Appointments for fixtures on Sat 30-Jun-2018
New South Wales Schools Rep
Division: Under 16
Vs.
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
09:00
NSW U16 Schools Championships.
Ok
Waining, Adam
x
x
x
x
x
x
-
09:00
NSW U16 Schools Championships.
Ok
Heaney, Timothy
x
x
x
x
x
x
-
09:00
NSW U16 Schools Championships.
Ok
Oliver, Michael
x
x
x
x
x
x
-
09:00
NSW U16 Schools Championships.
Ok
Knight, Oliver
x
x
x
x
x
x
-
09:00
NSW U16 Schools Championships.
Ok
Kaminski, Jordan
x
x
x
x
x
x
-
09:00
NSW U16 Schools Championships.
Ok
Mclean, Tom
x
x
x
x
x
x
NSW Sevens
Division: Sevens
Vs.
Boronia Park No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Opens Sydney Women's 7s
07:50
Round 4 of the Sydney Women's Club 7s. Matches starting at 9am.
Ok
Winchester, Callum
x
x
x
x
x
x
Opens Sydney Women's 7s
08:00
Round 4 of the Sydney Women's Club 7s. Matches starting at 9am.
Ok
x
x
x
x
x
x
x
Opens Sydney Women's 7s
08:10
Round 4 of the Sydney Women's Club 7s. Matches starting at 9am.
Ok
Lattimore, Jack
x
x
x
x
x
x
Opens Sydney Women's 7s
08:15
Round 4 of the Sydney Women's Club 7s. Matches starting at 9am.
Ok
Ryan, Liam
x
x
x
x
x
x
Opens Sydney Women's 7s
08:55
Round 4 of the Sydney Women's Club 7s. Matches starting at 9am.
Ok
Davies, Neil
x
x
x
x
x
x
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Gordon Vs.
Randwick
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Cox, Andrew
Wawn, Ben
Worsley, Paul
x
x
x
Moyes, Anthony
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Wawn, Ben
x
x
x
x
x
Moyes, Anthony
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Worsley, Paul
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Marshall, David
x
x
x
x
x
x
West Harbour Vs.
Eastern Suburbs
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Cooper, Graham
Johnstone, Greg
Mooney, Brenton
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Johnstone, Greg
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Mooney, Brenton
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Redwin, Peter
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
Eastwood Vs.
Northern Suburbs
Cowra Rugby Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:10
TV Game
Ok
Quinn, James
Nicholl, Thomas
Dwyer, Mitchell
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Nicholl, Thomas
x
x
x
x
x
x
Manly Vs.
Sydney University
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Martin, Edward
Manchee, Richard
Conway, David
x
x
x
Marshall, Peter
2nd - Premier Colin Caird Shield
11:45
Ok
Manchee, Richard
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
10:20
Ok
Amon, Rory
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
09:05
Ok
Hobson, Mike
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Warringah
Merrylands RSL Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Tonks, Dru
Penman, James
Richards, Alexander
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Penman, James
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
Parramatta Vs.
Warringah
Merrylands RSL Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Richards, Alexander
x
x
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
Northern Suburbs Vs.
Eastwood
Bon Andrews Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Taylor, Daniel
Wilson, Alistair
Hingston, Andrew
x
x
x
Meiklejohn, Frank
Colts 2nd
13:35
Ok
Wilson, Alistair
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Hingston, Andrew
x
x
x
x
x
x
Randwick Vs.
Gordon
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Hogan, Michael
Wyer, Michael
x
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Wyer, Michael
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Manly
Keirle Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
11:30
Ok
Stormon, John
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
10:00
Ok
Barr, Liam
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Manly
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
13:20
Ok
Conway, David
Stormon, John
Barr, Liam
x
x
x
Marshall, Peter
Parramatta Vs.
Warringah
Merrylands RSL Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
13:25
Ok
Heppel, Aragon
Healey, Michael
Saxby, Brock
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Warringah
Merrylands RSL Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
12:00
Ok
Healey, Michael
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
10:45
WS Barbarians hosting Warringah.
Ok
Saxby, Brock
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
West Harbour
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Grattan, Peter
Cobcroft, David
Mcdonald, Paul
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Mcdonald, Paul
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Hunters Hill Vs.
Waverley
Boronia Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Avvenevole, Ben
Peacocke, John
Salisbury, John
x
x
x
Halmarick, Andrew
2nd Burke
14:00
Ok
Peacocke, John
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Salisbury, John
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Oliver, Michael
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Adam-Smith, Scott
x
x
x
x
x
Brislan, Jackson
Drummoyne Vs.
