Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/8/2017 11:43 AM
              Father Time Freshman and Sophomore Meet - 4/7/2017               
                                Cardinal Newman                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Smith, Jamesha               Dwyer HS                 12.52   2  10   
  2 charles, meifila             John I. Leon             12.76   2   8   
  3 Scille, Kameron              Wellington H             13.02   2   6   
  4 Thorbourne, Imani            John I. Leon             13.06   2   5   
  5 Knowles, Kazanova            Inlet Grove              13.38   2   4   
  6 Greathouse, Teliyah          Inlet Grove              13.42   2   3   
  7 Luis, Niah                   Coral Glades             13.42   1   2   
  8 Williams, Andreana           Wellington H             13.50   1   1   
  9 davis, myisha                John I. Leon             13.75   2 
 10 Walker, Sasha-gay            Palm Beach L             14.12   1 
 11 David, Lady                  Coral Glades             14.93   1 
 12 Brissett, Gabriel            Coral Glades             15.56   1 
 13 Laguerre, Hannah             Inlet Grove              16.80   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Scille, Kameron              Wellington H             26.78   2  10   
  2 charles, meifila             John I. Leon             26.90   2   8   
  3 Cowles, Keshailyn            Wellington H             27.32   2   6   
  4 Stepheson, Shauntae          John I. Leon             27.56   2   5   
  5 Glenn, Catherine             Wellington H             27.94   2   4   
  6 Marsh, Shaznae               Coral Glades             28.60   2   3   
  7 Greathouse, Teliyah          Inlet Grove              28.70   1   2   
  8 Ferguson, Zori-Ann           Palm Beach L             28.84   1   1   
  9 Thorbourne, Imani            John I. Leon             29.07   2 
 10 Knowles, Kazanova            Inlet Grove              29.12   1 
 11 Taylor, Gabby                Coral Glades             30.45   1 
 12 Walker, Sasha-gay            Palm Beach L             30.58   1 
 13 Barthelm, fenisha            Coral Glades             31.24   1 
 14 Murdock, Jade                Dwyer HS                 31.76   1 
 15 Bojanowski, Kathryn          Wellington H             32.74   1 
 -- Frederick, Emauria           Boynton Beac                NT   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cowles, Keshailyn            Wellington H           1:01.42   2  10   
  2 Scille, Kameron              Wellington H           1:02.07   2   8   
  3 charles, meifila             John I. Leon           1:05.97   2   6   
  4 English, Kennedi             Inlet Grove            1:07.14   2   5   
  5 Edwards, Tajtianna           John I. Leon           1:08.64   2   4   
  6 Marsh, Shaznae               Coral Glades           1:09.40   1   3   
  7 Murdock, Jade                Dwyer HS               1:09.54   1   2   
  8 herrington, mikayla          John I. Leon           1:13.88   2   1   
  9 Miller, shanya               Coral Glades           1:15.85   1 
 10 Luis, Niah                   Coral Glades           1:20.48   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 herrington, mikayla          John I. Leon           2:52.06   10   
  2 Jean-Philippe, Thahina       John I. Leon           2:54.81    8   
  3 Bojanowski, Kathryn          Wellington H           3:00.64    6   
  4 Diaz, Christina              Cardinal New           3:06.73    5   
  5 Stephens, Alyssa             Inlet Grove            3:08.22    4   
  6 Edwards, Tajtianna           John I. Leon           3:10.25    3   
  7 Zapata, Marcela              Coral Glades           3:24.76    2   
  8 Williams, Kedeja             Dwyer HS               3:30.17    1   
  9 Laguerre, Hannah             Inlet Grove            3:42.26  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Juergen, Jurni               John I. Leon           6:22.67   10   
  2 Zapata, Marcela              Coral Glades           8:09.69    8   
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Juergen, Jurni               John I. Leon          13:54.07   10   
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Glenn, Catherine             Wellington H             16.73   10   
  2 Williams, Andreana           Wellington H             18.79    8   
  3 McNish, Kiera                John I. Leon             19.09    6   
  4 Bojanowski, Kathryn          Wellington H             20.05    5   
