Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/4/2017 07:51 PM
                    North Broward Prep Tri Meet - 4/4/2017                     
                              North Broward Prep                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Olabisi, Binta               North Browar             12.30   4   5   
  2 Orr, Ashley                  The Sagemont             13.00   4   3   
  3 Crespo, Osianna              The Sagemont             13.22   3   2   
  4 Artis, Tiana                 The Sagemont             13.23   4   1   
  5 Cole, Jessica                North Browar             13.39   3 
  6 Makinen, Lotta               American Her             13.61   4 
  7 Christopher, Keri            The Sagemont             13.69   3 
  8 Northecide, Dorizabelle      North Browar             13.73   3 
  9 Julian, Yuliana              The Sagemont             13.92   1 
 10 Visnevskaja, Marija          American Her             14.15   4 
 11 Artis, Trinity               The Sagemont             14.67   2 
 12 Spreen, Amanda               North Browar             14.86   1 
 13 Viau, Mia                    North Browar             14.90   2 
 14 Correa, Amanda               The Sagemont             15.40   2 
 15 Canabal, Gabriela            American Her             15.74   2 
 16 Roach, Maggie                The Sagemont             17.20   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Olabisi, Binta               North Browar             25.89   3   5   
  2 Artis, Tiana                 The Sagemont             28.22   3   3   
  3 Cole, Jessica                North Browar             29.03   3   2   
  4 Northecide, Dorizabelle      North Browar             31.13   3   1   
  5 Julian, Yuliana              The Sagemont             32.07   2 
  6 Correa, Amanda               The Sagemont             32.96   1 
  7 Roach, Maggie                The Sagemont             37.63   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Castedo Farias, Sara Pet     American Her           1:06.69   2   5   
  2 Crespo, Osianna              The Sagemont           1:06.77   2   3   
  3 Bishop, Katie                North Browar           1:07.20   2   2   
  4 Julian, Yuliana              The Sagemont           1:14.85   1   1   
  5 Correa, Amanda               The Sagemont           1:15.37   1 
  6 Roach, Maggie                The Sagemont           1:29.35   1 
  7 Artis, Trinity               The Sagemont           1:30.21   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinnell, Katie               North Browar           2:21.03    5   
  2 Kinnear, Caiti               North Browar           2:44.34    3   
  3 York, Alexx                  North Browar           2:55.65    2   
  4 Valieva, Aliya               North Browar           3:19.52    1   
  5 Schorr, Morgan               American Her           3:55.25  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bishop, Katie                North Browar           5:33.01    5   
  2 Kinnear, Caiti               North Browar           5:55.59    3   
  3 Valieva, Aliya               North Browar           6:40.50    2   
  4 York, Alexx                  North Browar           6:53.22    1   
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Linsey                North Browar             17.81    5   
  2 Christopher, Keri            The Sagemont             19.94    3   
  3 Spreen, Amanda               North Browar             21.52    2   
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirse, Samantha              North Browar             56.70    5   
  2 Spreen, Amanda               North Browar             57.27    3   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Broward Prep HS  'A'                            54.57    5   
     1) Olabisi, Binta                  2) Northecide, Dorizabelle        
     3) Cole, Jessica                   4) Lowenstein, Hannah             
  2 The Sagemont School  'A'                              55.46    3   
     1) Artis, Tiana                    2) Christopher, Keri              
     3) Crespo, Osianna                 4) Orr, Ashley                    
  3 American Heritage Ms/Hs (Delra  'A'                   57.08  
     1) Canabal, Gabriela               2) Makinen, Lotta                 
     3) Rubin, Mira                     4) Visnevskaja, Marija            
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- Lowenstein, Hannah           North Browar                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olabisi, Binta               North Browar             4.98m    5   
  2 Northecide, Dorizabelle      North Browar             4.11m    3   
  3 Cole, Jessica                North Browar             4.05m    2   
 -- Lowenstein, Hannah           North Browar              FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bain, Gregg                  American Her             10.95   4   5   
  2 Doles, Justin                North Browar             10.96   4   3   
  3 Quince, Marcell              American Her             11.41   4   2   
  4 Denny, Dom                   North Browar             11.60   2   0.50
  4 Lee, Zhen                    The Sagemont             11.60   4   0.50
  6 Dable, Jake                  North Browar             11.81   1 
  7 Shooster, Logan              North Browar             11.82   4 
  8 Carvajal, Thomas             North Browar             11.86   2 
  9 Eads, Marcus                 The Sagemont             12.22   3 
 10 Daskos, John                 The Sagemont             12.27   3 
 11 McFarlane, Maruice           American Her             12.38   3 
 12 Kalichman, Jack              North Browar             12.41   1 
 13 Leone, Michael               The Sagemont             12.50   3 
 14 Neto, Jorge                  The Sagemont             12.52   3 
 15 Dupont, Zachary              The Sagemont             12.80   3 
 16 Bentayou, James              North Browar             13.05   4 
 17 Perez, Joey                  The Sagemont             13.95   2 
 18 Corrigan, David              The Sagemont             15.39   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Doles, Justin                North Browar             23.22   4   5   
