Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/2/2018 05:45 PM
                       Seminole Ridge Invite - 3/21/2018                       
                          Seminole Ridge High School                           
                                    Results                                    
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Steele, Jade                 Park Vista H          12:49.30   10   
  2 Velazquez, Morgan            Park Vista H          12:50.93    8   
  3 Boynton, Catherine           Oxbridge Aca          13:26.80    6   
  4 Griffin, Rachael             Wellington H          13:39.33    5   
  5 Cintron, Genesis             Coral Spring          13:46.02    4   
  6 Daughtry, Christina          Forest Hill           13:46.42    3   
  7 Phillips, Riley              Park Vista H          13:51.32    2   
  8 Smallwood, Hailey            Oxbridge Aca          13:52.84    1   
  9 Engle, Sophia                Jensen Beach          14:03.07  
 10 Giresi, Presley              Lake Worth C          14:53.72  
 11 Breitfelder, Alexis          The King's A          14:55.40  
 12 Hummel, ShealiAnn            Okeechobee H          15:18.67  
 13 Bojanowski, Kathryn          Wellington H          15:21.30  
 14 Mazur, Taylor                Palm Beach C          16:03.88  
 15 Richardson, Lindsay          The King's A          16:34.76  
 16 Ramirez, Ivana               Pahokee Midd          16:52.13  
 17 Sidonis, Gwendolyn           Jensen Beach          17:18.24  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Glenn, Catherine             Wellington H             14.92   3.1  4  10   
  2 Kanjian, Hannah              Oxbridge Aca             15.28   3.1  4   8   
  3 Penn, Amahnia                Park Vista H             16.16   3.1  4   6   
  4 Oats, Brianna                The King's A             16.46   3.1  4   5   
  5 Estinfort, Christina         Glades Centr             17.78   1.9  3   4   
  6 Preston, Grace               Seminole Rid             18.26   3.1  4   3   
  7 Cawley, Gillian              Park Vista H             18.72   1.9  3   2   
  8 Tran, Kayla                  Park Vista H             18.79   1.9  3   1   
  9 Allen, Kiana                 Atlantic HS              18.80   3.1  4 
 10 Cook, Alicia                 Wellington H             18.92   1.9  3 
 11 Butts, Ty'Kese               Glades Centr             19.50   2.6  2 
 12 St Clair, Olivia             The King's A             19.53   2.6  2 
 13 Dean, Jada                   Pahokee Midd             19.75   1.9  3 
 14 Bojanowski, Kathryn          Wellington H             19.86   1.9  3 
 15 Daniels, Aleria              Palm Beach L             20.03   3.1  4 
 16 Coolidge, Melissa            The Pine Sch             20.45   1.9  3 
 17 Mussenden, Rinaja            Glades Centr             20.69   1.9  3 
 18 Perez, Layla                 Pahokee Midd             20.79   2.6  2 
 19 Ferguson, Zori-Ann           Palm Beach L             21.14   3.1  4 
 20 Milner, Heather              Jensen Beach             22.93   3.1  1 
 21 Ascheman, Audrey             Glades Day S             25.23   2.6  2 
 22 Sweet, Joy                   Glades Day S             26.89   3.1  1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Coral Springs HS  'A'                              10:23.82   10   
  2 Wellington HS  'A'                                 10:44.40    8   
     1) Wight, Francesca                2) Bojanowski, Jenna              
     3) Lopez, Caitlin                  4) Cook, Alicia                   
  3 Park Vista HS  'A'                                 11:03.21    6   
     1) Harvey, Justice                 2) Pinto, Caitlyn                 
     3) Velazquez, Morgan               4) Steele, Jade                   
  4 The King's Academy  'A'                            11:20.09    5   
     1) Fronrath, Avery                 2) Gorton, Mackenzie              
     3) Rodriguez, Sofia                4) Rodriguez, Mia                 
  5 Pahokee Middle-High School  'A'                    11:29.89    4   
     1) Banks, Bre'yanna                2) Grantlin, Ulicia               
     3) Williams, Br'nijah              4) Moore, Laquandra               
  6 Palm Beach Central HS  'A'                         11:33.87    3   
     1) Nunez, Amanda                   2) Megrath, Nicole                
     3) Chalumeau, Ashley               4) Bunsie, Brianna                
  7 Jensen Beach HS  'A'                               12:23.55    2   
