Appointments for fixtures on Sat 11-Aug-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Northern Suburbs Vs.
Randwick
Bon Andrews Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
4th - Premier Henderson Cup
09:50
Ok
Richards, Alexander
x
x
x
x
x
x
West Harbour Vs.
Parramatta
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Johnstone, Greg
Mooney, Brenton
Marshall, David
x
x
x
Meiklejohn, Frank
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Mooney, Brenton
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Marshall, David
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Coorey, Andrew
x
x
x
x
x
x
Southern Districts Vs.
Warringah
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Leckie, James
Wawn, Ben
Chambiras, Paul
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Wawn, Ben
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
x
Manly Vs.
Eastwood
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:10
TV game.
Ok
Hogan, Michael
Stollery, Lincoln
Mccarthy, John
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Stollery, Lincoln
x
x
x
x
x
Smith, Ian
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Mccarthy, John
x
x
x
x
x
Smith, Ian
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Mccarthy, John Snr
x
x
x
x
x
x
Northern Suburbs Vs.
Randwick
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Martin, Edward
Abraham, Matthew
Boyer, James
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:15
Ok
Abraham, Matthew
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
11:45
Ok
Worsley, Paul
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Gordon
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
18:15
Ok
Quinn, James
Amon, Rory
Mccaughan, Colm
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
16:10
Ok
Amon, Rory
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
14:45
Ok
Jones-Prichard, David
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
13:30
Ok
Fungalei, David
x
x
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
Northern Suburbs Vs.
Randwick
Bon Andrews Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
13:35
Ok
Boyer, James
Sandwell, William
Redwin, James
x
x
x
x
Colts 2nd
12:10
Ok
Sandwell, William
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
11:05
Ok
Redwin, James
x
x
x
x
x
x
Gordon Vs.
Sydney University
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Manchee, Richard
McKay, Robert
Barr, Liam
x
x
x
Moyes, Anthony
Colts 2nd
13:35
Ok
McKay, Robert
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Barr, Liam
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Southern Districts
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Nicholl, Thomas
Coleman, Matthew
Chadwick, Tom
x
x
x
Marshall, Peter
Colts 2nd
13:35
Ok
Coleman, Matthew
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Chadwick, Tom
x
x
x
x
x
x
West Harbour Vs.
Parramatta
St Lukes Oval No. 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
13:25
Ok
Keepkie, Mark
Hingston, Andrew
x
x
x
x
x
Colts 2nd
12:00
Ok
Hingston, Andrew
x
x
x
x
x
x
Eastwood Vs.
Manly
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Cox, Andrew
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Dehlsen, Arron
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Petersham Vs.
Mosman
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell Major Semi Final
15:15
Ok
Taylor, Daniel
Wagner, Jordan
Grattan, Peter
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
Colleagues Vs.
Mosman
2nd Burke Major Semi Final
13:45
Ok
Wagner, Jordan
Sterndale-Smith, Hugh
Kennedy, Alex
x
x
x
Halmarick, Andrew
Mosman Vs.
Colleagues
Colts U21 (Div 1) Major Semi Final
12:20
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
Williamson, Ross
Boyer, Greg
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
Knox Old Boys Vs.
Drummoyne
3rd Whiddon Major Semi Final
11:05
Ok
Williamson, Ross
Ryan, Liam
Reid, Daniel
x
x
x
Tout, Philip
Waverley Vs.
Colleagues
4th Judd Major Semi Final
10:00
Ok
Ryan, Liam
Rugers, Sean
Zieth, Peter
x
x
x
Higgins, Roger
Colleagues Vs.
Mosman
5th Sutherland Major Semi Final
09:00
Ok
Zieth, Peter
Jimenez, Oscar
Wright, Stuart
x
x
x
Rigby, Gerard
Colleagues Vs.
Drummoyne
David Phillips Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell Minor Semi Final
15:15
Ok
Conway, David
Mccaughan, Colm
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
Halmarick, Andrew
Waverley Vs.
Drummoyne
2nd Burke Minor Semi Final
13:45
Ok
De Lorenzo, Mitchell
Grattan, Peter
Herbert, Oliver
x
x
x
Rigby, Gerard
Knox Old Boys Vs.
Hunters Hill
Colts U21 (Div 1) Minor Semi Final
12:20
Ok
Herbert, Oliver
Kennedy, Alex
Rigby, Gerard
x
x
x
Mulherin, Geoffrey
Mosman Vs.
Waverley
3rd Whiddon Minor Semi Final
11:05
Ok
Rigby, Gerard
Boyer, Greg
Rogers, Richard
x
x
x
Higgins, Roger
Mosman Vs.
Petersham
4th Judd Minor Semi Final
10:00
Ok
Rogers, Richard
Reid, Daniel
Ambat, Julius
x
x
x
Mulherin, Geoffrey
Waverley Vs.
Drummoyne
5th Sutherland Minor Semi Final
09:00
Ok
Ambat, Julius
Rugers, Sean
Power, Conor
x
x
x
Tout, Philip
Division: Division 2
Forest Vs.
Blue Mountains
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Final
15:15
Ok
Shute, Nathan
Weathersten, Leigh
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
Baird, Philip
Lindfield Vs.
Forest
2nd Stockdale Final
13:45
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
Hobson, Mike
Healey, Michael
x
x
x
Spencer, Lindsay
Forest Vs.
