Cupids Chase

Age Group Results

February 08, 2020


Results By FRC Race Chip Timing www.racechiptiming.com


Men: Top Finishers 0-12 20-24 25-29 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59
Women: Top Finishers 0-12 16-19 20-24 25-29 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59

5k

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alex Johnson 945 25 3 23:24.3 8:00/M
2 EMILY JEBING 906 23 10 26:36.7 9:01/M
3 Ruth Brophy 893 39 11 27:25.7 9:18/M
Top

Female 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
DQ Sadie Orti 943 6 DQ --- 8:02/M
Top

Female 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Emily Shaw 938 17 17 31:38.9 10:42/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Britney Vasquez 932 24 20 32:15.1 10:51/M
2 Paola Rosas 927 24 25 35:58.1 12:04/M
3 Carley Bowman 892 23 26 37:34.1 12:07/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Megan Marschik 910 29 13 29:10.7 9:51/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gina Martinez 911 35 16 29:55.7 10:05/M
2 Caroline Mazet 912 35 28 37:56.0 12:14/M
3 Kristina Perez 922 39 34 50:17.9 16:41/M
4 Emily Tillman 931 37 38 55:03.8 18:16/M
DQ A Atchison 947 36 DQ --- 9:14/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 CJ Rowland 929 44 35 54:02.0 17:56/M
DQ Erin Ortiz 941 42 DQ --- 8:44/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Meredith Moody 915 47 29 40:24.8 13:29/M
2 Krista Shull 930 47 33 50:14.0 16:39/M
3 Shannon Green 901 47 37 54:05.6 17:57/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jamie Miller 913 52 12 29:05.1 9:49/M
2 Margarita Alvarez 888 50 14 29:47.0 10:03/M
3 patricia robinson 926 50 27 37:54.4 12:14/M
4 Stephanie Murdoch 916 50 32 50:12.8 16:39/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kimberly Harris 902 59 30 41:52.1 13:58/M
2 Vicky Hinojosa 904 57 31 42:38.3 14:13/M
3 Linda Fuentes 898 57 36 54:04.7 17:57/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Witt 935 33 1 22:31.9 7:44/M
2 Aaron Chambers 895 25 2 22:45.4 7:47/M
3 Bo Nalley 886 45 4 24:03.3 8:13/M
Top

Male 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
DQ Myer Ortiz 944 7 DQ --- 8:00/M
DQ Santico Ortiz-Chadha 948 5 DQ --- 8:05/M
DQ Rishi Ortiz-Chadha 949 10 DQ --- 9:27/M
DQ Unknown Partic. 46 46 DQ --- 14:13/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sharjeel Kiani 939 22 18 31:39.0 10:42/M
2 Ethan Shaw 936 21 19 31:43.6 10:44/M
3 Lino Anunciacion 890 24 23 32:35.1 10:58/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Zach 05291991 909 28 6 24:19.5 8:17/M
2 Ben Wernette 934 29 7 24:31.6 8:21/M
3 Dimitri Dobroskok 897 25 8 25:00.9 8:30/M
4 Daniel Anderson 942 25 22 32:33.2 10:57/M
5 Bobby Neal-Clark 937 25 24 35:17.7 11:53/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nathan Hosey 905 36 9 26:11.6 8:55/M
DQ T Roberts 946 39 DQ --- 9:13/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brad Rios-Doria 925 44 21 32:33.2 10:57/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
DQ Sam Chadha 950 48 DQ --- 10:00/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lance Miller 914 51 5 24:14.4 8:15/M
2 J juan Alvarez 887 53 15 29:47.9 10:03/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patrick Gallagher 899 57 39 55:05.7 18:16/M