Appointments for fixtures on Sat 19-Aug-2017
Sydney Grade Rugby Union
Division: Premiership
Warringah Vs.
Manly
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Semi Final
15:00
Ok
Gardner, Angus
Martin, Edward
Hogan, Michael
Goswell, Richard
Kellahan, Matthew
x
Marshall, Peter
Sydney University Vs.
Manly
2nd - Premier Colin Caird Shield Semi Final
13:15
Ok
Hartson, Charles
Goswell, Richard
Kellahan, Matthew
Manchee, Richard
x
x
Marshall, Peter
Warringah Vs.
Sydney University
3rd - Premier Henderson Shield Semi Final
11:40
Ok
Manchee, Richard
Johnstone, Greg
Mey, Robert
Hannon, Nick
x
x
Smith, Ian
Sydney University Vs.
Gordon
4th - Premier Henderson Cup Semi Final
10:15
Ok
Wawn, Ben
Hannon, Nick
Richards, Alexander
Johnstone, Greg
x
x
Smith, Ian
Division: Premiership Colts
Sydney University Vs.
Eastwood
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Semi Final
15:00
Ok
Quinn, James
Stollery, Lincoln
Marshall, James
Nicholl, Thomas
x
x
Dickinson, Stuart
Eastern Suburbs Vs.
Northern Suburbs
Colts 2nd Semi Final
13:20
Ok
Conway, David
Taylor, Daniel
Abraham, Matthew
Boyer, James
x
x
McGregor, Jamie
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
Colts 3rd (U19) Semi Final
11:50
Ok
Mccarthy, John
Nicholl, Thomas
Boyer, James
Abraham, Matthew
x
x
Baird, Philip
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Petersham Vs.
Drummoyne
Camperdown Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Smith, Bradley
Worsley, Paul
Wilson, Alistair
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Worsley, Paul
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Wilson, Alistair
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Rigby, Gerard
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Shearman, Patrick
x
x
x
x
x
Rigby, Gerard
Balmain Vs.
Knox Old Boys
Leichhardt Oval No. 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Cox, Andrew
Jones-Prichard, David
Towers, Brett
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Jones-Prichard, David
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Towers, Brett
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
x
Mosman Vs.
Colleagues
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:30
Ok
Rogan, Luke
Shute, Nathan
Williamson, Ross
x
x
x
x
2nd Burke
14:15
Ok
Shute, Nathan
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
13:00
Ok
Williamson, Ross
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:55
Ok
Mclean, Tom
x
x
x
x
x
x
4th Judd
11:00
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
5th Sutherland
09:00
Ok
Mackenzie, Colin
x
x
x
x
x
x
Waverley Vs.
St Patricks
Waverley Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Davis, Patrick
Mackay, Bill
Cobcroft, David
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Mackay, Bill
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Kennedy, Alex
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Davies, Neil
x
x
x
x
x
x
Division: Division 2
Hunters Hill Vs.
Hawkesbury Agricultural College
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Major Semi Final
15:15
Ok
Weathersten, Leigh
Mooney, Brenton
Nottidge, Lewis
x
x
x
x
Beecroft Vs.
Hunters Hill
2nd Stockdale Major Semi Final
13:45
Ok
Mooney, Brenton
Herbert, Oliver
Nottidge, Lewis
x
x
x
x
Lindfield Vs.
Forest
Colts U21 (Div 2) Major Semi Final
12:15
Ok
Herbert, Oliver
Spencer, Lindsay
Smith, Dennis
x
x
x
x
Hunters Hill Vs.
Hills
3rd Blunt Major Semi Final
10:55
Ok
Spencer, Lindsay
Quoyle, Leo
Jimenez, Oscar
x
x
x
x
Forest Vs.
Hills
4th Richardson Major Semi Final
09:50
Ok
Quoyle, Leo
Smith, Dennis
Jimenez, Oscar
x
x
x
x
University Of NSW Vs.
Blue Mountains
David Phillips Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Minor Semi Final
15:15
Ok
Heppel, Aragon
Hearn-Sarchfield, Max
Birt, Hamish
x
x
x
x
Lindfield Vs.
Blue Mountains
2nd Stockdale Minor Semi Final
13:45
Ok
Birt, Hamish
Hearn-Sarchfield, Max
McCarthy, Ryan
x
x
x
x
University Of NSW Vs.
Blue Mountains
Colts U21 (Div 2) Minor Semi Final
12:15
Ok
Carmichael, Alex
McCarthy, Ryan
Brislan, Jackson
x
x
x
x
Beecroft Vs.
Lindfield
3rd Blunt Minor Semi Final
10:55
Ok
Gallagher, Matthew
Brislan, Jackson
Peacocke, John
x
x
x
x
Hunters Hill Vs.
Lindfield
4th Richardson Minor Semi Final
09:50
Ok
Reid, Daniel
Peacocke, John
Bloom, Lionel
x
x
x
x
Division: Division 3
Epping Vs.
Barker Old Boys
Norford Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Major Semi Final
15:15
Ok
De Lorenzo, Mitchell
Boyer, Greg
Paterson, Glen
x
x
x
x
Old Ignatians Vs.
Newport
2nd Farrant Major Semi Final
13:45
Ok
Boyer, Greg
Saxby, Brock
Paterson, Glen
x
x
x
x
Redfield Old Boys Vs.
