Feast XCMeet 2

September 26, 2020


Results By VF Productions

Overall Finish List - Boys

#1 Race Inv HS Boys 5K

Qualifying Teams: 0 Individuals: 0

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace   Qualifier
1 1 127 Bobby Hughey New Braunfels 15:36.14 5:02/M  
2 2 210 Farrin Mangelson San Antonio FEAST 15:44.30 5:05/M  
3 (< 5) 54 Joseph Cox Austin Waldorf 15:46.30 5:05/M  
4 3 184 Nathan Morales San Antonio Central Catholic 16:02.99 5:10/M  
5 4 211 Joshua Powers San Antonio FEAST 16:08.70 5:12/M  
6 5 128 Luke Liechty New Braunfels 16:08.76 5:12/M  
7 6 186 Nathaniel Trevino San Antonio Central Catholic 16:10.76 5:13/M  
8 7 105 JoseCarlos Hernandez Lytle 16:16.95 5:15/M  
9 8 116 Christian Castaneda-domin New Braunfels 16:17.87 5:15/M  
10 9 138 Daniel Saucedo New Braunfels 16:20.30 5:16/M  
11 10 88 Michael Crowder Comal Canyon 16:20.92 5:16/M  
12 11 96 Cody Stone Comal Canyon 16:27.20 5:18/M  
13 12 91 John Kelemen Comal Canyon 16:30.25 5:19/M  
14 13 221 Mac Baker San Antonio Great Hearts Monte V 16:33.55 5:20/M  
15 14 122 Danny Flores New Braunfels 16:34.73 5:21/M  
16 (< 5) 1042 Sloan Wittliff BornToRun 16:35.55 5:21/M  
17 (< 5) 172 Julio Sanchez SA Eagles Athletics Club 16:38.39 5:22/M  
18 15 95 Jackson Reagan Comal Canyon 16:40.81 5:23/M  
19 (< 5) 342 Jack Spoor Wings Athletics High School 16:49.78 5:25/M  
20 16 134 William Ramirez New Braunfels 16:52.42 5:26/M  
21 17 227 Joevonne Juarez San Antonio Great Hearts Monte V 16:56.68 5:28/M  
22 18 133 Christian Perez New Braunfels 16:58.50 5:28/M  
23 (< 5) 1046 Javier Mora BornToRun 17:03.38 5:30/M  
24 19 185 Andrew Rivas San Antonio Central Catholic 17:03.56 5:30/M  
25 20 112 Robert Wagner Lytle 17:03.82 5:30/M  
26 21 102 Gregorio Alcorta Lytle 17:04.30 5:30/M  
27 22 155 Michael Casso RXC 17:04.80 5:30/M  
28 (< 5) 1044 Marshall Cloyd BornToRun 17:07.68 5:31/M  
29 23 82 Brock Bailey Comal Canyon 17:07.85 5:31/M  
30 (> 7) 139 Ethan Stutts New Braunfels 17:10.56 5:32/M  
31 24 177 Noah Fernandez San Antonio Central Catholic 17:10.90 5:32/M  
32 25 1022 Stephen McGlown Mustang Run Club 17:14.99 5:34/M  
33 26 309 Garrett Machado Seguin 17:22.14 5:36/M  
34 27 1021 Ford Leal Mustang Run Club 17:22.55 5:36/M  
35 28 41 Merrick Peeples Austin Vandegrift 17:26.84 5:37/M  
36 29 1011 Josiah Alvarado Mustang Run Club 17:27.56 5:38/M  
37 30 1024 Adrian Orozco Mustang Run Club 17:29.43 5:38/M  
38 (> 7) 114 Braden Bock New Braunfels 17:31.45 5:39/M  
39 31 81 Aidan Amaya Comal Canyon 17:32.30 5:39/M  
40 32 89 Caleb Griffin Comal Canyon 17:33.48 5:40/M  
41 (< 5) 430 ben skinner New Braunfels Canyon 17:37.30 5:41/M  
42 33 181 Christian Knight San Antonio Central Catholic 17:39.34 5:42/M  
