Appointments for fixtures on Sat 21-Jul-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Randwick Vs.
Warringah
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Leckie, James
Johnstone, Greg
Shute, Nathan
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Johnstone, Greg
Andrews, Daniel
Davies, Stephen
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Shute, Nathan
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Mackay, Bill
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
Parramatta Vs.
Eastern Suburbs
Lidcombe Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Martin, Edward
Amon, Rory
Birt, Hamish
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Amon, Rory
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Birt, Hamish
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Redwin, Peter
x
x
x
x
x
x
Manly Vs.
West Harbour
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:10
TV game.
Ok
Tonks, Dru
Cox, Andrew
Wagner, Jordan
x
x
x
Marshall, Peter
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Cox, Andrew
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Wagner, Jordan
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
Northern Suburbs Vs.
Southern Districts
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Quinn, James
Mccaughan, Colm
Mccarthy, John
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Mccaughan, Colm
O'Donnell, Angus
Reynolds, Joe
x
x
x
Moyes, Anthony
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Mccarthy, John
x
x
x
x
x
Moyes, Anthony
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
x
x
x
Eastwood Vs.
Gordon
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Hogan, Michael
Coorey, Andrew
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Coorey, Andrew
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
x
Cheever, Daniel
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Jones-Prichard, David
x
x
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
Gordon Vs.
Eastwood
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Manchee, Richard
Brown, Nicholas
Ryan, Liam
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
Colts 2nd
13:35
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Ryan, Liam
x
x
x
x
x
x
West Harbour Vs.
Manly
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Nicholl, Thomas
Yeats, Christopher
Coleman, John
x
x
x
Higgins, Roger
Colts 2nd
13:35
Ok
Yeats, Christopher
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
Southern Districts Vs.
Northern Suburbs
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Wawn, Ben
Healey, Michael
Kennedy, Alex
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Healey, Michael
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Kennedy, Alex
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Randwick
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Avvenevole, Ben
Wilson, Alistair
Herbert, Oliver
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Wilson, Alistair
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Parramatta
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Mackay, Bill
Stormon, John
Mcdonald, Paul
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Stormon, John
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Eastern Suburbs hosting WS Barbarians.
Ok
Mcdonald, Paul
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Knox Old Boys Vs.
Petersham
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Worsley, Paul
Saxby, Brock
Redwin, James
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Saxby, Brock
x
x
x
x
Trotter, Russell
Tout, Philip
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Redwin, James
x
x
x
x
x
Tout, Philip
3rd Whiddon
11:40
Ok
Mclean, Tom
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Tout, Philip
x
x
x
x
x
Trotter, Russell
Mosman Vs.
Drummoyne
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Conway, David
Dehlsen, Arron
Daly, Braden
x
x
x
Meiklejohn, Frank
2nd Burke
14:00
Ok
Dehlsen, Arron
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Daly, Braden
x
x
x
x
x
Chapman, David
3rd Whiddon
11:40
Ok
Tucker, Craig
x
x
x
x
x
Chapman, David
4th Judd
10:45
Ok
Turner, Stephen
x
x
x
x
x
Mulherin, Geoffrey
Waverley Vs.
Balmain
Waverley Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Taylor, Daniel
Kaminski, Jordan
Grando, Samuel
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Kaminski, Jordan
x
x
x
x
x
Marshall, James
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Grando, Samuel
x
x
x
x
x
Marshall, James
3rd Whiddon
11:40
Ok
Chadwick, Tom
x
x
x
x
x
Brislan, Jackson
4th Judd
10:45
Ok
Barr, Liam
x
x
x
x
x
Brislan, Jackson
Colleagues Vs.
Hunters Hill
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Mooney, Brenton
Carmichael, Alex
Banuelos, Aitor
x
x
x
Baird, Philip
2nd Burke
14:00
Ok
Carmichael, Alex
x
x
x
x
x
Baird, Philip
3rd Whiddon
12:55
Ok
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
Pearl, Christopher
4th Judd
12:00
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
Pearl, Christopher
Colleagues Vs.