Lindfield
Colts U21 (Div 2) Robertson Final
12:15
Ok
Carmichael, Alex
Kaminski, Jordan
Mcdonald, Paul
x
x
x
Dodds, Clifford
Lindfield Vs.
Hills
3rd Blunt Final
10:55
Ok
Mcdonald, Paul
Spencer, Lindsay
Heaney, Timothy
x
x
x
Hobson, Mike
Hills Vs.
University Of NSW
4th Richardson Final
09:50
Ok
Heaney, Timothy
Mackenzie, Colin
Quoyle, Leo
x
x
x
Pearl, Christopher
Division: Division 3
Barker Old Boys Vs.
Hawkesbury Valley
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Final
15:15
Ok
Penman, James
Yeats, Christopher
Hahn, Andrew
x
x
x
Goh, John
Newport Vs.
Redfield Old Boys
2nd Farrant Final
13:45
Ok
Saxby, Brock
Hahn, Andrew
Oliver, Michael
x
x
x
Chapman, David
Newport Vs.
Old Ignatians
Under 21 Nicholson Final
12:15
Ok
Winchester, Callum
Oliver, Michael
Waining, Adam
x
x
x
Goh, John
Old Ignatians Vs.
Newport
3rd Campbell Final
10:55
Ok
Coleman, John
Waining, Adam
Mclean, Tom
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Division: Division 4
Sydney Irish Vs.
Sydney Harlequins
Norford Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Major Semi Final
15:15
Ok
Stormon, John
Grando, Samuel
Hughes, Craig
x
x
x
Dagger, Colin
Sydney Irish Vs.
Canterbury
2nd Grose Major Semi Final
13:45
Ok
Grando, Samuel
Southwell-Keely, Daniel
Dale, Stuart
x
x
x
Hastie, Antony
Canterbury Vs.
Oatley
3rd Walker Major Semi Final
12:30
Ok
Southwell-Keely, Daniel
Dale, Stuart
Dagger, Colin
x
x
x
Richards, Alexander
Canterbury Vs.
Blacktown
Norford Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Minor Semi Final
15:15
Ok
Wyer, Michael
Gallagher, Matthew
Peacocke, John
x
x
x
Richards, Alexander
Sydney Harlequins Vs.
Macquarie Uni
2nd Grose Minor Semi Final
13:45
Ok
Peacocke, John
Gallagher, Matthew
Hughes, Craig
x
x
x
Dagger, Colin
Blacktown Vs.
Sydney Irish
3rd Walker Minor Semi Final
12:30
Ok
Hughes, Craig
Banuelos, Aitor
Brown, Philip
x
x
x
Hastie, Antony
Division: Division 5
Merrylands Vs.
Manly Savers
Holroyd Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey Final
15:15
Ok
Cobcroft, David
Brown, Nicholas
Warren, Robert
x
x
x
Mooney, Ian
Division: Division 6
Burraneer Vs.
Engadine
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum Final
17:00
Ok
Marshall, Peter
Dehlsen, Arron
Chambiras, Paul
x
x
x
Fraser, Ian
Division: Womens Division 1
Blacktown Vs.
Parramatta
Alwyn Lindfield Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Gorman, Warren
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Wollongong University
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
10:50
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
West Harbour Vs.
Sydney University
St Lukes Oval No. 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
12:00
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Campbelltown
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
17:00
Ok
English, Luke
x
x
x
x
x
x
New South Wales Schools
Division: GPS
Newington College Vs.
The Kings School
Johnson Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Coorey, Andrew
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
2nd XV
13:45
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
The Scots College Vs.
St Josephs College
Scots College Main Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Smith, Bradley
Hughes, David
Smith, Dennis
x
x
x
Kellahan, Matthew
2nd XV
14:00
Ok
Hughes, David
x
x
x
x
x
x
The Scots College 3rd XV Vs.
St Josephs College
3rd XV
13:00
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
x
Shore School Vs.
St Ignatius College
Shore School War Memorial Playing Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Gardner, Angus
Sigg, Dylan
Watson, Bruce
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Sigg, Dylan
x
x
x
x
x
x
Shore School Vs.
Sydney Boys High School
3rd XV
13:00
Ok
Watson, Bruce
x
x
x
x
x
x
The Kings School Vs.
The Armidale School
The Kings School - White Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
11:30
Ok
Doran, John
x
x
x
x
x
x
Sydney Grammar School Vs.
St Ignatius College
Weigall Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
12:00
Ok
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
x
Division: CAS
Barker College Vs.
Knox Grammar
Barker College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Avvenevole, Ben
Feeney, John
x
x
x
x
x
2nd XV
13:30
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
Cranbrook School Vs.
St Aloysius College
Hordern Oval - Cranbrook School
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Dickson, James
Pullen, Craig
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Pullen, Craig
x
x
x
x
x
Bos, Mark
Waverley College Vs.
Trinity Grammar School
Queens Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Birt, Hamish
Lysle, Adam
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Lysle, Adam
x
x
x
x
x
x
Division: ISA
St Patricks College Vs.
St Stanislaus College
Breen Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Ayoub, George
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
x
Redlands, Cremorne Vs.
All Saints Bathurst
Macquarie University Sports Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
x
Oakhill College Vs.
St Augustines College
Oakhill College - Damien Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Fisher, Tony
Jones, Oscar
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Jones, Oscar
x
x
x
x
x
x
St Andrews Cathedral School Vs.
Redfield College
St Andrews College Oval Sydney University
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
13:15
Ok
Wanden, Richard
x
x
x
x
x
x