Knox Old Boys
Drummoyne Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Weathersten, Leigh
Dagger, Colin
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Pullen, Craig
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Lee, David
x
x
x
x
x
x
Mosman Vs.
Petersham
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Mccarthy, John
Williamson, Ross
Dixon, Peter
x
x
x
Wills, Tim
2nd Burke
14:00
Ok
Williamson, Ross
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Dixon, Peter
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Jones, Oscar
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
5th Sutherland
09:50
Ok
x
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
Colleagues Vs.
Balmain
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Shute, Nathan
Rigby, Gerard
Coleman, Matthew
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Rigby, Gerard
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
12:55
Ok
Mackenzie, Colin
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
4th Judd
12:00
Ok
Pearl, Christopher
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
Colleagues Vs.
Balmain
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Coleman, Matthew
x
x
x
x
x
Rigby, Gerard
Division: Division 2
Beecroft Vs.
University Of NSW
Headen Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Keepkie, Mark
x
x
x
x
x
Baird, Philip
2nd Stockdale
14:00
Ok
x
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Baird, Philip
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Rogers, Richard
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Hogan, Phil
x
x
x
x
x
x
Blue Mountains Vs.
Hills
Lapstone Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Brown, Nicholas
Kennedy, Alex
Read, Cameron
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Kennedy, Alex
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Read, Cameron
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Gorman, Warren
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
x
Forest Vs.
St Patricks
Melwood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Boyer, James
Grando, Samuel
Hughes, Craig
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Grando, Samuel
x
x
x
x
x
Whiteley, Greg
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
Whiteley, Greg
3rd Blunt
11:40
Ok
Whiteley, Greg
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Brown, Philip
x
x
x
x
x
x
Lindfield Vs.
Epping
Soldiers Memorial Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Wagner, Jordan
Sandwell, William
Goh, John
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
2nd Stockdale
14:00
Ok
Sandwell, William
x
x
x
x
x
Goh, John
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Goh, John
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Chadwick, Tom
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Doran, John
x
x
x
x
x
x
Division: Division 3
Newport Vs.
Hawkesbury Valley
Porter Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Dehlsen, Arron
Southwell-Keely, Daniel
Rugers, Sean
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Daly, Braden
x
x
x
x
x
x
Brothers Vs.
St Ives
Roseville Chase Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Hastie, Antony
Fisher, Tony
Feeney, John
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Fisher, Tony
x
x
x
x
x
Hastie, Antony
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Morgan, Piers
x
x
x
x
x
x
Barker Old Boys Vs.
Old Ignatians
Turramurra Memorial Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
De Lorenzo, Mitchell
McKay, Robert
Buckley, Matthew
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
McKay, Robert
x
x
x
x
x
Hobson, Mike
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Buttress-Grove, Garron
x
x
x
x
x
x
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Redfield Old Boys
University of Western Sydney Hawkesbury Campus
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Mooney, Ian
Carmichael, Alex
Melz, William
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Carmichael, Alex
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
3rd Campbell
11:40
Ok
Bradshaw, Christopher
x
x
x
x
x
x
Division: Division 4
Oatley Vs.
Sydney Irish
H V Evatt Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Munnoch, David
Dale, Stuart
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Dale, Stuart
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Snook, Shane
x
x
x
x
x
x
Macquarie Uni Vs.
Briars
Macquarie University Sports Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Spencer, Lindsay
Zieth, Peter
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Zieth, Peter
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Spencer, Lindsay
3rd Walker
12:55
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Mulherin, Geoffrey
Sydney Harlequins Vs.
Blacktown
Waterloo Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Tucker, Craig
Harper, Anthony
x
x
x
x
Trotter, Russell
2nd Grose
14:00
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
Trotter, Russell
3rd Walker
12:55
Ok
Jimenez, Oscar
x
x
x
x
Trotter, Russell
Tucker, Craig
Division: Division 5
Menai Vs.
Sydney Convicts
Barden Ridge Sports Complex (Menai)
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Lysle, Adam
x
x
x
x
x
x
Alexandria Dukes Vs.
Merrylands
Booralee Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
x
Maccabi Vs.
Manly Savers
Lyne Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
Pearl, Christopher
Lane Cove Vs.
Rouse Hill
Tantallon Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Wanden, Richard
x
x
x
x
x
x
2nd Noice
14:00
Ok
Power, Conor
x
x
x
x
x
x
Division: Division 6
Chatswood Vs.
Burraneer
Beauchamp Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
x
Dee Why Vs.
Dundas Valley
James Morgan Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
x
Engadine Vs.
Collaroy
Old Bush Rd Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Coleman, John
x
x
x
x
x
x
Wakehurst Vs.
Cronulla Sea Lice
Wakehurst Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Paterson, Glen
x
x
x
x
x
x