Hunters Hill
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Baird, Philip
x
x
x
x
x
x
Division: Division 2
University Of NSW Vs.
Epping
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Keepkie, Mark
Heaney, Timothy
Spratt, Harrison
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Heaney, Timothy
x
x
x
x
x
McGregor, Jamie
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Spratt, Harrison
x
x
x
x
x
McGregor, Jamie
3rd Blunt
11:40
Ok
Adam-Smith, Scott
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Coleman, Matthew
x
x
x
x
x
x
St Patricks Vs.
Blue Mountains
Hudson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Redwin, Peter
Spencer, Lindsay
Sandwell, William
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Spencer, Lindsay
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Sandwell, William
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
Spencer, Lindsay
4th Richardson
10:45
Ok
Lee, David
x
x
x
x
x
x
Lindfield Vs.
Beecroft
Soldiers Memorial Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Penman, James
Dagger, Colin
Negus, Warwick
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Negus, Warwick
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Naughton, Stephen
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Dagger, Colin
4th Richardson
10:45
Ok
Hingston, Andrew
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Morgan, Piers
Hills Vs.
Forest
Yattenden Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Nehme, Robert
Marshall, Peter
Davies, Neil
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Marshall, Peter
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Davies, Neil
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Paterson, Glen
x
x
x
x
x
x
Division: Division 3
Hawkesbury Valley Vs.
Barker Old Boys
McQuade Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
Waining, Adam
Burr, Robin
x
x
x
Goh, John
2nd Farrant
14:00
Ok
Waining, Adam
x
x
x
x
x
Goh, John
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Burr, Robin
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Bradshaw, Christopher
x
x
x
x
x
x
Newport Vs.
Old Ignatians
Porter Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Wills, Tim
McKay, Robert
Peacocke, John
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
McKay, Robert
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Peacocke, John
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Mackenzie, Colin
x
x
x
x
x
x
Redfield Old Boys Vs.
St Ives
Redfield College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Fisher, Tony
Hahn, Andrew
Hummel, Michael
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Hahn, Andrew
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
3rd Campbell
11:40
Ok
Buttress-Grove, Garron
x
x
x
x
x
x
Brothers Vs.
Hawkesbury Agricultural College
Roseville Chase Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Marshall, David
Knight, Oliver
Feeney, John
x
x
x
Halmarick, Andrew
2nd Farrant
14:00
Ok
Knight, Oliver
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Doran, John
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
Division: Division 4
Oatley Vs.
Blacktown
H V Evatt Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Quoyle, Leo
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
English, Luke
x
x
x
x
x
x
Macquarie Uni Vs.
Sydney Harlequins
Macquarie University Sports Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Reid, Daniel
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
x
Canterbury Vs.
Briars
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Hastie, Antony
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
Hastie, Antony
3rd Walker
12:55
Ok
Power, Conor
x
x
x
x
x
Hastie, Antony
Division: Division 5
Menai Vs.
Alexandria Dukes
Barden Ridge Sports Complex (Menai)
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
x
Merrylands Vs.
Sydney Convicts
Holroyd Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Fungalei, David
x
x
x
x
x
x
Manly Savers Vs.
Lane Cove
Keirle Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
x
Rouse Hill Vs.
Maccabi
Kellyville Oval No.3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Zieth, Peter
x
x
x
x
x
x
Division: Division 6
Chatswood Vs.
Engadine
Beauchamp Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Morgan, Piers
x
x
x
x
x
x
Cronulla Sea Lice Vs.
Dee Why
Forshaw Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Lysle, Adam
x
x
x
x
x
x
Collaroy Vs.
Burraneer
Griffith Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Munnoch, David
x
x
x
x
x
x
Dundas Valley Vs.
Wakehurst
Sir Thomas Mitchell Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
Division: Womens Division 1
West Harbour Vs.
Wollongong University
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Coleman, John
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Eastern Suburbs
Lidcombe Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
17:00
Ok
Wanden, Richard
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Campbelltown
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Davidson, Paul
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Blacktown
St Paul's College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
x