 11             4) Marsh, Shaznae 11              
  7 Westminster Academy  'A'                              53.28   1   2   
     1) Desir, Adrianna 9               2) Scott, Shyanne 8               
     3) Drachett, Vashni 8              4) Turner, Amelia 9               
 -- Boyd Anderson HS  'A'                                    NT   2 
     1) Bryan, Shalita 12               2) Foster, Abigale 9              
     3) Fuller, Peter-Shae 9            4) Douglas, Shackera 9            
 -- West Boca Raton HS  'A'                                  NT   2 
     1) Bell, Viniece 11                2) Edwards, Kiari 10              
     3) Dieujuste, Deneathia 12         4) Iverson, Sela 11               
 -- Boca Raton HS  'A'                                       DQ   1 
     1) Dorema, Britney 10              2) DesVergers, Cassie 10          
     3) Zeitlin, Zoe 9                  4) Miller, Lauren 12              
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                     1:46.96   10   
     1) palmer, jayla 11                2) Saunders, Erin 12              
     3) francois, tatiani 10            4) Jones, Valencia 12             
  2 South Plantation HS  'A'                            1:50.55    8   
     1) clunis, cimia 10                2) Ferguson, Aniya 9              
     3) Augustine-porter, Cele 12       4) Flowers, Kali 11               
  3 Boca Raton HS  'A'                                  1:55.86    6   
     1) DesVergers, Cassie 10           2) Zeitlin, Zoe 9                 
     3) Travis, Trinity 11              4) Desire, Likendia 11            
  4 Fort Lauderdale HS  'A'                             2:00.92    5   
     1) Kelley, Antaniah Tia 10         2) Lester, Jimaya 9               
     3) Elidor, Nadine 12               4) Etienne, Dalhiove 11           
 -- Coral Glades HS  'A'                                     NT  
     1) Foster, Precious 11             2) Barthelmy, Fenisha 11          
     3) Elie, Darlene 8                 4) Talabes, Ashyanni 9            
 -- Coral Springs HS  'A'                                    DQ  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Piper HS  'A'                                       4:01.69   10   
     1) Downie, Jhana 10                2) Craig, B'Jan 12                
     3) Hill, Jada 12                   4) Richardson, Kyndal 11          
  2 Dillard HS  'A'                                     4:08.47    8   
     1) Saunders, Erin 12               2) Hutchinson, Adonjah 11         
     3) gray, dashana 10                4) pascal, tiara 11               
  3 Fort Lauderdale HS  'A'                             4:33.36    6   
     1) Davis, Destiny 12               2) Handberry, Kiyani 12           
     3) Spitler, Holly 10               4) Evans, Kayla 9                 
  4 West Boca Raton HS  'A'                             4:37.94    5   
     1) Taylor, Jade 11                 2) Edwards, Kiari 10              
     3) Taylor, Candace 9               4) Croke, Emily 10                
  5 Coral Springs HS  'A'                               5:16.94    4   
 -- Coral Glades HS  'A'                                     NT  
     1) Frett, Izariah 9                2) Marsh, Shaznae 11              
     3) Miller, shinya 10               4) Elie, Darlene 8                
 -- Westminster Academy  'A'                                 NT  
     1) Law, Rachel 10                  2) Martial-Jarrett, Sydnee 9      
     3) Desir, Adrianna 9               4) Hincapie, Jasmine 10           
 -- Boca Raton HS  'A'                                       NT  
     1) Desire, Likendia 11             2) Zeitlin, Zoe 9                 
     3) Travis, Trinity 11              4) DesVergers, Cassie 10          
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                    10:07.22   10   
     1) Bryan, Jada 12                  2) nevers, semouya 10             
     3) powell, valencia 11             4) gray, dashana 10               
  2 Piper HS  'A'                                      10:25.89    8   
     1) Hyppolite, Alandina 11          2) Clary, Kayla 10                
     3) Petit-Jeune, Amyah 10           4) Shelton, Vennise 10            
  3 Boca Raton HS  'A'                                 10:42.89    6   
     1) Desire, Likendia 11             2) Gomez, Melissa 10              
     3) Langford, Anna 9                4) Sargent, Julieth 12            
  4 Coral Springs HS  'A'                              11:00.03    5   
  5 Fort Lauderdale HS  'A'                            11:59.00    4   
     1) Spitler, Holly 10               2) Donaldson, Shakira 9           
     3) May, Mariah 12                  4) Pearson, Melissa 11            
  6 West Boca Raton HS  'A'                            12:11.80    3   
     1) Bryce, Bianca 11                2) Comunale, Kathryn 11           
     3) Kennedy, Delaney 9              4) Santoro, Kasey 12              
 
Girls 4x1600 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                    24:20.43   10   
     1) Davis, Natifah 11               2) Bryan, Jada 12                 
     3) nevers, semouya 10              4) powell, valencia 11            
  2 Coral Springs HS  'A'                              24:36.28    8   
  3 Boca Raton HS  'A'                                 24:42.15    6   
     1) Gomez, Melissa 10               2) Langford, Anna 9               
     3) Sargent, Julieth 12             4) Simitses, Christina 10         
  4 West Boca Raton HS  'A'                            27:37.67    5   
     1) Bryce, Bianca 11                2) Comunale, Kathryn 11           
     3) Kennedy, Delaney 9              4) Santoro, Kasey 12              
  5 Fort Lauderdale HS  'A'                            29:04.99    4   
     1) Donaldson, Shakira 9            2) May, Mariah 12                 
     3) Pearson, Melissa 11             4) Sagilo, Nicole 11              
 
Girls 800 Sprint Medley 1-1-2-4
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 South Plantation HS  'A'                            1:54.26   10   
     1) clunis, cimia 10                2) Ferguson, Aniya 9              
     3) Augustine-porter, Cele 12       4) Flowers, Kali 11               
  2 Boca Raton HS  'A'                                  1:59.44    8   
     1) Dorema, Britney 10              2) Miller, Lauren 12              
     3) Destine, Rose 9                 4) Desire, Likendia 11            
  3 Dillard HS  'A'                                     1:59.46    6   
     1) Webb, Felicia 9                 2) Saunders, Erin 12              
     3) francois, tatiani 10            4) Jones, Valencia 12             
  4 West Boca Raton HS  'A'                             2:01.58    5   
     1) Edwards, Kiari 10               2) Dieujuste, Deneathia 12        
     3) Iverson, Sela 11                4) Croke, Emily 10                
  5 Westminster Academy  'A'                            2:10.00    4   
     1) Desir, Adrianna 9               2) Drachett, Vashni 8             
     3) Scott, Shyanne 8                4) Williams, Sarah 9              
  6 Coral Glades HS  'A'                                2:12.10    3   
     1) Dervil, Christee 10             2) Barthelmy, Fenisha 11          
     3) Elie, Darlene 8                 4) Talabes, Ashyanni 9            
  7 Coral Springs HS  'A'                               2:12.93    2   
  8 Fort Lauderdale HS  'A'                             2:22.10    1   
     1) Erviles, Ysmay 12               2) Etienne, Dalhiove 11           
     3) Kelley, Antaniah Tia 10         4) Lester, Jimaya 9               
 