  5 Turner, Taniya               John I. Leon             21.28    4   
  6 joseph, welda                John I. Leon             21.67    3   
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Glenn, Catherine             Wellington H             52.15   10   
  2 McNish, Kiera                John I. Leon             53.88    8   
  3 joseph, welda                John I. Leon             56.46    6   
  4 Clarke, Ashley               John I. Leon           1:08.64    5   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 John I. Leonard HS  'A'                               53.23   10   
     1) McNish, Kiera                   2) Stepheson, Shauntae            
     3) Thorbourne, Imani               4) charles, meifila               
  2 Coral Glades HS  'A'                                  54.79    8   
     1) Barthelm, fenisha               2) Luis, Niah                     
     3) Marsh, Shaznae                  4) Miller, shanya                 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Coral Glades HS  'A'                                4:44.58   10   
     1) Barthelm, fenisha               2) David, Lady                    
     3) Luis, Niah                      4) Marsh, Shaznae                 
  2 Inlet Grove HS  'A'                                 4:48.07    8   
     1) English, Kennedi                2) Greathouse, Teliyah            
     3) Knowles, Kazanova               4) Stephens, Alyssa               
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 John I. Leonard HS  'A'                            13:18.63   10   
     1) Edwards, Tajtianna              2) Jean-Philippe, Thahina         
     3) Juergen, Jurni                  4) herrington, mikayla            
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cowles, Keshailyn            Wellington H             1.50m   10   
  2 Jonas, Aliyah                Dwyer HS                 1.40m    8   
  3 herrington, mikayla          John I. Leon             1.25m    5.50
  3 Fox, Tezaria                 Dwyer HS                 1.25m    5.50
 -- Robinson, LaNiyah            Dwyer HS                    NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- Frick, Johanna               Wellington H                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fox, Tezaria                 Dwyer HS                 4.80m   10   
  2 davis, myisha                John I. Leon             4.57m    8   
  3 Glenn, Catherine             Wellington H             4.50m    6   
  4 Miller, shanya               Coral Glades             4.38m    5   
  5 Taylor, Gabby                Coral Glades             4.32m    4   
  6 Ferguson, Zori-Ann           Palm Beach L            J4.20m    3   
  7 Smith, Jamesha               Dwyer HS                J4.20m    2   
  8 Williams, Andreana           Wellington H             4.09m    1   
  9 joseph, welda                John I. Leon             3.80m  
 10 David, Lady                  Coral Glades             3.00m  
 -- McNish, Kiera                John I. Leon                ND  
 -- fleurmon, richneida          Boynton Beac                ND  
 -- Ferguson, Layla              Boynton Beac                ND  
 -- Hudson, Kayla                Dwyer HS                    ND  
 -- Frederick, Emauria           Boynton Beac                ND  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonas, Aliyah                Dwyer HS                 9.58m   10   
  2 Ferguson, Zori-Ann           Palm Beach L             9.15m    8   
  3 Cowles, Keshailyn            Wellington H             8.66m    6   
  4 joseph, welda                John I. Leon             8.55m    5   
 -- David, Lady                  Coral Glades                ND  
 -- Ferguson, Layla              Boynton Beac                ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Andreana           Wellington H          26-02.00   10   
  2 Francois, Flolaine           Inlet Grove           23-10.00    8   
  3 Smith, Zaniya                Dwyer HS              23-04.00    6   
  4 dot, lordine                 John I. Leon          22-07.00    5   
  5 dorvilus, kyara              John I. Leon          22-06.00    4   
  6 Casanova, Giavanna           Dwyer HS              20-08.00    3   
  7 Hardy, Tracilyn              Dwyer HS              18-10.00    2   
  8 Bojanowski, Kathryn          Wellington H          18-06.00    1   
  9 Barthelm, fenisha            Coral Glades          17-01.00  