Old Ignatians
Under 21 Nicholson Major Semi Final
12:15
Ok
Saxby, Brock
Fisher, Tony
Gill, Anthony
x
x
x
x
Epping Vs.
Newport
3rd Campbell Major Semi Final
10:55
Ok
Fisher, Tony
Feeney, John
Gill, Anthony
x
x
x
x
Old Ignatians Vs.
Brothers
Norford Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Minor Semi Final
15:15
Ok
Amon, Rory
Avvenevole, Ben
Mundul, Rohahn
x
x
x
x
Redfield Old Boys Vs.
St Ives
2nd Farrant Minor Semi Final
13:45
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
Mundul, Rohahn
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
Barker Old Boys Vs.
Epping
Under 21 Nicholson Minor Semi Final
12:15
Ok
Banuelos, Aitor
McKay, Robert
Lattimore, Jack
x
x
x
x
Old Ignatians Vs.
Redfield Old Boys
3rd Campbell Minor Semi Final
10:55
Ok
McKay, Robert
Lockyer, Kevyn
Lattimore, Jack
x
x
x
x
Division: Division 4
Blacktown Vs.
Canterbury
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Major Semi Final
15:15
Ok
Yeats, Christopher
Negus, Warwick
Stenson, Adam
x
x
x
x
Sydney Irish Vs.
Canterbury
2nd Grose Major Semi Final
13:45
Ok
Negus, Warwick
Ryan, Liam
Burr, Robin
x
x
x
x
Oatley Vs.
Canterbury
3rd Walker Major Semi Final
12:30
Ok
Ryan, Liam
Burr, Robin
Stenson, Adam
x
x
x
x
Oatley Vs.
Sydney Irish
T.G. Millner Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Minor Semi Final
15:15
Ok
Marshall, David
Hahn, Andrew
Gusse, Ken
x
x
x
x
Blacktown Vs.
Oatley
2nd Grose Minor Semi Final
13:45
Ok
Sandwell, William
Hahn, Andrew
Brereton, Christopher
x
x
x
x
Blacktown Vs.
Sydney Irish
3rd Walker Minor Semi Final
12:30
Ok
Hughes, Craig
Brereton, Christopher
Gusse, Ken
x
x
x
x
Division: Division 5
Collaroy Vs.
Sydney Convicts
TBC
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey Minor Semi Final
13:30
Ok
Healey, Michael
Stormon, John
Fungalei, David
x
x
x
Mooney, Ian
Menai Vs.
Maccabi
1st Jeffrey Major Semi Final
15:15
Ok
Brown, Nicholas
Stormon, John
Fitzsimmons, Jake
x
x
x
Mooney, Ian
Division: Division 6
Burraneer Vs.
Engadine
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum Minor Semi Final
13:30
Ok
Hobson, Mike
Wyer, Michael
Naughton, Stephen
x
x
x
Pascoe, Ian
Manly Savers Vs.
Merrylands
1st Meldrum Major Semi Final
15:15
Ok
Chambiras, Paul
Wyer, Michael
Read, Cameron
x
x
x
Pascoe, Ian
New South Wales Schools
Division: ISA
Vs.
Oakhill College - Damian Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV Grand Final
15:00
Ok
Spratt, Harrison
O'Donnell, Mitchell
Waining, Adam
x
x
x
x
NSW Suburban
Division: Halligan Cup
Colleagues 6ths Vs.
Mosman 6ths
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th Grand Final
09:55
Ok
Rydon, Anthony
Southwell-Keely, Daniel
Watson, Bruce
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Sun 20-Aug-2017
Sydney Grade Rugby Union
Division: Premiership
Northern Suburbs Vs.
Eastwood
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Semi Final
15:00
Ok
Houston, William
Gardner, Angus
Martin, Edward
Smith, Bradley
Mey, Robert
x
Smith, Ian
Eastwood Vs.
Southern Districts
2nd - Premier Colin Caird Shield Semi Final
13:15
Ok
Kellahan, Matthew
Goswell, Richard
Hartson, Charles
Smith, Bradley
x
x
Smith, Ian
Eastwood Vs.
Manly
3rd - Premier Henderson Shield Semi Final
11:40
Ok
Mey, Robert
Johnstone, Greg
Manchee, Richard
Birt, Hamish
x
x
Cheever, Daniel
Northern Suburbs Vs.
Eastwood
4th - Premier Henderson Cup Semi Final
10:15
Ok
Richards, Alexander
Hannon, Nick
Wawn, Ben
Birt, Hamish
x
x
Cheever, Daniel
Division: Premiership Colts
Randwick Vs.
Eastern Suburbs
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Semi Final
15:00
Ok
Marshall, James
Stollery, Lincoln
Quinn, James
Taylor, Daniel
x
x
Dickinson, Stuart
Randwick Vs.
Sydney University
Colts 2nd Semi Final
13:20
Ok
Abraham, Matthew
Taylor, Daniel
Conway, David
Brown, Nicholas
x
x
McGregor, Jamie
Eastwood Vs.
Randwick
Colts 3rd (U19) Semi Final
11:50
Ok
Boyer, James
Nicholl, Thomas
Mccarthy, John
Brown, Nicholas
x
x
Baird, Philip