Girls 1600 Sprint Medley 2-2-4-8
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                     4:27.78   2  10   
     1) Hutchinson, Adonjah 11          2) powell, valencia 11            
     3) gray, dashana 10                4) pascal, tiara 11               
  2 Piper HS  'A'                                       4:28.38   1   8   
     1) Francis, Paula 9                2) Hill, Jada 12                  
     3) Richardson, Kyndal 11           4) Hyppolite, Alanda 11           
  3 Westminster Academy  'A'                            4:38.11   2   6   
     1) Martial-Jarrett, Sydnee 9       2) Turner, Amelia 9               
     3) Law, Rachel 10                  4) Hincapie, Jasmine 10           
  4 Coral Glades HS  'A'                                4:39.33   2   5   
     1) Frett, Izariah 9                2) Miller, shinya 10              
     3) Stauffer, Madison 9             4) Agustin, Allena 9              
  5 Fort Lauderdale HS  'A'                             4:40.38   2   4   
     1) Dawson, Dionnie 11              2) Roberts, Na'Mya 10             
     3) Handberry, Kiyani 12            4) Spitler, Holly 10              
  6 Boca Raton HS  'A'                                  4:47.80   1   3   
     1) DesVergers, Cassie 10           2) Zeitlin, Zoe 9                 
     3) Rivera, Catalina 11             4) Simitses, Christina 10         
  7 West Boca Raton HS  'A'                             4:55.37   1   2   
     1) Bell, Viniece 11                2) Comunale, Kathryn 11           
     3) Taylor, Candace 9               4) Taylor, Jade 11                
  8 Coral Springs HS  'A'                               5:13.80   2   1   
 -- South Plantation HS  'A'                                 NT   1 
     1) clunis, cimia 10                2) Ferguson, Aniya 9              
     3) Augustine-porter, Cele 12       4) Slocum, Amyia 9                
 
Girls Distance Medley 12-4-8-16
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                    13:41.68   10   
     1) Davis, Natifah 11               2) Bryan, Jada 12                 
     3) nevers, semouya 10              4) powell, valencia 11            
  2 Piper HS  'A'                                      14:37.51    8   
     1) Richardson, Kyndal 11           2) Clary, Kayla 10                
     3) Petit-Jeune, Amyah 10           4) Shelton, Vennise 10            
  3 Boca Raton HS  'A'                                 14:41.57    6   
     1) Gomez, Melissa 10               2) Rivera, Catalina 11            
     3) Sargent, Julieth 12             4) Langford, Anna 9               
  4 Coral Glades HS  'A'                               14:58.28    5   
     1) Miller, shinya 10               2) Stauffer, Madison 9            
     3) Agustin, Allena 9               4) Hannan, Rebecca 9              
  5 Coral Springs HS  'A'                              15:51.94    4   
  6 Fort Lauderdale HS  'A'                            16:46.25    3   
     1) May, Mariah 12                  2) Sagilo, Nicole 11              
     3) Pearson, Melissa 11             4) Donaldson, Shakira 9           
  7 West Boca Raton HS  'A'                            17:28.59    2   
     1) Santoro, Kasey 12               2) Taylor, Candace 9              
     3) Olea, Nayla 11                  4) Rodriguez, Samantha 12         
 
Girls 3x100 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                       48.51   1  10   
     1) Brown, LaDasjah 12              2) Brown, LaKasjah 12             
     3) Saunders, Erin 12               4)                                
  2 Fort Lauderdale HS  'A'                               57.16   1   8   
     1) Brown, Trinaya 12               2) Davis, Destiny 12              
     3) St. Vil, Britney 11             4)                                
  3 Coral Springs HS  'A'                               1:02.52   2   6   
 -- Boyd Anderson HS  'A'                                    NT   2 
     1) Bryan, Shalita 12               2) Fuller, Peter-Shae 9           
     3) Perslume, Ahniesha 9            4)                                
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Miller, Lauren            12 Boca Raton H             2.89m    9-05.75  10   
  2 HS, Dillard                \ Dillard HS               2.64m    8-08.00   8   
  3 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd             1.37m    4-06.00   6   
 -- HS, Seminole Ridge           Seminole Rid                NH            
 -- HS, South Broward            South Browar                NH            
 -- HS, Coral Springs            Coral Spring                NH            
 -- HS, Piper                    Piper HS                    NH            
 -- HS (Oakland Park), North     Northeast HS                NH            
 -- HS, Westminister Academy     Westminster                 NH            
 -- HS, Blanche Ely              Blanche Ely                 NH            
 -- HS, Spanish River            Spanish Rive                NH            
 -- HS, South Plantation         South Planta                NH            
 -- HS, West Boca Raton          West Boca Ra                NH            
 -- Forrest, Jayanne          12 Fort Lauderd                NH            
 -- Ellis, Victoria           10 Coral Spring                NH            
 -- Simitses, Christina       10 Boca Raton H                NH            
 -- Brown, LaDasjah           12 Dillard HS                  NH            
 -- Bethal, Thalisa           10 Fort Lauderd                NH            
 -- Brown, LaKasjah           12 Dillard HS                  NH            
 -- HS, Coconut Creek            Coconut Cree                NH            
 -- HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso                NH            
 -- HS, Coral Glades             Coral Glades                NH            
 -- Wilcox, Chloe             11 Coral Spring                NH            
 -- HS, Boca Raton               Boca Raton H                NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 HS, Coral Springs            Coral Spring             4.88m   16-00.00  10   
  2 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd             4.74m   15-06.50   8   
 -- Thomas, Kaci              11 Coral Spring                NH            
 -- Thomas, Maria             11 Coral Glades                NH            
 -- Ellis, Victoria           10 Coral Spring                NH            
 -- Bethal, Thalisa           10 Fort Lauderd                NH            
 -- Erviles, Ysmay            12 Fort Lauderd                NH            
 
Girls Long Jump
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 HS, Coral Springs            Coral Spring             8.97m   NWI  29-05.25  10   
  2 HS, Piper                    Piper HS                 8.65m   NWI  28-04.50   8   
  3 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd             8.47m   NWI  27-09.50   6   
 -- Jones, Micah              11 Seminole Rid                ND   NWI           
 -- McCurvin, Jade             9 Westminster                 ND   NWI           
 -- Lawson, Jimeshia          12 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- Downie, Jhana             10 Piper HS                    ND   NWI           
 -- Dawson, Dionnie           11 Fort Lauderd                ND   NWI           
 -- Fuller, Peter-Shae         9 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- Forrest, Jayanne          12 Fort Lauderd                ND   NWI           
 -- pascal, tiara             11 Dillard HS                  ND   NWI           
 -- Turner, Amelia             9 Westminster                 ND   NWI           
 -- Smarth, Vanessa           10 Coral Spring                ND   NWI           
 -- Sidon, Khayla              9 Dillard HS                  ND   NWI           
 -- Zook, Amelia              12 Boca Raton H                ND   NWI           
 -- Miller, Lauren            12 Boca Raton H                ND   NWI           
 -- Paisley, Krystal          12 Coral Spring                ND   NWI           
 -- HS, Coral Glades             Coral Glades                ND   NWI           
 -- HS, Coconut Creek            Coconut Cree                ND   NWI           
 -- HS, Seminole Ridge           Seminole Rid                ND   NWI           
 -- HS, Dillard                \ Dillard HS                  ND   NWI           
 -- HS, Boca Raton               Boca Raton H                ND   NWI           
 -- HS, Blanche Ely              Blanche Ely                 ND   NWI           
 -- HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- HS, Westminister Academy     Westminster                 ND   NWI           
 -- HS, West Boca Raton          West Boca Ra                ND   NWI           
 -- Craig, B'Jan              12 Piper HS                    ND   NWI           
 -- HS (Oakland Park), North     Northeast HS                ND   NWI           
 -- HS, South Plantation         South Planta                ND   NWI           
 -- HS, South Broward            South Browar                ND   NWI           
 -- HS, Spanish River            Spanish Rive                ND   NWI           
 
