Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/17/2017 07:51 PM
                 Kathleen High School Invitational - 3/2/2017                  
                             Kathleen High Scghool                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Thompson, Tamoy              Kathleen HS              14.03   4  10   
  2 White, Michaele              Mulberry HS              14.17   4   8   
  3 Moore, Diamond               Tenoroc HS               14.21   1   6   
  4 Head, Zaniah                 Mulberry HS              14.26   4   5   
  5 Peterson, Honesty            Kathleen HS              14.42   4   4   
  6 Polingo, Alexandria          Tenoroc HS               14.53   4   3   
  7 Collins, Esha                Tenoroc HS               14.98   1   2   
  8 Oropeza, Daniela             Santa Fe Cat             15.47   3   1   
  9 Williams, Christina          Lake Gibson              15.56   2 
 10 Delgado-Velez, Maimad        Santa Fe Cat             15.74   2 
 11 Oropeza, Valentina           Santa Fe Cat             16.05   3 
 12 Smith, Kailah                Lake Gibson              16.30   3 
 13 Jones, India                 Lake Gibson              17.61   2 
 14 Williams, Keliyah            Pepin Academ             19.79   3 
 15 Mann, Ellie                  Pepin Academ             19.82   3 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wright, Dazarae              Kathleen HS              29.35   1  10   
  2 Kelly, Jo'Nashea             Kathleen HS              29.37   4   8   
  3 White, Michaele              Mulberry HS              29.72   4   6   
  4 Head, Zaniah                 Mulberry HS              30.42   4   5   
  5 Polingo, Alexandria          Tenoroc HS               30.50   4   4   
  6 Davis, Aldejah               Lake Gibson              30.78   3   3   
  7 Small, Calli Ann             Lake Gibson              30.90   2   2   
  8 Moore, Diamond               Tenoroc HS               31.41   3   1   
  9 Peterson, Honesty            Kathleen HS              31.51   4 
 10 Collins, Esha                Tenoroc HS               32.13   2 
 11 Torres, AnaBelle             Santa Fe Cat             32.55   2 
 12 Delgado-Velez, Maimad        Santa Fe Cat             34.20   1 
 13 Williams, Keliyah            Pepin Academ             34.57   1 
 14 Ellis, Daisy                 Lake Gibson              34.98   2 
 15 Williams, Kaleigh            Pepin Academ             37.02   3 
 16 Mingo, LaShawn               Pepin Academ             37.16   3 
 17 Jalovec, Leah                Santa Fe Cat             38.42   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reynolds, Janeese            Lake Gibson            1:08.68   3  10   
  2 Wright, Dazarae              Kathleen HS            1:11.01   2   8   
  3 Villiers, Czerise            Lake Gibson            1:11.02   2   6   
  4 James, Ja'Niya               Kathleen HS            1:11.96   3   5   
  5 Polingo, Alexandria          Tenoroc HS             1:13.71   1   4   
  6 Rusin, Maria                 Santa Fe Cat           1:14.81   2   3   
  7 Tarver, Tatyana              Kathleen HS            1:21.20   3   2   
  8 Dezayas, Blythe              Santa Fe Cat           1:21.20   3   1   
  9 Delgado-Velez, Nicole        Santa Fe Cat           1:21.66   1 
 10 Herrera, Esmerelda           Tenoroc HS             1:22.58   3 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marrero, Loreine             Mulberry HS            2:46.36   10   
  2 Tausch, Elizabeth            Kathleen HS            3:04.04    8   
  3 Norris, D'Nysha              Lake Gibson            3:05.04    6   
  4 Scott, Samantha              Kathleen HS            3:30.86    5   
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Werd, Madalyn                Santa Fe Cat           6:08.99   10   
  2 Johnson, Makenzie            Lakeland Chr           6:20.47    8   
  3 Grubb, Katherine             Lakeland Chr           6:49.78    6   
  4 Gann, Abi                    Lakeland Chr           6:50.43    5   
  5 Tausch, Elizabeth            Kathleen HS            7:01.57    4   
  6 Ancaya, Francesca            Santa Fe Cat           7:09.21    3   
  7 Jasmine, Saren               Kathleen HS            7:10.92    2   
