Creekview

Age Group Results

May 13, 2017


Timed by FRC Race Chip Timing www.racechiptiming.com


Men: Top Finishers 0-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59
Women: Top Finishers 0-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69

5k

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Tori Sifuentes 1744 16 16 25:55.5
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Alana Gonzalez 1310 13 18 26:13.6
2 Alexy Ramirez 1734 13 21 26:37.6
3 Karen Luviano 1690 14 67 47:30.5
4 Alexandra Luviano 1692 12 91 59:12.8
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Laura Vokey 1203 18 24 27:10.0
2 Heidi Mast 1695 16 33 30:09.0
3 Kaylee Rust 1741 15 34 30:09.6
4 Sabrina Tardif 1750 17 44 34:59.2
5 Kara Hunter 1669 16 46 36:10.1
6 Jennifer Degenhard 1547 18 56 41:32.7
7 Ariel Causey 1537 16 63 45:23.7
8 Claire Cathey 1534 16 64 45:42.6
9 Piper LeDoux 1686 19 71 48:16.4
10 Natalie Wilson 1211 15 75 50:11.6
11 Yujin Kim 1682 17 76 50:36.5
12 Christabella Escandon 1349 15 78 51:59.7
13 Janet Esperon 1552 16 79 52:00.6
14 Katelyn Tam 1749 17 83 53:42.2
15 Angelina Moyron 1306 15 85 54:43.7
16 Eileen Walsh 1207 15 100 1:08:37.7
17 Katrina Roberts 1738 15 101 1:08:39.5
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Kathryn Zarkos 1215 27 48 37:05.2
2 Nicole Perez 1731 25 50 37:46.1
3 Jazmin Hernandez 1664 24 57 42:11.3
4 Abigail Kellogg 1680 23 68 47:45.4
5 Sara Aisenberg 1524 27 86 54:45.5
6 Megan Doss 1550 22 94 1:00:46.7
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Darla McBryde 1698 38 30 29:39.0
2 Mariana Aguilera 1523 35 32 29:51.3
3 Rose Fisher 1652 31 40 32:33.9
4 Shannon Howard 1667 38 42 33:12.5
5 Claudia Causey 1536 38 49 37:45.7
6 Amy Lay Lay 1685 37 62 44:21.8
7 Margarita Cruz 1546 37 66 47:28.8
8 Tabitha Ray 1736 30 72 48:28.5
9 Allison Ingram 1671 32 80 52:32.4
10 Jenn Ingram 1672 36 81 52:32.6
11 Andrea Kemper 1681 35 92 1:00:35.7
12 Virginia King 1313 32 98 1:06:05.4
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Amy Cloutier 1541 44 29 29:26.8
2 Claudia Ramirez 1733 44 59 43:15.8
3 Peggy Louie 1687 46 73 49:20.7
4 Natalie Ingram 1674 45 77 51:03.1
5 Maria Cruz 1545 45 90 59:11.7
6 Tangy Thornton 1553 45 95 1:01:45.2
7 Julie Walsh 1205 46 102 1:09:01.4
8 Rebecca Strawhacker 1748 42 103 1:11:10.7
9 Valerie Roberts 1737 49 106 1:14:22.6
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Janet Ray 1735 57 36 31:07.7
2 Kelly Freeman 1314 53 39 32:26.9
3 Kimberly Vuong 1204 57 41 32:49.1
4 Lisa Merino 1699 52 52 38:45.1
5 Tinh Nguyen 1728 52 54 41:26.6
6 Patricia Mills 1727 54 93 1:00:36.1
7 Larissa Doss 1549 56 96 1:02:33.9
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Marsha Smith 1746 66 51 38:26.6
2 Victoria Borunda 1529 63 89 58:10.8
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Blair Casey 1533 30 1 18:29.4
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Unknown Partic. 8452 8452 7 22:59.1
2 Hector Hernandez 1663 14 8 23:12.5
3 Andrew Mast 1696 14 12 24:52.6
4 Leonardo Luviano 1691 13 60 44:02.5
5 Conall Hawkins 1661 13 70 48:14.7
6 Aidan Hawkins 1660 13 87 56:18.4
7 Kevin Roberts 1739 12 105 1:13:16.8
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Gonzalo Gaytan 1657 17 2 18:35.4
2 Gerardo Gamboa II 1656 17 3 20:31.5
3 Jordy Muniz 1348 15 4 21:52.7
4 Armando Jimenez 1677 19 5 22:27.4
5 Evan Miller 1303 16 10 24:07.1
6 Stephen Garcia 1301 15 13 24:53.3
7 Alain Baviera 1526 16 15 25:53.8
8 Darryl Bailey 1525 16 19 26:27.9
9 Dakota Edwards 1347 17 20 26:36.6
10 Ryan Mast 1697 16 22 26:44.3
11 Aldo Moyron 1307 17 25 28:46.2
12 Ethan Nguyen 1304 16 26 28:46.8
13 Graham Viegut 1554 16 35 30:38.3
14 Cris Chacon 1312 15 37 31:10.8
15 Colby Cruz 1308 15 38 32:17.0
16 Mario Sanchez 1742 16 43 33:34.6
17 Justin Kim 1683 19 69 47:57.8
18 Andrews Ashton 1350 16 99 1:06:11.3
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Trent Laake 1302 22 9 23:29.3
2 Joel Cho 1540 20 14 25:23.1
3 Austin Vasquez 1309 26 17 26:08.9
4 Victor Jimenez 1678 26 27 28:54.1
5 Bradley Janowiak 1675 28 47 37:04.1
6 Alan Pineda-Moyron 1732 20 55 41:31.0
7 Oscar Luviano 1688 20 82 53:16.4
8 Taylor Gold 1658 26 84 54:42.0
9 Justin Spalti 1315 29 107 1:15:27.0
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Ben Howard 1666 38 11 24:51.6
2 Daniel Ingram 1670 35 28 29:19.8
3 Danny Causey 1535 37 65 46:42.2
4 Rex Lees 1305 32 74 49:23.0
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Minh Do 1548 42 23 27:03.4
2 Ronnie Escandon 1551 45 45 35:59.8
3 Fidel Luviano 1689 45 61 44:06.3
4 Justin Jones 1679 41 88 56:41.6
5 Chad Roberts 1740 41 104 1:12:16.9
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Doug Waters 1311 52 6 22:58.3
2 Thomas Mast 1694 57 31 29:41.4
3 Marcus Miller 1700 58 53 39:27.3
4 David Borunda 1530 56 58 43:15.0
5 Leonard Ingram 1673 57 97 1:02:36.3