Girls Triple Jump
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 HS, Piper                    Piper HS                20.79m   NWI  68-02.50  10   
  2 HS, Dillard                \ Dillard HS              19.64m   NWI  64-05.25   8   
  3 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd            19.61m   NWI  64-04.00   6   
  4 HS, Coral Springs            Coral Spring            18.77m   NWI  61-07.00   5   
 -- Fuller, Peter-Shae         9 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- Hill, Jada                12 Piper HS                    ND   NWI           
 -- Forrest, Jayanne          12 Fort Lauderd                ND   NWI           
 -- Lawson, Jimeshia          12 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- Ramnarace, Lexi           10 Coral Spring                ND   NWI           
 -- Jones, Micah              11 Seminole Rid                ND   NWI           
 -- Brown, LaDasjah           12 Dillard HS                  ND   NWI           
 -- Brown, LaKasjah           12 Dillard HS                  ND   NWI           
 -- Bien-amie, Shelsey        11 Coral Spring                ND   NWI           
 -- Davis, Destiny            12 Fort Lauderd                ND   NWI           
 -- Craig, B'Jan              12 Piper HS                    ND   NWI           
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 HS, Coral Springs            Coral Spring            19.33m   63-05.00  10   
  2 HS, Piper                    Piper HS                18.94m   62-01.75   8   
  3 HS, South Plantation         South Planta            18.23m   59-09.75   6   
  4 HS, Coral Glades             Coral Glades            16.39m   53-09.25   5   
  5 HS, Boca Raton               Boca Raton H            15.00m   49-02.50   4   
  6 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd            13.59m   44-07.00   3   
 -- Anderson, Kiyara          11 Coral Spring                ND            
 -- HS, Seminole Ridge           Seminole Rid                ND            
 -- Bedoya, Geraldine         10 Boca Raton H                ND            
 -- Dunbar, Jacquaisia        10 Fort Lauderd                ND            
 -- HS, Dillard                \ Dillard HS                  ND            
 -- HS (Oakland Park), North     Northeast HS                ND            
 -- HS, West Boca Raton          West Boca Ra                ND            
 -- HS, Westminister Academy     Westminster                 ND            
 -- Aldajuste, Niesha          9 Coral Spring                ND            
 -- HS, South Broward            South Browar                ND            
 -- HS, Spanish River            Spanish Rive                ND            
 -- Reed, Tashjai             12 Coral Glades                ND            
 -- Reed, Marissa             12 Piper HS                    ND            
 -- Session-Walker, Arion      9 Westminster                 ND            
 -- Josue, Ashley             11 South Planta                ND            
 -- Henry, Destane            11 Fort Lauderd                ND            
 -- Monroe, Defynist          11 Piper HS                    ND            
 -- HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso                ND            
 -- Fears, Jada               10 Westminster                 ND            
 -- HS, Coconut Creek            Coconut Cree                ND            
 -- Winston, Kayla            10 Boca Raton H                ND            
 -- Wescot, Jennie            10 South Planta                ND            
 -- HS, Blanche Ely              Blanche Ely                 ND            
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 HS, Coral Springs            Coral Spring            51.79m     169-11  10   
  2 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd            50.86m     166-10   8   
  3 HS, Piper                    Piper HS                48.50m     159-01   6   
  4 HS, Coral Glades             Coral Glades            44.41m     145-08   5   
  5 HS, Boca Raton               Boca Raton H            36.82m     120-10   4   
 -- Zapata, Marcela           10 Coral Glades                ND            
 -- Winston, Kayla            10 Boca Raton H                ND            
 -- HS, South Broward            South Browar                ND            
 -- HS, Blanche Ely              Blanche Ely                 ND            
 -- Bethal, Thalisa           10 Fort Lauderd                ND            
 -- Dunbar, Jacquaisia        10 Fort Lauderd                ND            
 -- Aldajuste, Niesha          9 Coral Spring                ND            
 -- Bedoya, Geraldine         10 Boca Raton H                ND            
 -- Reed, Tashjai             12 Coral Glades                ND            
 -- Ryan, Donna               12 Coral Spring                ND            
 -- Monroe, Defynist          11 Piper HS                    ND            
 -- Reed, Marissa             12 Piper HS                    ND            
 
Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rincher, Bryand           12 Piper HS                 10.83   0.1  4  10   
  2 Deas, Darnell             10 Blanche Ely              11.00   0.7  3   8   
  3 Sewell, Zachary           12 Piper HS                 11.06   0.7  3   6   
  4 Manhorn, Cameron             PB Central               11.09   0.2  1   5   
  5 Ware, Tyjuan              11 Boyd Anderso             11.10   0.7  3   4   
  6 Nelson, Bradley           12 Northeast HS             11.12   0.1  4   3   
  7 Neely, Meshawn            12 Fort Lauderd             11.22   0.7  3   2   
  8 McKenzie, Matthew         10 Northeast HS             11.25  -0.7  2   1   
  9 Allen, Kaleb              12 South Browar             11.28   0.1  4 
  9 Elidor, Wesley            12 Fort Lauderd             11.28   0.1  4 
 11 Mosley, Travelis          12 Coconut Cree             11.29   0.1  4 
 12 Harrigan, Makhi           11 Boyd Anderso             11.31   0.7  3 
 13 Schulman, Jordan          10 West Boca Ra             11.49  -0.7  2 
 14 Carros, Nicholas          12 West Boca Ra             11.53  -0.7  2 
 15 Fisher, Jared             12 Coral Spring             11.56  -0.7  2 
 16 Allen, Demarcus            9 Dillard HS               11.60   0.7  3 
 17 Laurent, Brandon          12 Westminster              11.62  -0.7  2 
 18 Everette, Damarkus        11 Dillard HS               11.63   0.7  3 
 19 Cornelius, Tadarius       12 Blanche Ely              11.64   0.1  4 
 20 Jean-Charles, Jayde       12 Boca Raton H             11.71   0.2  1 
 21 Rodrigues, Keanu          12 Boca Raton H             11.87  -0.7  2 
 22 Delice, Josaiah            9 Coral Glades             11.92   0.1  4 
 23 Lassiter, Donovan         11 Westminster              12.00  -0.7  2 
 24 Floreal, Pressely         12 Coral Glades             12.09   0.1  4 
 25 Lawrence, Keyandre        10 South Planta             12.39   0.2  1 
 26 Noel, Maurice             11 Coral Spring             12.83  -0.7  2 
 -- Fairley, Isaiah            9 South Planta                NT   0.2  1 
 -- hart, jermaine            11 South Browar                NT   0.7  3 
 