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Werd, Madalyn                Santa Fe Cat          13:05.09   10   
  2 Santibanez, Sonia            Kathleen HS           15:57.42    8   
  3 Wenning, Marilyn             Kathleen HS           18:23.18    6   
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Jamiraih           Kathleen HS              17.45   10   
  2 Eason, Tralicia              Kathleen HS              19.39    8   
  3 James, Ja'Niya               Kathleen HS              20.41    6   
  4 Porter, Abigail              Lake Gibson              21.84    5   
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Watkins, Ryleigh             Kathleen HS              52.31   2  10   
  2 Harris, E'Lana               Kathleen HS              58.42   2   8   
  3 James, Ja'Niya               Kathleen HS            1:00.57   2   6   
  4 Porter, Abigail              Lake Gibson            1:02.50   2   5   
  5 Rodriguez, Maria             Santa Fe Cat           1:04.78   1   4   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathleen HS  'A'                                      47.34   10   
  2 Lake Gibson HS  'A'                                   50.60    8   
     1) Williams, Asharie               2) Davis, Aldejah                 
     3) Baxley, Desirae                 4) Bush, Alana                    
  3 Pepin Academy  'A'                                  1:07.56    6   
     1) Williams, Kaleigh               2) Mingo, LaShawn                 
     3) Pelloni, Karla                  4) Williamson, Kaylynn            
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathleen HS  'A'                                    4:02.33   10   
  2 Lake Gibson HS  'A'                                 4:24.20    8   
     1) Wiggs, Mariah                   2) Villiers, Czerise              
     3) Bush, Alana                     4) Reynolds, Janeese              
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathleen HS  'A'                                   11:58.32   10   
  2 Lakeland Christian School  'A'                     12:03.83    8   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Tamoy              Kathleen HS              1.32m   10   
  2 Eason, Tralicia              Kathleen HS              1.27m    8   
 -- Archer, Kayla                Kathleen HS                 NH  
 -- Holmes, Cierra               Kathleen HS                 NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Zy'Eisha             Kathleen HS           16-09.50   10   
  2 Delgado-Velez, Maimad        Santa Fe Cat          12-06.00    8   
  3 McMann, Mary                 Santa Fe Cat           9-02.00    6   
 -- Tausch, Elizabeth            Kathleen HS               FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Tamoy              Kathleen HS           30-06.00   10   
  2 Rodriguez, Maria             Santa Fe Cat          25-07.00    8   
 -- McMann, Mary                 Santa Fe Cat              FOUL  
 -- Holmes, Cierra               Kathleen HS               FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivers, Unique               Kathleen HS           28-09.00   10   
  2 Hardee, Aniya                Lake Gibson           28-04.00    8   
  3 Wright, Emane                Kathleen HS           26-10.00    6   
  4 Handford, Tatyana            Kathleen HS           26-09.50    5   
  5 Auciel, Lixa                 Lake Gibson           26-05.00    4   
  6 Boone, Cierra                Tenoroc HS            24-04.00    3   
  7 Lanterman, Shania            Mulberry HS           24-01.50    2   
  8 Jesse, Karis                 Lakeland Chr          23-06.50    1   
  9 Ashe, Dashayla               Mulberry HS           21-07.00  
 10 Davidson, Jordyn             Tenoroc HS            21-02.50  
 11 Plyler, Rachel               Lakeland Chr          18-09.00  
 12 Mann, Ellie                  Pepin Academ          18-01.00  
 13 Wood, Faith                  Mulberry HS           16-10.50  
 14 Williamson, Kaylynn          Pepin Academ          16-04.50  
 -- Payne, Kayla                 Osceola                     ND  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivers, Unique               Kathleen HS              99-02   10   