     1) Nugent, Samantha                2) Engle, Gabriella               
     3) Engle, Sophia                   4) Peitersen, Kellie              
  8 Glades Day School  'A'                             12:26.00    1   
     1) Ashman, Addison                 2) Baltazar, Yalissa              
     3) Lohmann, Hana                   4) Ascheman, Audrey               
  9 Atlantic Christian Academy  'A'                    12:26.20  
     1) Fleurigene, Tanisha             2) Torrence, Janyia               
     3) Paz, Diana                      4) Carver, Britney                
 10 Forest Hill HS  'A'                                12:28.21  
     1) Mock, Ashlyn                    2) Studdard, Alex                 
     3) Urizar-Rowe, Isabella           4) Daughtry, Christina            
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 De la Puente, Isaias         Forest Hill            9:46.11   10   
  2 Phelps, Kody                 Seminole Rid          10:15.93    8   
  3 Ross, Gavin                  Palm Beach C          10:40.14    6   
  4 Taegar, Kurt                 Oxbridge Aca          10:47.22    5   
  5 Lamarre, Joshua              John I. Leon          10:47.77    4   
  6 O'Sullivan, Patrick          Park Vista H          10:50.77    3   
  7 Tolmich, Jonathan            Park Vista H          11:04.57    2   
  8 Perez, Brandon               John I. Leon          11:08.87    1   
  9 Lawrence, Zackary            Park Vista H          11:12.91  
 10 Baltazar, Adrial             Seminole Rid          11:41.43  
 11 Boynton, William             Oxbridge Aca          11:45.82  
 12 Galarza, Sammy               Atlantic Chr          11:46.65  
 13 Swanson, Andrew              Atlantic Chr          11:47.83  
 14 Dalzell, Evan                John I. Leon          12:03.04  
 15 Namia, Nicolas               Palm Beach C          12:03.45  
 16 Blechman, Jordan             Jensen Beach          12:03.67  
 17 Beagle, Mark                 Jensen Beach          12:06.06  
 18 Hudson, Asa                  St. Lucie We          12:12.00  
 19 Brege, Felix                 Okeechobee H          12:13.10  
 20 Sanchez, Pedro               Okeechobee H          12:18.50  
 21 Saniscalchi, John            Jensen Beach          12:32.30  
 22 Maceira, Marcelo             The King's A          12:44.45  
 23 De Armas, Giroy              Forest Hill           13:08.22  
 24 Willis, Toby                 Seminole Rid          13:08.94  
 25 Topete, Trevor               Forest Hill           13:22.92  
 26 Liu, Jackie                  The King's A          13:49.27  
 27 Dalie, Cole                  The King's A          13:49.72  
 28 Garcia, Erick                Okeechobee H          15:35.87  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lovett, Jay                  Oxbridge Aca             15.18   2.7  5  10   
  2 Packer, Ricardo              Coral Spring             15.34   2.7  5   8   
  3 Romer, Kailen                Seminole Rid             15.54   2.7  5   6   
  4 Jackson, Earnest             Glades Centr             16.01   2.0  4   5   
  5 Zimmerman, Jake              The King's A             16.41   2.7  5   4   
  6 Dewer, Joseph                Park Vista H             16.53   2.7  5   3   
  7 Miller, De'juan              Glades Centr             16.62   2.7  5   2   
  8 Pringle, Aaron               Seminole Rid             16.81   2.7  5   1   
  9 Santerre, Jasen              Boynton Beac             17.01   3.1  2 
 10 Senat, Kevin                 Palm Beach C             17.82   2.0  4 
 11 Nix, Deon                    Forest Hill              18.12   1.9  3 
 12 Drennan, Jacy                Park Vista H             18.18   2.0  4 
 13 Jones, Waymond               Glades Centr             18.35   2.0  4 
 14 Dennis, Brenden              Forest Hill              18.50   1.9  3 
 15 Rizzo, Diamen                Park Vista H             18.89   1.9  3 
 16 Hayford-Jackson, Stephen     Wellington H             18.93   2.0  4 
 17 Marshall, Joseph             St. Lucie We             19.59   1.9  3 
 18 Riles, Quitavious            Palm Beach L             19.72   3.1  1 
 19 Wray, Nigel                  Wellington H             19.89   2.0  4 
 20 Ciokler, Victor              John I. Leon             20.19   1.9  3 
 21 Daniel-Mentor, Carlos        John I. Leon             20.38   3.1  2 
 22 Louis Jean, Ronaldo          Royal Palm B             20.43   3.1  2 
 23 Pena, Luis                   John I. Leon             20.51   3.1  2 