Boys 300 Yard Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 HS (Oakland Park), North     Northeast HS           1:25.04   1  10   
  2 HS, Piper                    Piper HS               1:33.20   1   8   
  3 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd           1:34.09   1   6   
 -- Pierre, Telisca           11 Fort Lauderd                NT   1 
 -- Saint Flour, John         11 Blanche Ely                 NT   3 
 -- Howell, Jahari            10 Coral Spring                NT   2 
 -- Phillips, David            9 Westminster                 NT   1 
 -- Siffrain, Adrian          12 Coral Spring                NT   2 
 -- Williams, Jaylind         11 Piper HS                    NT   1 
 -- Sangster, Tyrese          10 Northeast HS                NT   3 
 -- Charlot, Kenny            12 Northeast HS                NT   3 
 -- Carreras, Hunter          12 Fort Lauderd                NT   2 
 -- Cleophat, Carlton         12 Blanche Ely                 NT   3 
 -- Baker, Dujuan             10 Piper HS                    NT   2 
 -- Adme, Lubny               12 Coral Spring                NT   3 
 -- Brown, Matthew            12 Westminster                 NT   3 
 -- Hinds, Wavell             12 Northeast HS                NT   3 
 -- Howell, Jaden              9 Fort Lauderd                NT   2 
 -- Fears, James               9 Westminster                 NT   2 
 -- Height, Zane              11 Piper HS                    NT   1 
 -- Joseph, Carlson           10 Blanche Ely                 DQ   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                      41.89   2  10   
     1) McKenzie, Matthew 10            2) Nelson, Bradley 12             
     3) Hinds, Wavell 12                4) Milhomme, Marvens 11           
  2 Dillard HS  'A'                                       42.39   2   8   
     1) Allen, Demarcus 9               2) Everette, Damarkus 11          
     3) brown, tremaine 12              4) Clayton, John 12               
  3 Coconut Creek HS  'A'                                 42.78   2   6   
     1) Mosley, Travelis 12             2) Culbreath, Mar'Cellus 10       
     3) Cyriac, Janito 11               4) Malik, Similien 12             
  4 Piper HS  'A'                                         42.87   2   5   
     1) Rincher, Bryand 12              2) Sewell, Zachary 12             
     3) Butler, DaeQwan 12              4) Hanna, Ethan 10                
  5 Blanche Ely HS  'A'                                   43.00   2   4   
     1) Cornelius, Tadarius 12          2) Deas, Darnell 10               
     3) Dupuy, Pierre 11                4) Crowder, Tayondric 12          
  6 Boyd Anderson HS  'A'                                 43.32   2   3   
     1) Harrigan, Makhi 11              2) Ware, Tyjuan 11                
     3) Gresham, Tyler 10               4) Harrigan, Malakhi 10           
  7 Fort Lauderdale HS  'A'                               44.37   2   2   
     1) Brooks, Terron 10               2) Grant, Creshan 11              
     3) Elidor, Wesley 12               4) Neely, Meshawn 12              
  8 Boca Raton HS  'A'                                    44.84   1   1   
     1) Haynes, Torcell 12              2) Franklin, Miles 12             
     3) Cullen, Bryce 10                4) Mode, Paul 12                  
  9 Coral Glades HS  'A'                                  45.83   2 
     1) Delice, Josaiah 9               2) Floreal, Pressely 12           
     3) Forestar, Christ 11             4) Small, Kennington 11           
 10 Coral Springs HS  'A'                                 49.18   1 
 -- South Plantation HS  'A'                                 NT   1 
     1) Fairley, Isaiah 9               2) Lawrence, Keyandre 10          
     3) Hill, Dawson 12                 4) Hines, Tihon 12                
 -- South Broward HS  'A'                                    NT   1 
     1) Allen, Kaleb 12                 2) hart, jermaine 11              
     3) Colston, Roland 10              4) Lewis, Johnathan 11            
 -- Westminster Academy  'A'                                 DQ   1 
     1) Laurent, Brandon 12             2) Moulton, Jonathan 12           
     3) Brown, Matthew 12               4) Lassiter, Donovan 11           
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                     1:29.37   2  10   
     1) Allen, Demarcus 9               2) brown, tremaine 12             
     3) Clayton, John 12                4) Leiba, Cameron 11              
  2 Boyd Anderson HS  'A'                               1:30.45   2   8   
     1) Harrigan, Makhi 11              2) Ware, Tyjuan 11                
     3) Gresham, Tyler 10               4) Harrigan, Malakhi 10           
  3 Blanche Ely HS  'A'                                 1:32.86   2   6   
     1) Lawrence, Shomari 10            2) thurston, ja-cory 11           
     3) Cornelius, Tadarius 12          4) Deas, Darnell 10               
  4 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                    1:33.19   2   5   
     1) McKenzie, Matthew 10            2) Hinds, Wavell 12               
     3) Ford, Malik 12                  4) Gayle, Jaden 9                 
  5 Coconut Creek HS  'A'                               1:34.16   2   4   
     1) Demonte, Malik 11               2) Fuller, Jharid 10              
     3) Geffard, Derek 9                4) Gervilus, Marcus 11            
  6 Fort Lauderdale HS  'A'                             1:36.02   2   3   
     1) Neely, Meshawn 12               2) Graham Jr., Corey 11           
     3) Brooks, Terron 10               4) Elidor, Wesley 12              
  7 Westminster Academy  'A'                            1:36.54   1   2   
     1) Lassiter, Donovan 11            2) Laurent, Brandon 12            
     3) Brown, Matthew 12               4) Moulton, Jonathan 12           
  8 Coral Springs HS  'A'                               1:37.45   1   1   
  9 South Broward HS  'A'                               1:38.69   1 
     1) Balthazar, Max 9                2) Concepcion, Alexavier 10       
     3) Rodriguez, Jonathan 9           4) Wilson, Tyrese 12              
 10 Boca Raton HS  'A'                                  1:38.73   1 
     1) Thurman, Willie 12              2) Mode, Paul 12                  
     3) Apuzzio, Phillip 12             4) Maxwell, Davion 11             
 11 South Plantation HS  'A'                            1:40.07   1 
     1) Fairley, Isaiah 9               2) Lawrence, Keyandre 10          
     3) Hines, Tihon 12                 4) Michel, Charlson 11            
 12 Coral Glades HS  'A'                                1:50.75   2 
     1) Forestar, Christ 11             2) Small, Kennington 11           
     3) Xvier, Vargas 10                4) Brooks, RoJean 9               
 13 West Boca Raton HS  'A'                             1:51.26   1 
     1) Baltazard, Ernstlee 11          2) Cohon, Marc 10                 
     3) Hoang, Jonathan 10              4) Niemann, Matt 10               
 -- Piper HS  'A'                                            DQ   2 
     1) Rincher, Bryand 12              2) Sewell, Zachary 12             
     3) Baker, Dujuan 10                4) Butler, DaeQwan 12             
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Piper HS  'A'                                       3:20.52   2  10   
     1) Sewell, Zachary 12              2) James, Junair 12               
     3) Butler, DaeQwan 12              4) Hanna, Ethan 10                
  2 Blanche Ely HS  'A'                                 3:24.95   2   8   
     1) Laguerre, Stanley 12            2) Francois, Bob 11               
     3) Powell, Darryl 12               4) Williams, Jevon 10             
  3 Dillard HS  'A'                                     3:24.98   2   6   
     1) Allen, Demarcus 9               2) Everette, Damarkus 11          
     3) brown, tremaine 12              4) Clayton, John 12               
  4 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                    3:25.82   1   5   
     1) White, Trevor 11                2) Hamilton, Rohan 9              
     3) Barrett, Cameron 12             4) Fils Aime, Josue 12            
  5 Boyd Anderson HS  'A'                               3:33.64   2   4   
     1) Ware, Tyjuan 11                 2) Gresham, Tyler 10              
     3) Wallace, Jordan 11              4) Jackson, Novric 12             
  6 South Broward HS  'A'                               3:33.84   1   3   
     1) Allen, Kaleb 12                 2) owens, tykwon 9                
     3) Smith, Barry 12                 4) Marcin, Stanley 10             
  7 Coconut Creek HS  'A'                               3:33.96   1   2   
     1) Mosley, Travelis 12             2) Culbreath, Mar'Cellus 10       
     3) Demonte, Malik 11               4) Gervilus, Marcus 11            
  8 Coral Springs HS  'A'                               3:39.07   2   1   
  9 West Boca Raton HS  'A'                             3:39.71   2 
     1) Carros, Nicholas 12             2) Schulman, Jordan 10            
     3) Gunn, Ethan 11                  4) Halfon, Noah 10                
 10 Fort Lauderdale HS  'A'                             3:41.92   1 
     1) Carreras, Hunter 12             2) Graham Jr., Corey 11           
     3) Larkins  Jr., Kevin 10          4) Howell, Jaden 9                
 -- Boca Raton HS  'A'                                       NT   2 
     1) Beliard, Matthew 10             2) Haynes, Torcell 12             
     3) Apuzzio, Phillip 12             4) Cortes, Luis 12                
 -- South Plantation HS  'A'                                 NT   1 
     1) Michel, Charlson 11             2) Stephens, Anrrell 9            
     3) Maxina, Markenson 12            4) Henry, Gevonte 10              
 -- Coral Glades HS  'A'                                     NT   2 
     1) Forestar, Christ 11             2) Dorival, Jahari 10             
     3) Hopkins, Omari 8                4) Velez, Xavier 10               
 -- Westminster Academy  'A'                                 NT   1 
     1) Brown, Matthew 12               2) Fears, James 9                 
     3) Moulton, Jonathan 12            4) Rowe, Nick 12                  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Piper HS  'A'                                       8:06.12   10   
     1) Height, Zane 11                 2) Beaufort, Malik 12             
     3) Foucha, Sukeil 11               4) Volcy, David 12                
  2 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                    8:10.25    8   
     1) Ford, Malik 12                  2) Rodrigues, Miguel 12           
     3) Fils Aime, Josue 12             4) Simeon, Tyree 12               
  3 Blanche Ely HS  'A'                                 8:21.03    6   
     1) Laguerre, Stanley 12            2) Robinson, Tyree 9              
     3) Francois, Bob 11                4) Simonis, Bryan 11              
  4 Boca Raton HS  'A'                                  8:29.32    5   
     1) Cortes, Luis 12                 2) Beliard, Matthew 10            
     3) Nordheim, Sully 10              4) Wehbe, Naji 11                 
  5 Fort Lauderdale HS  'A'                             8:41.27    4   
     1) Howell, Jaden 9                 2) Fiore, Michael 9               
     3) Joseph, Jempsky 11              4) Mcgovern, Daniel 11            
  6 Spanish River HS  'A'                               8:44.30    3   
     1) Sakkal, Dani 11                 2) Leb, Isaac 10                  
     3) Gorban, Sergey 11               4) Vincennie, Zachary 10          
  7 Seminole Ridge HS  'A'                              8:47.29    2   
     1) Zimmerman, Matthew 10           2) Chance, Albian 11              
     3) Pieroni, Nico 11                4) Phelps, Kody 11                
  8 Coral Springs HS  'A'                               8:50.49    1   
  9 Westminster Academy  'A'                            8:56.13  
     1) Selimos, Dimitri 10             2) Alday, Cason 9                 
     3) Deangulo, Josh 12               4) Deangulo, Benjamin 10          
 10 Boyd Anderson HS  'A'                               9:15.57  
     1) Campbell, Delmar 10             2) Guillaume, Jeremiah 10         
     3) Ramirez, Humberto 9             4) Enalien, Maxi 11               
 -- Coral Glades HS  'A'                                     NT  
 -- West Boca Raton HS  'A'                                  NT  
     1) Gunn, Ethan 11                  2) Andrade, Nicollas 10           
     3) Echenagucia, Douglass 11        4) Savage, Nathaniel 10           
 -- South Plantation HS  'A'                                 NT  
     1) Henry, Gevonte 10               2) Palmer, Chevaun 10             
     3) Hernandez, David 12             4) Hinkson, Christopher 11        
 -- South Broward HS  'A'                                    NT  
     1) owens, tykwon 9                 2) Marcin, Stanley 10             
     3) Elias, Manuel 12                4) Pierre, Billy 11               
 -- Coconut Creek HS  'A'                                    NT  
     1) Appolon, William 12             2) Garcia, Pedro 11               
     3) Parker, Terenthen 12            4) Pierre, Godknow 11             
 