  2 Handford, Tatyana            Kathleen HS              79-08    8   
  3 Wright, Emane                Kathleen HS              79-01    6   
  4 Raven, Molly                 Santa Fe Cat             78-00    5   
  5 Boone, Cierra                Tenoroc HS               71-00    4   
  6 Plyler, Rachel               Lakeland Chr             67-02    3   
  7 Auciel, Lixa                 Lake Gibson              62-00    2   
  8 Gaines, Laquesha             Lake Gibson              60-02    1   
  9 Jesse, Karis                 Lakeland Chr             59-06  
 10 Larrea, Olivia               Santa Fe Cat             58-10  
 11 Wood, Faith                  Mulberry HS              55-08  
 12 Ashe, Dashayla               Mulberry HS              55-00  
 13 Davidson, Jordyn             Tenoroc HS               49-01  
 14 Sorhaldo, J'Ann              Lake Gibson              48-01  
 15 Mann, Ellie                  Pepin Academ             46-06  
 16 Williamson, Kaylynn          Pepin Academ             31-08  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Arian                 Mulberry HS              11.78   4  10   
  2 Waldon, Taijour              Tenoroc HS               12.09   4   8   
  3 Johnson, Robert              Mulberry HS              12.40   4   6   
  4 Martin, Antonio              Kathleen HS              12.47   4   5   
  5 Peterson, Joseph             Tenoroc HS               12.56   2   4   
  6 Benjamin, Shevon             Kathleen HS              12.57   3   3   
  7 Leggett, Andreaz             Mulberry HS              12.60   4   2   
  8 Nereus, Lavarrion            Lake Gibson              12.75   1   1   
  9 Ware, Antonio                Lake Gibson              12.79   2 
 10 Boykins, Teron               Lake Gibson              13.06   1 
 11 Denmark, Tim                 Tenoroc HS               13.07   2 
 12 Gonzalez, Alex               Santa Fe Cat             13.14   1 
 13 Suero Delos Santon, Diom     Santa Fe Cat             13.16   2 
 14 Miller, Evan                 Zephyrhills              19.94   3 
 15 Spires, Demetrius            Pepin Academ             19.95   3 
 16 Cristal, Griffin             Pepin Academ             20.72   3 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Arian                 Mulberry HS              23.56   4  10   
  2 Waldon, Taijour              Tenoroc HS               24.40   4   8   
  3 Guinyard, Isaiah             Mulberry HS              24.49   4   6   
  4 Martin, Antonio              Kathleen HS              25.51   4   5   
  5 Peterson, Joseph             Tenoroc HS               26.23   2   4   
  6 Benjamin, Shevon             Kathleen HS              26.70   3   3   
  7 Ross, Kevin                  Lake Gibson              27.03   2   2   
  8 Karatzas, George             Santa Fe Cat             27.13   2   1   
  9 Moody, Didmonte              Kathleen HS              27.15   1 
 10 Stancil, Isaiah              Mulberry HS              27.46   4 
 11 Duncan, Jordan               Lake Gibson              28.36   3 
 12 Spires, Demetrius            Pepin Academ             34.71   3 
 13 DeFurio, Nicky               Pepin Academ             55.88   3 
 14 Cristal, Griffin             Pepin Academ             55.94   3 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waldon, Taijour              Tenoroc HS               55.39   4  10   
  2 Hobbs, Tyreek                Tenoroc HS               58.52   2   8   
  3 Hepburn, Atreyu              Kathleen HS              59.99   2   6   
  4 Bell, Dylan                  Santa Fe Cat           1:00.13   2   5   
  5 Christian, Jalen             Lake Gibson            1:00.68   1   4   
  6 Benson, Dewey                Lake Gibson            1:01.57   1   3   
  7 Kirk, Jack                   Lakeland Chr           1:01.84   1   2   
  8 Hunt, Parker                 Mulberry HS            1:02.48   4   1   
  9 Lindsey, Rahiem              Mulberry HS            1:03.50   4 
 10 Burke, Davaine               Mulberry HS            1:04.35   4 
 11 Powell, Dillon               Lakeland Chr           1:05.19   3 
 12 Clark, Joseph                Pepin Academ           1:05.59   3 
 13 Allen, George                Lake Gibson            1:08.73   2 