  2 Bain, Gregg                  American Her             23.22   1   3   
  3 Gonzales, Luis               American Her             24.51   2   2   
  4 Hindsley, Conner             American Her             24.65   1   1   
  5 Guinta, Hunter               North Browar             25.28   4 
  6 Lee, Zhen                    The Sagemont             25.35   4 
  7 Potts, Jamal                 American Her             25.67   4 
  8 van der Heyden, Koen         The Sagemont             26.57   1 
  9 Neto, Jorge                  The Sagemont             26.63   3 
 10 Guritzky, Seth               American Her             27.38   3 
 11 burke, byrce                 American Her             27.85   3 
 12 Leone, Michael               The Sagemont             28.03   4 
 13 Siher, David                 The Sagemont             29.39   1 
 14 Underwood, Spencer           American Her             29.59   3 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vest, Jasen                  North Browar             54.85   3   5   
  2 Cavalline, Cole              North Browar             58.05   3   3   
  3 Shehadeh, Laith              American Her             58.68   3   2   
  4 Cordova, Lucas               The Sagemont           1:03.86   3   1   
  5 Leone, Michael               The Sagemont           1:04.33   2 
  6 Neto, Jorge                  The Sagemont           1:05.96   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gordon, Alec                 North Browar           2:10.56    5   
  2 Gottlieb, Tyler              North Browar           2:14.29    3   
  3 Decker, James                North Browar           2:14.31    2   
  4 Lyew, Andrew                 North Browar           2:16.57    1   
  5 Shooster, Logan              North Browar           2:18.16  
  6 Ziegler, Nicholas            North Browar           2:28.93  
  7 Altschuler, Ben              North Browar           2:49.59  
  8 Cordova, Lucas               The Sagemont           2:54.97  
  9 van der Heyden, Daan         The Sagemont           3:31.52  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ziegler, Nicholas            North Browar           5:09.09    5   
  2 Von Oehsen, Evan             North Browar           5:25.13    3   
  3 Decker, James                North Browar           5:32.36    2   
  4 Altschuler, Ben              North Browar           5:34.53    1   
  5 Acevedo, Josiah              The Sagemont           6:03.86  
  6 Rosenthal, Dylen             North Browar           6:15.75  
  7 van der Heyden, Daan         The Sagemont           6:31.39  
  8 West, Patrick                The Sagemont           8:08.82  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ziegler, Nicholas            North Browar          11:39.46    5   
  2 Heller, Ryan                 North Browar          11:39.56    3   
  3 van der Heyden, Bart         The Sagemont          12:24.95    2   
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lyon, Ethan                  North Browar             18.74    5   
  2 Esposito, Dario              North Browar             19.30    3   
  3 Daskos, John                 The Sagemont             20.80    2   
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Esposito, Dario              North Browar             47.78    5   
  2 Lyon, Ethan                  North Browar             50.06    3   
  3 Guinta, Hunter               North Browar             54.42    2   
  4 Cavalline, Cole              North Browar             56.62    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 American Heritage Ms/Hs (Delra  'A'                   48.76    5   
     1) Bain, Gregg                     2) Bryant, Henry                  
     3) Gonzales, Luis                  4) Quince, Marcell                
  2 North Broward Prep HS  'A'                            52.79    3   
     1) Bien-Aime, Richard              2) Burns, Kirby                   
     3) Edwards, Bryan                  4) Jennings, Kallen               
  3 The Sagemont School  'A'                              53.22  
     1) Eads, Marcus                    2) Daskos, John                   
     3) Lee, Zhen                       4) Narendra-Babu, Keshav          
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Broward Prep HS  'A'                          4:03.46    5   
     1) Gordon, Alec                    2) Gottlieb, Tyler                
     3) Lyew, Andrew                    4) Vest, Jasen                    
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Guinta, Hunter               North Browar           5-09.50    5   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie, Dymitri            North Browar             5.94m    5   
  2 Guinta, Hunter               North Browar             5.75m    3   
  3 Hindsley, Conner             American Her             5.63m    2   
  4 Eads, Marcus                 The Sagemont             5.61m    1   
  5 Denny, Dom                   North Browar             5.57m  
  6 Cavalline, Cole              North Browar             5.55m  
  7 Doles, Justin                North Browar             5.54m  
  8 Potts, Jamal                 American Her             5.26m  
  9 Tice, Griffin                North Browar             4.49m  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Guinta, Hunter               North Browar            11.18m    5   
  2 Esposito, Dario              North Browar            10.77m    3   
  3 Cavalline, Cole              North Browar            10.55m    2   
  4 Tice, Griffin                North Browar            10.32m    1   
  5 Gray, Alex                   North Browar             9.07m  
 -- Handley, Trey                North Browar              FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) North Broward Prep HS       67        2) The Sagemont School        19   
    3) American Heritage MS/HS (D   5                                           
 
                    Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) North Broward Prep HS       97.50     2) American Heritage MS/HS (  22   
    3) The Sagemont School          6.50