 10 Melendez, Tatyana            John I. Leon          17-00.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gunnels, Lynn                Wellington H             92-11   10   
  2 Shipman, Anaiyah             Palm Beach L             74-02    8   
  3 Casanova, Giavanna           Dwyer HS                 73-06    6   
  4 dot, lordine                 John I. Leon             59-07    5   
  5 Smith, Zaniya                Dwyer HS                 59-01    4   
  6 Hardy, Tracilyn              Dwyer HS                 58-01    3   
  7 Brown, Maya                  Palm Beach L             53-07    2   
  8 Francois, Flolaine           Inlet Grove              52-07    1   
  9 becerra, laura               John I. Leon             52-01  
 10 Melendez, Tatyana            John I. Leon             46-08  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reynolds, Harvey             Palm Beach L             11.11   4  10   
  2 Ermilus, Desmi               Palm Beach L             11.44   3   8   
  3 Jackson, Jamichael           Palm Beach L             11.55   3   6   
  4 Smith, Victor                Palm Beach L             11.57   2   5   
  5 St Pierre, Christophe        The King's A             11.59   4   4   
  6 St.Julien, Tommy             Cardinal New             11.63   1   3   
  7 Gonzalez, Jose               John I. Leon             11.71   1   2   
  8 Taylor, Andre                Palm Beach L             11.74   2   1   
  9 Byro, Rico                   Inlet Grove              11.75   4 
 10 Hoskins, Dorrien             Palm Beach L             11.81   2 
 11 Jonnies, John                Elite Academ             11.91   4 
 12 Lewis, Adari                 Palm Beach L             12.14   3 
 13 Nix, Deon                    Palm Beach L             12.18   2 
 14 Forestar, Christ             Coral Glades             12.22   3 
 15 Luchey, Andrew               The King's A             12.24   4 
 16 Downie, Roshaune             Cardinal New             12.31   3 
 17 Holzendorf, Keonte           Dwyer HS                 12.44   4 
 18 Mclemore, Savion             Palm Beach L             12.50   1 
 19 Scroggins, Jeremiah          The King's A             12.61   1 
 20 Charles, Pharniel            Elite Academ             13.07   2 
 21 Rodriguez, Daniel            Palm Beach L             13.11   1 
 22 Francisco, Daniel            John I. Leon             13.30   1 
 23 Scroggins, Isaac             The King's A             13.33   2 
 24 Elisdor, Rwoodens            John I. Leon             13.34   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ermilus, Desmi               Palm Beach L             23.38   2  10   
  2 Small, Kennington            Coral Glades             23.73   2   8   
  3 Byro, Rico                   Inlet Grove              23.96   4   6   
  4 Mesilas, Jimmy               Coral Glades             24.46   1   5   
  5 Adonis, Rodolph              Wellington H             24.49   4   4   
  6 Stephans, Ronald             Palm Beach L             24.58   3   3   
  7 St Pierre, Christophe        The King's A             24.61   4   2   
  8 Flint, Zhieric               Palm Beach L             24.66   4   1   
  9 Gonzalez, Jose               John I. Leon             24.83   1 
 10 Saunders, Christian          John I. Leon             24.98   1 
 11 Jonnies, John                Elite Academ             25.02   4 
 12 Garcia, Santiago             John I. Leon             25.03   1 
 13 Fleurigene, Rayshard         Inlet Grove              25.56   3 
 14 Forestar, Christ             Coral Glades             25.83   1 
 15 Downie, Roshaune             Cardinal New             26.06   3 
 16 Gerald, Darius               Palm Beach L             26.09   3 
 17 Mclemore, Savion             Palm Beach L             26.09   1 
 18 Luchey, Andrew               The King's A             26.24   3 
 19 Nix, Deon                    Palm Beach L             26.39   2 
 20 Charles, Pharniel            Elite Academ             26.61   2 
 21 Holzendorf, Keonte           Dwyer HS                 27.02   2 
 22 Harvey, Tyler                Palm Beach L             27.32   3 
 23 Miller, Dayvon               Inlet Grove              27.43   3 
 24 Rodriguez, Daniel            Palm Beach L             27.47   3 
 25 Scroggins, Isaac             The King's A             27.64   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Adonis, Rodolph              Wellington H             53.92   2  10   