43 (< 5) 1045 Gabriel Estrada BornToRun 17:40.22 5:42/M  
44 34 27 Brooks Floyd Austin Vandegrift 17:40.24 5:42/M  
45 35 108 Kyle Mueller Lytle 17:40.63 5:42/M  
46 (< 5) 49 Rikhil Vatcher Austin Vandegrift B 17:40.80 5:42/M  
47 36 1023 Christian Gonzalez Mustang Run Club 17:41.55 5:42/M  
48 (> 7) 92 Hayden Labarr Comal Canyon 17:44.54 5:43/M  
49 37 182 Isaias Martinez San Antonio Central Catholic 17:48.16 5:45/M  
50 38 213 Wyatt Richardson San Antonio FEAST 17:50.37 5:45/M  
51 (< 5) 433 William Torres New Braunfels Canyon 17:51.19 5:45/M  
52 39 178 Isaiah Fetter San Antonio Central Catholic 17:53.55 5:46/M  
53 40 1034 Richard Herrera Mustang Run Club 17:54.55 5:46/M  
54 41 205 Elias Flores San Antonio FEAST 17:58.70 5:48/M  
55 42 1073 Chris Navarrete RXC 18:00.73 5:48/M  
56 43 160 Jovany Vargas RXC 18:02.77 5:49/M  
57 44 24 Noah Carroll Austin Vandegrift 18:04.19 5:50/M  
58 45 1072 Dylan Navarrete RXC 18:05.40 5:50/M  
59 46 231 Dylan Tysinger San Antonio Great Hearts Monte V 18:08.33 5:51/M  
60 47 209 Peter Kumaus San Antonio FEAST 18:10.68 5:52/M  
61 48 202 Kiran Anderson San Antonio FEAST 18:13.77 5:53/M  
62 49 157 Matthew Esparaza RXC 18:15.18 5:53/M  
63 50 305 Louis Flores Seguin 18:20.56 5:55/M  
64 51 33 Dylan Jenkins Austin Vandegrift 18:21.55 5:55/M  
65 52 215 Joe Smith San Antonio FEAST 18:27.80 5:57/M  
66 53 303 Anthony Estrada Seguin 18:32.51 5:59/M  
67 (< 5) 173 Miguel Sanchez SA Eagles Athletics Club 18:39.80 6:01/M  
68 (> 7) 183 Diego Mendez San Antonio Central Catholic 18:40.25 6:01/M  
69 54 315 Chase Zuniga Seguin 18:45.73 6:03/M  
70 (> 7) 179 Christopher Galvan San Antonio Central Catholic 18:57.13 6:07/M  
71 55 47 Lars Spinetta Austin Vandegrift 18:57.53 6:07/M  
72 56 158 Amando S├ínchez RXC 19:12.34 6:12/M  
73 57 159 Carlos Toscano RXC 19:19.68 6:14/M  
74 58 45 Brayden Schick Austin Vandegrift 19:20.28 6:14/M  
75 59 304 Aidan Flores Seguin 19:26.57 6:16/M  
76 60 32 Ty Huey Austin Vandegrift 19:28.99 6:17/M  
77 (< 5) 171 Robert Rios SA Eagles Athletics Club 19:29.19 6:17/M  
78 (> 7) 44 Sam Roberts Austin Vandegrift 19:29.80 6:17/M  
79 (> 7) 35 Rainer Kerr Austin Vandegrift 19:49.52 6:24/M  
80 61 100 Israel Aguinaga Lytle 20:07.55 6:29/M  
81 62 223 Diego Chavez San Antonio Great Hearts Monte V 20:24.80 6:35/M  
82 (> 7) 180 Julian Garrett San Antonio Central Catholic 20:34.17 6:38/M  
83 63 232 Mathew Tysinger San Antonio Great Hearts Monte V 21:24.29 6:54/M  
84 64 230 Quinlan Smith San Antonio Great Hearts Monte V 21:53.49 7:04/M  
85 (< 5) 166 Eric Gonzalez SA Eagles Athletics Club 22:05.59 7:07/M  
86 65 229 Azlan Lopez San Antonio Great Hearts Monte V 24:02.80 7:45/M