 14 Spires, Demetrius            Pepin Academ           1:12.33   3 
 15 Collins, Ka'Dreen            Kathleen HS            1:14.10   3 
 16 Motsch, Mark                 Santa Fe Cat           1:15.38   2 
 17 Martinez, Steven             Santa Fe Cat           1:23.37   3 
 18 Sibley, Brigham              Pepin Academ           1:25.62   3 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Davila, Luis                 Santa Fe Cat           2:12.83   2  10   
  2 Johnson, Tyree               Mulberry HS            2:13.53   2   8   
  3 Martinez, Seth               Lakeland Chr           2:18.88   2   6   
  4 De Jesus, Isai               Mulberry HS            2:21.44   2   5   
  5 Oquendo, Elijah              Tenoroc HS             2:22.91   2   4   
  6 Ojeda, Joel                  Lake Gibson            2:25.63   2   2.50
  6 Haggard, Joshua              Mulberry HS            2:25.63   2   2.50
  8 Esterline, Tommy             Santa Fe Cat           2:30.81   1   1   
  9 Hobbs, Tyreek                Tenoroc HS             2:32.02   1 
 10 Latty, Marcus                Kathleen HS            2:37.60   1 
 11 Holland, Nathaniel           Kathleen HS            2:39.52   1 
 12 Ellis, Christian             Santa Fe Cat           2:42.71   1 
 13 Vecchio, Frank               Santa Fe Cat           2:43.46   1 
 14 Poppleton, Mark              Lake Gibson            2:43.85   1 
 15 Santiago, Jeremy             Tenoroc HS             2:45.09   1 
 16 Williams, Donald             Pepin Academ           3:09.20   2 
 17 Sibley, Brigham              Pepin Academ           3:19.60   1 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Seth               Lakeland Chr           5:10.55   10   
  2 Davis, Jeremiah              Santa Fe Cat           5:28.35    8   
  3 Young, Nathaniel             Kathleen HS            5:55.76    6   
  4 Wilson, Korbin               Lake Gibson            5:56.67    5   
  5 Cross, Alliajah              Kathleen HS            6:28.54    4   
  6 Blackner, Ethan              Lakeland Chr           6:32.09    3   
  7 Stepp, Seth                  Lake Gibson            6:37.02    2   
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vazquez, Juan                Mulberry HS           11:53.47   10   
  2 Alkass, Andrew               Santa Fe Cat          12:24.07    8   
  3 Wilson, Korbin               Lake Gibson           13:01.34    6   
  4 Fuentes, Andrew              Mulberry HS           13:18.71    5   
  5 De Jesus, Neftali            Mulberry HS           15:18.12    4   
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Keashawn              Lake Gibson              19.60   10   
  2 Elliott, George              Lakeland Chr             20.91    8   
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Keashawn              Lake Gibson              49.26   10   
  2 Elliott, George              Lakeland Chr             49.57    8   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulberry HS  'A'                                      42.24   10   
  2 Lake Gibson HS  'A'                                   43.98    8   
     1) Lowe, Jevin                     2) Ross, Kevin                    
     3) Nereus, Lavarrion               4) Ware, Antonio                  
  3 Pepin Academy  'A'                                    49.11    6   
     1) Baxley, Tobias                  2) Hardy, Steven                  
     3) Calderon, Tyler                 4) Williams, Terrel               
  4 Santa Fe Catholic  'A'                                49.67    5   
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathleen HS  'A'                                    3:35.66   10   
     1) Jenkins, De'Julian              2) Larry, Tobias                  
     3) Sanders, Tariq                  4) Davis, Terrance                
  2 Tenoroc HS  'A'                                     3:42.29    8   
     1) Hobbs, Tyreek                   2) Oquendo, Elijah                
     3) Santiago, Jeremy                4) Waldon, Taijour                
  3 Mulberry HS  'A'                                    3:52.70    6   
  4 Lake Gibson HS  'A'                                 4:21.72    5   