  2 Velez, Xavier                Coral Glades             55.26   2   8   
  3 Brown, Matthew               Cardinal New             55.45   2   6   
  4 Delice, Josaiah              Coral Glades             55.49   2   5   
  5 Garcia, Santiago             John I. Leon             57.11   2   4   
  6 Scroggins, Jeremiah          The King's A             57.46   2   3   
  7 Huggins Jr, Frank            Inlet Grove              57.59   1   2   
  8 Fleurigene, Rayshard         Inlet Grove              57.66   2   1   
  9 Jonnies, John                Elite Academ             57.81   1 
 10 Taylor, Andre                Palm Beach L             58.09   1 
 11 Craig, Jabarie               Elite Academ           1:01.37   1 
 12 Law, Maurice                 Inlet Grove            1:02.28   1 
 13 Martinez, Isiah              Coral Glades           1:02.59   2 
 14 Thelusme, Roby               John I. Leon           1:08.48   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Sherone             Inlet Grove            2:15.35   10   
  2 Kerr, Ryan                   Dwyer HS               2:16.62    8   
  3 Smith, Caleb                 The King's A           2:17.25    6   
  4 Dunn, Cameron                The King's A           2:18.71    5   
  5 Walter, Roshawn              Coral Glades           2:26.37    4   
  6 Perez, Brandon               John I. Leon           2:27.41    3   
  7 Jacobson, Elan Zogg          Dwyer HS               2:27.91    2   
  8 Dillistin, Jacob             The King's A           2:29.57    1   
  9 Guirand, Jerusche            Inlet Grove            2:32.57  
 10 Packer, Gabe                 The King's A           2:41.73  
 11 Dehostos, Julien             Coral Glades           2:42.74  
 12 Wright, Drake                Cardinal New           2:48.29  
 13 Flynn, Michael               Cardinal New           2:48.30  
 14 Ayala, Cruz                  Dwyer HS               2:56.20  
 15 Dalie, Cole                  The King's A           2:56.21  
 16 Huggins Jr, Frank            Inlet Grove            3:07.02  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Sherone             Inlet Grove            4:55.22   10   
  2 Closs, Joseph                Coral Glades           4:56.15    8   
  3 Dunn, Cameron                The King's A           5:01.15    6   
  4 Kerr, Ryan                   Dwyer HS               5:07.55    5   
  5 Lara, Enrrique               Coral Glades           5:09.88    4   
  6 Perez, Brandon               John I. Leon           5:22.38    3   
  7 Dillistin, Jacob             The King's A           5:24.70    2   
  8 Smith, Caleb                 The King's A           5:27.11    1   
  9 Genvarell, Giuliano          Dwyer HS               5:44.45  
 10 Lombardo, Lucas              Coral Glades           6:00.28  
 11 Flynn, Michael               Cardinal New           6:00.95  
 12 Dalzell, Evan                John I. Leon           6:01.85  
 13 Packer, Gabe                 The King's A           6:12.14  
 14 Impoco, Thomas               Dwyer HS               6:15.01  
 15 Dalie, Cole                  The King's A           6:18.15  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Closs, Joseph                Coral Glades          11:08.45   10   
  2 Lara, Enrrique               Coral Glades          11:08.49    8   
  3 Jacobson, Elan Zogg          Dwyer HS              11:44.68    6   
  4 Perez, Brandon               John I. Leon          12:11.12    5   
  5 Martinez, Isiah              Coral Glades          12:20.29    4   
  6 Dalzell, Evan                John I. Leon          13:45.20    3   
  7 Impoco, Thomas               Dwyer HS              13:46.00    2   
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Atorey             Palm Beach L             16.09   10   
  2 Ciokler, Victor              John I. Leon             20.04    8   
  3 Miller, Dayvon               Inlet Grove              21.63    6   
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Atorey             Palm Beach L             44.37   10   
  2 Smith, Victor                Palm Beach L             46.69    8   
  3 Miller, Dayvon               Inlet Grove              50.84    6   
  4 Faveur, Nell                 The King's A             51.16    5   
  5 Ciokler, Victor              John I. Leon             51.80    4   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Palm Beach Lakes HS  'A'                              45.81   10   
