Appointments for fixtures on Sat 21-Apr-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Gordon Vs.
Penrith
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Tonks, Dru
Conway, David
Keepkie, Mark
x
x
x
Baird, Philip
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Conway, David
x
x
x
x
x
Baird, Philip
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Keepkie, Mark
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Wagner, Jordan
x
x
x
x
x
x
Randwick Vs.
Eastern Suburbs
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
TV game.
Ok
Murphy, Damon
Hartson, Charles
Cox, Andrew
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
12:00
Ok
Cox, Andrew
x
x
x
x
x
Kellahan, Matthew
3rd - Premier Henderson Shield
10:45
Ok
Worsley, Paul
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
4th - Premier Henderson Cup
09:30
Ok
Birt, Hamish
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
Southern Districts Vs.
Manly
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Hogan, Michael
Smith, Bradley
Avvenevole, Ben
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Smith, Bradley
x
x
x
x
x
Smith, Ian
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Avvenevole, Ben
x
x
x
x
x
Smith, Ian
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
x
x
x
Northern Suburbs Vs.
Eastwood
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Cooper, Graham
Manchee, Richard
Shute, Nathan
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Manchee, Richard
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Shute, Nathan
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Stormon, John
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Parramatta
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Johnstone, Greg
Wawn, Ben
Penman, James
x
x
x
Marshall, Peter
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Wawn, Ben
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Penman, James
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Redwin, Peter
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
West Harbour
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Stollery, Lincoln
Heppel, Aragon
Grattan, Peter
x
x
x
Cheever, Daniel
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Heppel, Aragon
x
x
x
x
x
Cheever, Daniel
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Grattan, Peter
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Wilson, Alistair
x
x
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
West Harbour Vs.
Sydney University
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
12:55
Ok
De Lorenzo, Mitchell
Cobcroft, David
Grando, Samuel
x
x
x
x
Colts 2nd
11:30
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
10:15
Ok
Grando, Samuel
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Randwick
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
13:25
Ok
Hartson, Charles
Worsley, Paul
Williamson, Ross
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Randwick
Latham Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
10:45
Ok
Williamson, Ross
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
09:30
Ok
Oliver, Michael
x
x
x
x
x
x
Manly Vs.
Southern Districts
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Nicholl, Thomas
Mackay, Bill
Lattimore, Jack
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Mackay, Bill
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Lattimore, Jack
x
x
x
x
x
x
Penrith Vs.
Gordon
Nepean Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Boyer, James
Fungalei, David
Hughes, Craig
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Fungalei, David
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Warringah
Pittwater Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
12:00
Ok
Mccarthy, John
Sandwell, William
x
x
x
x
x
Colts 2nd
10:45
Ok
Sandwell, William
x
x
x
x
x
x
Eastwood Vs.
Northern Suburbs
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Abraham, Matthew
Hahn, Andrew
Saxby, Brock
x
x
x
Halmarick, Andrew
Colts 2nd
13:35
Ok
Hahn, Andrew
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Saxby, Brock
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Petersham Vs.
Hunters Hill
Camperdown Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Mccaughan, Colm
Winchester, Callum
x
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Rigby, Gerard
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Winchester, Callum
x
x
x
x
x
Rigby, Gerard
3rd Whiddon
11:40
Ok
Read, Cameron
x
x
x
x
x
Rigby, Gerard
4th Judd
10:45
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
Drummoyne Vs.
Balmain
Drummoyne Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Weathersten, Leigh
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
Goh, John
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Goh, John
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Heaney, Timothy
x
x
x
x
x
Goh, John
4th Judd
10:45
Ok
Brown, Philip
x
x
x
x
x
x
Knox Old Boys Vs.
Colleagues
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Mooney, Brenton
Dehlsen, Arron
Waining, Adam
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
2nd Burke
14:00
Ok
Dehlsen, Arron
x
x
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Waining, Adam
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Powell, David
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Taylor, Paul
x
x
x
x
x
x
Mosman Vs.