Boys 4x1600 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Piper HS  'A'                                      19:08.98   10   
     1) Beaufort, Malik 12              2) Foucha, Sukeil 11              
     3) Johnson, Lonell 10              4) Thompson, Luka 11              
  2 Spanish River HS  'A'                              19:09.18    8   
     1) Vincennie, Zachary 10           2) Rosenthal, Sam 12              
     3) Noonan, Will 11                 4) French, Chris 12               
  3 Boca Raton HS  'A'                                 19:12.38    6   
     1) Lyttle, Cade 9                  2) Lyttle, Carson 12              
     3) Cortes, Luis 12                 4) Wehbe, Naji 11                 
  4 Coral Springs HS  'A'                              19:48.12    5   
  5 Fort Lauderdale HS  'A'                            20:31.05    4   
     1) Joseph, Jempsky 11              2) Fiore, Michael 9               
     3) Bello, John 11                  4) Tevalan Gonzalez, Maria 9      
  6 Coral Glades HS  'A'                               20:40.68    3   
     1) Closs, Joseph 11                2) Enslei, Shadai 12              
     3) Gonzalez, Bryan Nikolas 9       4) Lara, Enrrique 11              
  7 Dillard HS  'A'                                    21:02.22    2   
     1) gill, dashon 6                  2) hill, omari 11                 
     3) jean, renand 9                  4) sherrod, jermaine 10           
  8 Boyd Anderson HS  'A'                              21:37.02    1   
     1) Campbell, Delmar 10             2) Guillaume, Jeremiah 10         
     3) Joseph, Felder 11               4) Julmice, Anderson 10           
  9 Blanche Ely HS  'A'                                21:41.79  
     1) Robinson, Tyree 9               2) Demetrius, Sebastien 12        
     3) Love, Pierre 11                 4) Mackey, Immanuel 11            
 10 West Boca Raton HS  'A'                            22:32.88  
     1) Andrade, Nicollas 10            2) Desouza, Jakob 10              
     3) Echenagucia, Douglass 11        4) Patel, Rahul 11                
 -- Northeast HS (Oakland Park)  'A'                         NT  
     1) Aquino, Juan 12                 2) Ginez, Nestor 12               
     3) Hernandez, Christian 11         4) Pereira, Victorjose 11         
 -- Coconut Creek HS  'A'                                    NT  
     1) Parker, Terenthen 12            2) Garcia, Pedro 11               
     3) Pierre, Godknow 11              4) Appolon, William 12            
 