  2 Coral Glades HS  'A'                                  47.82    8   
     1) Forestar, Christ                2) Daruwalla, Jedd                
     3) Small, Kennington               4) Velez, Xavier                  
  3 Cardinal Newman HS  'A'                               52.79    6   
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Coral Glades HS  'A'                                3:52.38   10   
     1) Delice, Josaiah                 2) Velez, Xavier                  
     3) Small, Kennington               4) Walter, Roshawn                
  2 Palm Beach Lakes HS  'A'                            3:59.97    8   
  3 Inlet Grove HS  'A'                                 4:04.14    6   
     1) Fleurigene, Rayshard            2) Guirand, Jerusche              
     3) Huggins Jr, Frank               4) Law, Maurice                   
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Coral Glades HS  'A'                                9:16.75   10   
     1) Closs, Joseph                   2) Daruwalla, Jedd                
     3) Dehostos, Julien                4) Martinez, Isiah                
  2 Dwyer HS  'A'                                      10:02.64    8   
     1) Jacobson, Elan Zogg             2) Genvarell, Giuliano            
     3) Kerr, Ryan                      4) Holzendorf, Keonte             
  3 The King's Academy  'A'                            10:44.99    6   
     1) Packer, Gabe                    2) Faveur, Nell                   
     3) Dalie, Cole                     4) Dillistin, Jacob               
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Delice, Josaiah              Coral Glades             1.62m   10   
  2 Walter, Roshawn              Coral Glades             1.57m    8   
  3 Genvarell, Giuliano          Dwyer HS                 1.52m    6   
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- Previlma, Christain          Wellington H                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ermilus, Desmi               Palm Beach L          19-06.00   10   
  2 Taylor, Andre                Palm Beach L          19-02.00    8   
  3 Reynolds, Harvey             Palm Beach L          18-03.25    6   
  4 Flint, Zhieric               Palm Beach L          18-00.50    5   
  5 Walter, Roshawn              Coral Glades          17-09.00    4   
  6 Saunders, Christian          John I. Leon          17-07.75    3   
  7 Lewis, Adari                 Palm Beach L          17-01.75    2   
  8 Ciokler, Victor              John I. Leon          17-00.00    1   
  9 Thelusme, Roby               John I. Leon          16-03.00  
 10 Scroggins, Isaac             The King's A          16-00.75  
 11 Nix, Deon                    Palm Beach L          15-03.75  
 12 Dautruche, Micheal           Palm Beach L          14-10.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Caleb                 The King's A          37-03.50   10   
  2 Ciokler, Victor              John I. Leon          35-00.50    8   
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Janil                 Dwyer HS              44-00.00   10   
  2 Dorvilus, Elijah             Wellington H          34-02.00    8   
  3 Sator, Sergio                Dwyer HS              33-06.00    6   
  4 Gustave, Chaad               Cardinal New          27-05.00    5   
  5 Mesilas, Jimmy               Coral Glades          26-09.50    4   
  6 Forestar, Christ             Coral Glades          24-00.00    3   
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sator, Sergio                Dwyer HS                 92-00   10   
  2 Dorvilus, Elijah             Wellington H             84-09    8   
  3 Forestar, Christ             Coral Glades             48-05    6   
  4 Brown, Janil                 Dwyer HS                 36-03    5   
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) John I. Leonard HS         162.50     2) Wellington HS             128   
    3) Dwyer HS                    72.50     4) Coral Glades HS            45   
    5) Inlet Grove HS              35        6) Palm Beach Lakes HS        22   
    7) Cardinal Newman HS           5                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Coral Glades HS            127        2) Palm Beach Lakes HS       121   
    3) Dwyer HS                    68        4) The King's Academy         51   
    5) Inlet Grove HS              47        6) John I. Leonard HS         44   
    7) Wellington HS               30        8) Cardinal Newman HS         20