Waverley
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Amon, Rory
Chambiras, Paul
Smith, Dennis
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Tout, Philip
3rd Whiddon
11:40
Ok
Zieth, Peter
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Tout, Philip
4th Judd
10:45
Ok
Tout, Philip
x
x
x
x
x
x
5th Sutherland
09:50
Ok
x
x
x
x
x
x
x
Division: Division 2
University Of NSW Vs.
St Patricks
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Healey, Michael
Gallagher, Matthew
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Gallagher, Matthew
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
3rd Blunt
11:40
Ok
x
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Pearl, Christopher
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
Blue Mountains Vs.
Epping
Lapstone Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Wyer, Michael
Davies, Neil
Burr, Robin
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Davies, Neil
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Burr, Robin
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Gorman, Warren
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Warren, Robert
x
x
x
x
x
x
Forest Vs.
Beecroft
Melwood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Wills, Tim
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
x
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Abadee, Alister
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
x
Lindfield Vs.
Hills
Soldiers Memorial Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Brown, Nicholas
Spencer, Lindsay
Coleman, Matthew
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Spencer, Lindsay
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Coleman, Matthew
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Long, Chris
x
x
x
x
x
Spencer, Lindsay
4th Richardson
10:45
Ok
Lloyd, Warwick
x
x
x
x
x
x
Division: Division 3
St Ives Vs.
Brothers
Hassell Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Hastie, Antony
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
Hastie, Antony
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
x
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Bloom, Lionel
x
x
x
x
x
x
Hawkesbury Valley Vs.
Newport
McQuade Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Quoyle, Leo
Melz, William
Fisher, Lachlan
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Fisher, Lachlan
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Hogan, Phil
x
x
x
x
x
x
Redfield Old Boys Vs.
Hawkesbury Agricultural College
Redfield College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Carmichael, Alex
Harper, Anthony
Spratt, Harrison
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Spratt, Harrison
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
3rd Campbell
11:40
Ok
Buttress-Grove, Garron
x
x
x
x
x
x
Old Ignatians Vs.
Barker Old Boys
Ryde Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Mooney, Ian
Knight, Oliver
Rogers, Richard
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Knight, Oliver
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Rogers, Richard
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
3rd Campbell
11:40
Ok
Watson, Bruce
x
x
x
x
x
x
Division: Division 4
Sydney Irish Vs.
Sydney Harlequins
Latham Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Munnoch, David
x
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
x
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Davies, David
x
x
x
x
x
x
Briars Vs.
Blacktown
Rothwell Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Fisher, Tony
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Cullen, Patrick
x
x
x
x
x
x
Canterbury Vs.
Macquarie Uni
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Coleman, John
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Snook, Shane
x
x
x
x
x
x
Division: Division 5
Menai Vs.
Manly Savers
Barden Ridge Sports Complex (Menai)
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
x
Merrylands Vs.
Rouse Hill
Holroyd Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
x
Maccabi Vs.
Sydney Convicts
Lyne Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
Lane Cove Vs.
Alexandria Dukes
Tantallon Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
x
x
x
x
x
x
x
2nd Noice
14:00
Ok
x
x
x
x
x
x
x
Division: Division 6
Chatswood Vs.
Dundas Valley
Beauchamp Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
Collaroy Vs.
Cronulla Sea Lice
Griffith Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
x
x
x
x
x
x
x
Burraneer Vs.
Chatswood
John Dwyer Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Lee, David
x
x
x
x
x
x
Wakehurst Vs.
Engadine
Wakehurst Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Paterson, Glen
x
x
x
x
x
x
Division: Womens Division 1
Warringah Vs.
Parramatta
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
13:25
Deferred
x
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
West Harbour
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
17:00
Ok
English, Luke
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban
Division: Sydney Colts
Mosman Vs.
Chatswood
Balmoral Beach Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Under 21 Radford Cup
11:00
Ok
Herringe, Michael
x
x
x
x
x
x
Oatley Vs.
Colleagues
H V Evatt Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Under 21 Radford Cup
11:40
Ok
Mohay, Peter
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Briars
Jim Barry Vineyard (Woollahra Oval)
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Under 21 Radford Cup
11:00
Ok
Lysle, Adam
x
x
x
x
x
x
Lane Cove Vs.
Wollongong University
Tantallon Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Under 21 Radford Cup
12:45
Ok
Monckton, Timothy
x
x
x
x
x
x