Boys 800 Sprint Medley 1-1-2-4
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dillard HS  'A'                                     1:33.75   2  10   
     1) Allen, Demarcus 9               2) brown, tremaine 12             
     3) Clayton, John 12                4) Leiba, Cameron 11              
  2 Piper HS  'A'                                       1:35.74   1   8   
     1) Rincher, Bryand 12              2) Williams, Jaylind 11           
     3) James, Junair 12                4) Turner, Jaqaun 9               
  3 South Broward HS  'A'                               1:36.62   1   6   
     1) Allen, Kaleb 12                 2) Lewis, Johnathan 11            
     3) owens, tykwon 9                 4) Smith, Barry 12                
  4 Boyd Anderson HS  'A'                               1:36.74   2   5   
     1) Harrigan, Malakhi 10            2) Wallace, Jordan 11             
     3) Innocent, Christopher 11        4) Louis, Jerry 10                
  5 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                    1:37.19   2   4   
     1) Ebanks, Tavon 10                2) Hamilton, Rohan 9              
     3) Aristide, Wobens 12             4) Barrett, Cameron 12            
  6 Coconut Creek HS  'A'                               1:38.16   2   3   
     1) Thomas, Jacquinton 12           2) Fuller, Jharid 10              
     3) Geffard, Derek 9                4) Conserve, Servenot 12          
  7 Boca Raton HS  'A'                                  1:38.35   1   2   
     1) Maxwell, Davion 11              2) Franklin, Miles 12             
     3) Apuzzio, Daniel 12              4) Beliard, Matthew 10            
  8 Blanche Ely HS  'A'                                 1:41.38   2   1   
     1) Crowder, Tayondric 12           2) Lawrence, Shomari 10           
     3) Powell, Darryl 12               4) Simonis, Bryan 11              
  9 Westminster Academy  'A'                            1:42.90   1 
     1) Zhu, Siyuan 10                  2) Phillips, David 9              
     3) Blake, Raphael 12               4) Lewis, Tobias 8                
 10 Fort Lauderdale HS  'A'                             1:44.38   1 
     1) Brooks, Terron 10               2) Dorzie, Joshua 10              
     3) Fils, Micheal 12                4) Larkins  Jr., Kevin 10         
 11 Coral Springs HS  'A'                               1:54.44   2 
 -- Coral Glades HS  'A'                                     NT   2 
     1) Forestar, Christ 11             2) Small, Kennington 11           
     3) Hopkins, Omari 8                4) Handerson, Malik 12            
 -- Seminole Ridge HS  'A'                                   NT   1 
     1) Andrews, Jay 10                 2) Brown, Ty'Korian 11            
     3) Romer, Kailen 11                4) Pringle, Aaron 11              
 -- West Boca Raton HS  'A'                                  NT   2 
     1) Carros, Nicholas 12             2) Schulman, Jordan 10            
     3) Gunn, Ethan 11                  4) Halfon, Noah 10                
 -- South Plantation HS  'A'                                 NT   1 
     1) Fairley, Isaiah 9               2) Lawrence, Keyandre 10          
     3) Hill, Dawson 12                 4) Hines, Tihon 12                
 
Boys 1600 Sprint Medley 2-2-4-8
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                    3:40.20   2  10   
     1) Charlot, Kenny 12               2) Sangster, Tyrese 10            
     3) Barrett, Cameron 12             4) Fils Aime, Josue 12            
  2 Blanche Ely HS  'A'                                 3:49.61   2   8   
     1) Crowder, Tayondric 12           2) thurston, ja-cory 11           
     3) Francois, Bob 11                4) Robinson, Tyree 9              
  3 Boyd Anderson HS  'A'                               3:53.17   2   6   
     1) Harrigan, Malakhi 10            2) Louis, Jerry 10                
     3) Wallace, Joseph 11              4) Ramirez, Humberto 9            
  4 Fort Lauderdale HS  'A'                             3:56.70   1   5   
     1) Legree, Markevious 10           2) Faton, Jahleel 10              
     3) Carreras, Hunter 12             4) Mcgovern, Daniel 11            
  5 Coconut Creek HS  'A'                               3:57.92   1   4   
     1) Cyriac, Janito 11               2) Malik, Similien 12             
     3) Witmy, Joseph 12                4) Buice, Joshua 12               
  6 Seminole Ridge HS  'A'                              3:58.70   1   3   
     1) Brown, Ty'Korian 11             2) Romer, Kailen 11               
     3) Pringle, Aaron 11               4) Pieroni, Nico 11               
  7 Coral Glades HS  'A'                                3:59.31   2   2   
     1) Delice, Josaiah 9               2) Floreal, Pressely 12           
     3) Gonzalez, Bryan Nikolas 9       4) Velez, Xavier 10               
  8 Dillard HS  'A'                                     4:01.80   2   1   
     1) jean, renand 9                  2) harden, favion 10              
     3) moore, charlie 12               4) smith, trayvon 9               
  9 South Broward HS  'A'                               4:02.54   1 
     1) Rodriguez, Jonathan 9           2) Wilson, Tyrese 12              
     3) Smith, Barry 12                 4) Marcin, Stanley 10             
 10 Piper HS  'A'                                       4:03.76   1 
     1) Baker, Dujuan 10                2) Campbell, Aaron 9              
     3) Frazier, Lamar 10               4) Johnson, Lonell 10             
 11 Boca Raton HS  'A'                                  4:06.78   2 
     1) Tierney, Trace 10               2) Cullen, Bryce 10               
     3) Haynes, Torcell 12              4) Nordheim, Sully 10             
 12 West Boca Raton HS  'A'                             4:08.35   2 
     1) Carros, Nicholas 12             2) Schulman, Jordan 10            
     3) Halfon, Noah 10                 4) Desouza, Jakob 10              
 13 Coral Springs HS  'A'                               4:08.95   2 
 14 South Plantation HS  'A'                            4:13.50   1 
     1) Michel, Charlson 11             2) Maxina, Markenson 12           
     3) Henry, Gevonte 10               4) Palmer, Chevaun 10             
 
Boys Distance Medley 12-4-8-16
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Spanish River HS  'A'                              11:14.06   10   
     1) Rosenthal, Sam 12               2) Gorban, Sergey 11              
     3) French, Chris 12                4) Noonan, Will 11                
  2 Piper HS  'A'                                      11:17.33    8   
     1) Baker, Dujuan 10                2) James, Junair 12               
     3) Johnson, Lonell 10              4) Thompson, Luka 11              
  3 Boca Raton HS  'A'                                 11:27.39    6   
     1) Tierney, Trace 10               2) Wehbe, Naji 11                 
     3) Lyttle, Cade 9                  4) Nordheim, Sully 10             
  4 Seminole Ridge HS  'A'                             11:34.75    5   
     1) Chance, Albian 11               2) Pieroni, Nico 11               
     3) Zimmerman, Matthew 10           4) Phelps, Kody 11                
  5 Coral Glades HS  'A'                               11:59.55    4   
     1) Delice, Josaiah 9               2) Dorival, Jahari 10             
     3) Hopkins, Omari 8                4) Closs, Joseph 11               
  6 Fort Lauderdale HS  'A'                            12:12.33    3   
     1) Joseph, Jempsky 11              2) Mcgovern, Daniel 11            
     3) Tevalan Gonzalez, Maria 9       4) Fiore, Michael 9               
  7 Dillard HS  'A'                                    12:15.91    2   
     1) hill, omari 11                  2) jean, renand 9                 
     3) sherrod, jermaine 10            4) moore, charlie 12              
  8 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                   12:23.26    1   
     1) Aquino, Juan 12                 2) Ginez, Nestor 12               
     3) Hernandez, Christian 11         4) Pereira, Victorjose 11         
  9 Coral Springs HS  'A'                              12:23.74  
 10 Boyd Anderson HS  'A'                              12:34.07  
     1) Julmice, Anderson 10            2) Wallace, Joseph 11             
     3) Shell, Keshon 11                4) Campbell, Delmar 10            
 11 Blanche Ely HS  'A'                                12:37.15  
     1) Pierre, Christopher 10          2) Etienne, Schneider 9           
     3) Love, Pierre 11                 4) Mackey, Immanuel 11            
 12 West Boca Raton HS  'A'                            14:27.86  
     1) Echenagucia, Douglass 11        2) Baez, Blake 11                 
     3) Cone, Ben 12                    4) Jimenez, Alexander 9           
 -- South Plantation HS  'A'                                 NT  
     1) Palmer, Chevaun 10              2) Hernandez, David 12            
     3) Hinkson, Christopher 11         4) Smith, Nicholas 9              
 -- Coconut Creek HS  'A'                                    NT  
     1) Garcia, Pedro 11                2) Pierre, Godknow 11             
     3) Demonte, Malik 11               4) Parker, Terenthen 12           
 -- South Broward HS  'A'                                    NT  
     1) Marcin, Stanley 10              2) Romero, Juan 11                
     3) Elias, Manuel 12                4) Pierre, Billy 11               
 -- Westminster Academy  'A'                                 NT  
     1) Selimos, Dimitri 10             2) Alday, Cason 9                 
     3) Deangulo, Benjamin 10           4) Deangulo, Josh 12              
 