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathleen HS  'A'                                   10:38.63   10   
     1) Cross, Alliajah                 2) Hepburn, Atreyu                
     3) Burney, Derek                   4) Young, Nathaniel               
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gary, Rahkeem                Lake Gibson              1.73m   10   
  2 Hicks, Cedric                Lake Gibson              1.58m    8   
  3 Christian, Jalen             Lake Gibson             J1.58m    6   
  4 Martin, Antonio              Kathleen HS              1.53m    5   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Arian                 Mulberry HS           21-07.00   10   
  2 Guinyard, Isaiah             Mulberry HS           19-02.00    8   
  3 Bell, Dylan                  Santa Fe Cat          17-05.00    6   
  4 Baker, Kevyn                 Mulberry HS           17-03.00    5   
  5 Bell, Javon                  Santa Fe Cat          16-03.00    4   
  6 Aicaia, Abraham              Santa Fe Cat          15-08.00    3   
  7 Calderon, Tyler              Pepin Academ          12-08.00    2   
  8 Clark, Joseph                Pepin Academ          12-02.00    1   
 -- Sanders, Tariq               Kathleen HS               FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Motsch, Mark                 Santa Fe Cat          19-08.00   10   
  2 Aicaia, Abraham              Santa Fe Cat          18-09.00    8   
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bush, Cody                   Santa Fe Cat          42-09.00   10   
  2 Shinn, Nick                  Kathleen HS           41-10.50    8   
  3 Lopez, Johnathan             Santa Fe Cat          39-06.00    6   
  4 Allen, Jacob                 Lakeland Chr          38-07.00    5   
  5 Chaney, Tyler                Tenoroc HS            31-05.50    4   
  6 Quijano, Jesus               Mulberry HS           30-04.00    3   
  7 Giuliani, Noah               Santa Fe Cat          30-01.50    2   
  8 Holloway, Markeith           Tenoroc HS            29-01.50    1   
  9 Baxley, Tobias               Pepin Academ          28-00.50  
 10 Speed, Alan                  Kathleen HS           27-03.00  
 11 Vann, Seth                   Lake Gibson           27-02.50  
 12 Shell, James                 Mulberry HS           26-11.50  
 13 Williams, Donald             Pepin Academ          26-11.00  
 14 Fernandez, Jordan            Mulberry HS           23-07.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bush, Cody                   Santa Fe Cat            113-09   10   
  2 Brozio, Hunter               Lake Gibson             103-06    8   
  3 Lopez, Johnathan             Santa Fe Cat             98-00    6   
  4 Shinn, Nick                  Kathleen HS              91-09    5   
  5 Allen, Jacob                 Lakeland Chr             90-04    4   
  6 Aguirre, Jordan              Santa Fe Cat             86-08    3   
  7 Bell, Anthony                Lake Gibson              85-00    2   
  8 Pullum, Aemarcus             Mulberry HS              83-11    1   
  9 Chaney, Tyler                Tenoroc HS               76-03  
 10 Shell, James                 Mulberry HS              75-05  
 11 Vann, Seth                   Lake Gibson              69-11  
 12 Jackson, Jaaron              Kathleen HS              67-05  
 13 Baxley, Tobias               Pepin Academ             65-08  
 14 Holloway, Markeith           Tenoroc HS               64-02  
 15 Fernandez, Jordan            Mulberry HS              63-01  
 16 Williams, Donald             Pepin Academ             59-10  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Kathleen HS                241        2) Lake Gibson HS             68   
    3) Santa Fe Catholic           59        4) Mulberry HS                36   
    5) Lakeland Christian School   31        6) Tenoroc HS                 27   
    7) Pepin Academy                6                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mulberry HS                112.50     2) Santa Fe Catholic         106   
    3) Lake Gibson HS              92.50     4) Kathleen HS                70   
    5) Tenoroc HS                  59        6) Lakeland Christian School  46   
    7) Pepin Academy                9