 24 Vaughan, Luke                Wellington H             20.56   3.1  2 
 25 Allen, Jaden                 Palm Beach L             20.61   3.1  1 
 26 Phoenix, Laverne             Jensen Beach             20.68   3.1  2 
 27 Miller, Darron               Pahokee Midd             21.28   2.0  4 
 28 Lecrone, Tyler               St. Lucie We             21.42   3.1  2 
 29 Hill, Bradley                Royal Palm B             21.87   3.1  2 
 30 Henry, Ralston               Pahokee Midd             21.88   1.9  3 
 -- Gunnarson, Gunnbjom          Jensen Beach               DNF   3.1  1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Park Vista HS  'A'                                  8:41.47   10   
     1) Casadei, Christopher            2) Von Holten, Hogan              
     3) Steele, Trae                    4) Harryhill, Angelo              
  2 Seminole Ridge HS  'A'                              8:57.84    8   
     1) Edwards, Josiah                 2) Hare, Kyle                     
     3) Zimmerman, Matthew              4) Chance, Albian                 
  3 Palm Beach Central HS  'A'                          9:03.52    6   
     1) Apollon, Marcus                 2) Ross, Gavin                    
     3) Garner, Evan                    4) Ortiz, Joshua                  
  4 Forest Hill HS  'A'                                 9:04.57    5   
     1) Hall, Michael                   2) Medina, Jose                   
     3) El-Abbar, Zach                  4) De la Puente, Isaias           
  5 Oxbridge Academy  'A'                               9:18.87    4   
     1) Nagle, Connor                   2) McGould, Max                   
     3) Carlson, John                   4) Haldes, Jonny                  
  6 John I. Leonard HS  'A'                             9:19.00    3   
     1) Estrada, Jordan                 2) Smith, Matthew                 
     3) Mendez, Mitchell                4) Perez, Brandon                 
  7 The King's Academy  'A'                             9:19.13    2   
     1) Dunn, Cameron                   2) Fletcher, Tommy                
     3) Faveur, Nell                    4) Bridgewater, Justin            
  8 St. Lucie West Centennial HS  'A'                   9:22.31    1   
     1) Green, Nattoniyo                2) Leguizamon-Pereira, Lucas      
     3) Mev-Santelises, Emmanuel        4) Ingles, Marcos                 
  9 Pahokee Middle-High School  'A'                     9:29.91  
     1) Dunnaway, Jessie                2) Jordan, Jasteven               
     3) Everett, Anquan                 4) Harris, Carter                 
 10 Glades Central HS  'A'                              9:36.46  
     1) Green, Jamarian                 2) Thornton, Matron               
     3) Porter, Javian                  4) Smith, Maari                   
 11 Wellington HS  'A'                                  9:38.83  
     1) Hollister, Jett                 2) Williams, Reginald             
     3) Richardson, Charles             4) Adonis, Rodolph                
 12 Palm Beach Lakes HS  'A'                           10:10.25  
 13 Atlantic Christian Academy  'A'                    10:17.07  
     1) Gerard, Rapha                   2) Divanny, Jason                 
     3) Exume, Walentz                  4) Levy, Trevin                   
 14 Jensen Beach HS  'A'                               10:39.66  
     1) Glover, Brock                   2) Marsh, John                    
     3) Beagle, Mark                    4) Booth, Justis                  
 
                    Women - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Park Vista HS               35        2) Wellington HS              23   
    3) Oxbridge Academy            15        4) Coral Springs HS           14   
    5) The King's Academy          10        6) Pahokee Middle-High Schoo   4   
    6) Glades Central HS            4        8) Palm Beach Central HS       3   
    8) Forest Hill HS               3        8) Seminole Ridge HS           3   
   11) Jensen Beach HS              2       12) Glades Day School           1   
 
                     Men - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Seminole Ridge HS           23        2) Oxbridge Academy           19   
    3) Park Vista HS               18        4) Forest Hill HS             15   
    5) Palm Beach Central HS       12        6) Coral Springs HS            8   
    6) John I. Leonard HS           8        8) Glades Central HS           7   
    9) The King's Academy           6       10) St. Lucie West Centennial   1