Boys 3x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blanche Ely HS  'A'                                   46.86   2  10   
     1) Cleophat, Carlton 12            2) Joseph, Carlson 10             
     3) Williams, Jevon 10              4)                                
  2 Northeast HS (Oakland Park)  'A'                      48.53   2   8   
     1) Charlot, Kenny 12               2) Hinds, Wavell 12               
     3) Milhomme, Marvens 11            4) Rodriquez, Shariff 11          
  3 Boca Raton HS  'A'                                    54.05   1   6   
     1) Cullen, Bryce 10                2) Thurman, Willie 12             
     3) Rodrigues, Keanu 12             4)                                
  4 Piper HS  'A'                                         57.59   1   5   
     1) Height, Zane 11                 2) Williams, Jaylind 11           
     3) Campbell, Aaron 9               4) Frazier, Lamar 10              
 -- Coral Springs HS  'A'                                    NT   2 
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 HS, Boca Raton               Boca Raton H             3.74m   12-03.25  10   
  2 HS, Blanche Ely              Blanche Ely              3.54m   11-07.25   8   
  3 HS (Oakland Park), North     Northeast HS             3.49m   11-05.25   6   
  4 HS, Piper                    Piper HS                J3.49m   11-05.25   5   
  5 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd             3.29m   10-09.50   4   
  6 HS, Coral Springs            Coral Spring             3.24m   10-07.50   3   
  7 HS, Dillard                  Dillard HS               3.19m   10-05.50   2   
 -- Petit-homme, Winter       11 Northeast HS                NH            
 -- Phillips, Joshua          11 Coral Spring                NH            
 -- Lewis, Treyvon            11 Fort Lauderd                NH            
 -- Morgan-Paul, Joshua       12 Coral Spring                NH            
 -- Richards, Kimani          11 Northeast HS                NH            
 -- smith, keion              10 Dillard HS                  NH            
 -- Powell, Darryl            12 Blanche Ely                 NH            
 -- Cullen, Bryce             10 Boca Raton H                NH            
 -- Dasilva, Gregory          12 Blanche Ely                 NH            
 -- Apuzzio, Daniel           12 Boca Raton H                NH            
 -- Baker, Dujuan             10 Piper HS                    NH            
 -- James, Junair             12 Piper HS                    NH            
 -- jean, jerry               10 Dillard HS                  NH            
 -- Graham Jr., Corey         11 Fort Lauderd                NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 HS, Coral Springs            Coral Spring             7.47m   24-06.00  10   
  2 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd             5.65m   18-06.50   8   
  3 HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso             5.14m   16-10.25   6   
 -- Quinones, Dylan           11 Fort Lauderd                NH            
 -- Samai-Bousignac, Mark     12 Boyd Anderso                NH            
 -- Pringle, Aaron            11 Seminole Rid                NH            
 -- Gajus, William            12 Coral Spring                NH            
 -- Boddie, Dominic           11 Coral Spring                NH            
 -- Phillips, Devin           12 Northeast HS                NH            
 -- Guerrier, Benderson       12 Boyd Anderso                NH            
 -- Pierre, Teisla            11 Fort Lauderd                NH            
 -- Phillips, Keyon           10 Northeast HS                NH            
 
Boys Long Jump
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso            11.98m   NWI  39-03.75  10   
  2 HS, Blanche Ely              Blanche Ely             11.94m   NWI  39-02.25   8   
  3 HS, Piper                    Piper HS                11.69m   NWI  38-04.25   6   
  4 HS, Dillard                  Dillard HS              11.29m   NWI  37-00.50   5   
  5 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd            11.15m   NWI  36-07.00   4   
  6 HS (Oakland Park), North     Northeast HS            11.09m   NWI  36-04.75   3   
  7 HS, Westminister Academy     Westminster             10.37m   NWI  34-00.25   2   
  8 HS, South Broward            South Browar            10.00m   NWI  32-09.75   1   
  9 HS, Coral Glades             Coral Glades             9.37m   NWI  30-09.00 
 10 HS, Coral Springs            Coral Spring             9.25m   NWI  30-04.25 
 11 HS, Coconut Creek            Coconut Cree             9.15m   NWI  30-00.25 
 -- HS, South Plantation         South Planta                ND   NWI           
 -- Small, Kennington         11 Coral Glades                ND   NWI           
 -- Samai-Bousignac, Mark     12 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- Romer, Kailen             11 Seminole Rid                ND   NWI           
 -- Simon, Jonny               9 Coconut Cree                ND   NWI           
 -- HS, West Boca Raton          West Boca Ra                ND   NWI           
 -- HS, Spanish River            Spanish Rive                ND   NWI           
 -- HS, PB Central               PB Central                  ND   NWI           
 -- HS, Boca Raton               Boca Raton H                ND   NWI           
 -- HS, Seminole Ridge           Seminole Rid                ND   NWI           
 -- Dupuy, Pierre             11 Blanche Ely                 ND   NWI           
 -- Francois, Christopher      9 Northeast HS                ND   NWI           
 -- Crowder, Tayondric        12 Blanche Ely                 ND   NWI           
 -- Gosier, Donte             11 Northeast HS                ND   NWI           
 -- Fuller, Jharid            10 Coconut Cree                ND   NWI           
 -- Blake, Raphael            12 Westminster                 ND   NWI           
 -- Brown, Matthew            12 Westminster                 ND   NWI           
 -- Baker, Dujuan             10 Piper HS                    ND   NWI           
 -- Comet, Rickens            12 Piper HS                    ND   NWI           
 -- cassamajor, Gerdson        9 Coral Glades                ND   NWI           
 -- owens, tykwon              9 South Browar                ND   NWI           
 -- Packer, Ricardo           12 Coral Spring                ND   NWI           
 -- Morgan-Paul, Joshua       12 Coral Spring                ND   NWI           
 -- Robinson, Stanley         11 Fort Lauderd                ND   NWI           
 -- Pringle, Aaron            11 Seminole Rid                ND   NWI           
 -- Harrigan, Makhi           11 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- jean, jerry               10 Dillard HS                  ND   NWI           
 -- harden, favion            10 Dillard HS                  ND   NWI           
 -- Marcin, Stanley           10 South Browar                ND   NWI           
 -- Lewis, Treyvon            11 Fort Lauderd                ND   NWI           
 
Boys Triple Jump
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 HS, Piper                    Piper HS                26.20m   NWI  85-11.50  10   
  2 HS, Blanche Ely              Blanche Ely             25.83m   NWI  84-09.00   8   
  3 HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso            24.45m   NWI  80-02.75   6   
  4 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd            23.36m   NWI  76-07.75   5   
  5 HS (Oakland Park), North     Northeast HS            23.01m   NWI  75-06.00   4   
 -- Musanda, Jaylon           12 Coral Glades                ND   NWI           
 -- Morgan-Paul, Joshua       12 Coral Spring                ND   NWI           
 -- Powell, Darryl            12 Blanche Ely                 ND   NWI           
 -- Larkins  Jr., Kevin       10 Fort Lauderd                ND   NWI           
 -- Louis-Baptiste, Olsen     11 Coral Spring                ND   NWI           
 -- Samai-Bousignac, Mark     12 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- Wilson, Tyrese            12 South Browar                ND   NWI           
 -- Rhoden, Mekhi             11 Boyd Anderso                ND   NWI           
 -- Romer, Kailen             11 Seminole Rid                ND   NWI           
 -- Concepcion, Alexavier     10 South Browar                ND   NWI           
 -- cassamajor, Gerdson        9 Coral Glades                ND   NWI           
 -- Dupuy, Pierre             11 Blanche Ely                 ND   NWI           
 -- Brown, Ty'Korian          11 Seminole Rid                ND   NWI           
 -- Butler, DaeQwan           12 Piper HS                    ND   NWI           
 -- Hanna, Ethan              10 Piper HS                    ND   NWI           
 -- Jeantinor, Mardochee      12 Northeast HS                ND   NWI           
 -- Fairweather, Jahmani      10 Northeast HS                ND   NWI           
 -- Fils, Micheal             12 Fort Lauderd                ND   NWI           
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd            27.22m   89-03.75  10   
  2 HS, Piper                    Piper HS                25.44m   83-05.75   8   
  3 HS (Oakland Park), North     Northeast HS            25.36m   83-02.50   6   
  4 HS, Blanche Ely              Blanche Ely             24.95m   81-10.25   5   
  5 HS, Boca Raton               Boca Raton H            24.07m   78-11.75   4   
  6 HS, Coral Springs            Coral Spring            22.21m   72-10.50   3   
  7 HS, Coconut Creek            Coconut Cree            21.74m   71-04.00   2   
  8 HS, Coral Glades             Coral Glades            21.31m   69-11.00   1   
  9 HS, South Broward            South Browar            21.18m   69-06.00 
 10 HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso            21.16m   69-05.25 
 11 HS, West Boca Raton          West Boca Ra            18.61m   61-00.75 
 -- Phillips, Devin           12 Northeast HS                ND            
 -- Nelkin, Yaron             10 Boca Raton H                ND            
 -- Roberts, Dejon            11 Coral Spring                ND            
 -- Long, Dexter              12 Blanche Ely                 ND            
 -- Mcminns, Devin            12 Seminole Rid                ND            
 -- Woodcock, Te'kari         12 Piper HS                    ND            
 -- Thompson, Johnny          12 Northeast HS                ND            
 -- Zhu, Siyuan               10 Westminster                 ND            
 -- Salvar, Lucky             10 Coconut Cree                ND            
 -- Stanley, Daurnelle        10 Coral Glades                ND            
 -- Cleophat, Carlton         12 Blanche Ely                 ND            
 -- Choute, Kervins           10 Boyd Anderso                ND            
 -- Dorceus, Desmond          11 Fort Lauderd                ND            
 -- Dorceus, Demetris         11 Fort Lauderd                ND            
 -- Aleja, Kyle               11 West Boca Ra                ND            
 -- Abel, Richard              9 Piper HS                    ND            
 -- Brighthoopt, Triston      11 Coconut Cree                ND            
 -- Guerrier, Benderson       12 Boyd Anderso                ND            
 -- Goldin, Addison           12 West Boca Ra                ND            
 -- Jean-Charles, Jayde       12 Boca Raton H                ND            
 -- Favale, Joao               9 Westminster                 ND            
 -- Duhaney, Sandre           11 Coral Glades                ND            
 -- Garcia, Saul              11 Coral Spring                ND            
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 HS, Ft. Lauderdale           Fort Lauderd            80.97m     265-08  10   
  2 HS, Blanche Ely              Blanche Ely             80.47m     264-00   8   
  3 HS, Boca Raton               Boca Raton H            75.92m     249-01   6   
  4 HS, Piper                    Piper HS                71.46m     234-05   5   
  5 HS, Coconut Creek            Coconut Cree            60.84m     199-07   4   
  6 HS, Coral Glades             Coral Glades            57.09m     187-04   3   
  7 HS, Boyd Anderson            Boyd Anderso            54.57m     179-00   2   
  8 HS, Coral Springs            Coral Spring            52.60m     172-07   1   
  9 HS, West Boca Raton          West Boca Ra            43.02m     141-02 
 10 HS, South Broward            South Browar            42.76m     140-03 
 11 HS (Oakland Park), North     Northeast HS            38.65m     126-10 
 -- Saint Felix, Tebert       12 Coconut Cree                ND            
 -- Stanley, Daurnelle        10 Coral Glades                ND            
 -- Phillips, Deander         10 South Browar                ND            
 -- Phillips, Devin           12 Northeast HS                ND            
 -- Weir, Shamari             11 Coconut Cree                ND            
 -- Woodcock, Te'kari         12 Piper HS                    ND            
 -- Thompson, Johnny          12 Northeast HS                ND            
 -- Delva, Edel               12 Coral Spring                ND            
 -- Dorceus, Demetris         11 Fort Lauderd                ND            
 -- Cleophat, Carlton         12 Blanche Ely                 ND            
 -- Duhaney, Sandre           11 Coral Glades                ND            
 -- Dorceus, Desmond          11 Fort Lauderd                ND            
 -- Aleja, Kyle               11 West Boca Ra                ND            
 -- Abel, Richard              9 Piper HS                    ND            
 -- Clement, Kedma            11 Boyd Anderso                ND            
 -- Choute, Kervins           10 Boyd Anderso                ND            
 -- Long, Dexter              12 Blanche Ely                 ND            
 -- lindsey, stanley          12 Dillard HS                  ND            
 -- Nelkin, Yaron             10 Boca Raton H                ND            
 -- Mcminns, Devin            12 Seminole Rid                ND            
 -- Franklin, Miles           12 Boca Raton H                ND            
 -- Elias, Manuel             12 South Browar                ND            
 -- Goldin, Addison           12 West Boca Ra                ND            
 -- Garcia, Saul              11 Coral Spring                ND            
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Dillard HS                 116        2) Fort Lauderdale HS         98   
    3) Coral Springs HS            86        4) Piper HS                   82   
    5) Boca Raton HS               53        6) West Boca Raton HS         32   
    7) South Plantation HS         31        8) Coral Glades HS            26   
    9) Westminster Academy         12                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Piper HS                   114        2) Blanche Ely HS             88   
    3) Northeast HS (Oakland Park  84        4) Fort Lauderdale HS         70   
    5) Boyd Anderson HS            55        6) Dillard HS                 46   
    6) Boca Raton HS               46        8) Coconut Creek HS           25   
    8) Coral Springs HS            25       10) Spanish River HS           21   
   11) Coral Glades HS             13       12) Seminole Ridge HS          10   
   12) South Broward HS            10       14) PALM BEACH CENTRAL          5   
   15) Westminster Academy          4