Appointments for fixtures on Sat 25-Aug-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Sydney University Vs.
Manly
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Semi Final
15:10
Ok
Quinn, James
Leckie, James
Hogan, Michael
Tonks, Dru
Johnstone, Greg
x
Cheever, Daniel
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
2nd - Premier Colin Caird Shield Semi Final
13:15
Ok
Stollery, Lincoln
Tonks, Dru
Johnstone, Greg
Shute, Nathan
x
x
Smith, Ian
Eastern Suburbs Vs.
Warringah
3rd - Premier Henderson Shield Semi Final
11:40
Ok
Heppel, Aragon
Wawn, Ben
Abraham, Matthew
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
Cheever, Daniel
Warringah Vs.
Sydney University
4th - Premier Henderson Cup Semi Final
10:15
Ok
Avvenevole, Ben
Worsley, Paul
Shute, Nathan
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
Smith, Ian
Division: Premiership Colts
Randwick Vs.
Southern Districts
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Semi Final
15:00
Ok
Cox, Andrew
Smith, Bradley
Manchee, Richard
Amon, Rory
x
x
Meiklejohn, Frank
Randwick Vs.
Eastern Suburbs
Colts 2nd Semi Final
13:20
Ok
Mccarthy, John
Amon, Rory
Mooney, Brenton
Brown, Nicholas
x
x
McGregor, Jamie
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
Colts 3rd (U19) Semi Final
11:50
Ok
Boyer, James
Keepkie, Mark
Birt, Hamish
Brown, Nicholas
x
x
Baird, Philip
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Petersham Vs.
Drummoyne
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell Grand Final
15:00
Ok
Mccaughan, Colm
Conway, David
Taylor, Daniel
Redwin, James
x
x
Halmarick, Andrew
Mosman Vs.
Waverley
2nd Burke Grand Final
13:20
Ok
Grattan, Peter
De Lorenzo, Mitchell
Wagner, Jordan
Redwin, James
x
x
Rigby, Gerard
Mosman Vs.
Hunters Hill
Colts U21 (Div 1) Grand Final
11:40
Ok
Kennedy, Alex
Herbert, Oliver
Sterndale-Smith, Hugh
Oliver, Michael
x
x
Munnoch, David
Knox Old Boys Vs.
Mosman
3rd Whiddon Grand Final
10:15
Ok
Boyer, Greg
Rigby, Gerard
Williamson, Ross
Hingston, Andrew
x
x
Higgins, Roger
Colleagues Vs.
Mosman
4th Judd Grand Final
09:00
Ok
Reid, Daniel
Ryan, Liam
Rogers, Richard
Hingston, Andrew
x
x
Mulherin, Geoffrey
Mosman Vs.
Colleagues
T.G. Millner Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th Sutherland Grand Final
10:30
KO time TBC.
Ok
Zieth, Peter
Rugers, Sean
Ambat, Julius
Oliver, Michael
x
x
Tout, Philip
Division: Division 4
Sydney Harlequins Vs.
Sydney Irish
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Grand Final
15:00
Ok
Wilson, Alistair
Wyer, Michael
Stormon, John
x
x
x
Dagger, Colin
Canterbury Vs.
Sydney Irish
2nd Grose Grand Final
13:20
Ok
Peacocke, John
Gallagher, Matthew
Grando, Samuel
x
x
x
Hastie, Antony
Oatley Vs.
Canterbury
3rd Walker Grand Final
11:45
Ok
Southwell-Keely, Daniel
Banuelos, Aitor
Hughes, Craig
x
x
x
Richards, Alexander
Division: Womens Division 1
West Harbour Vs.
Campbelltown
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Wollongong University
Lidcombe Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Warringah
St Johns College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
13:15
Ok
Lattimore, Jack
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Blacktown
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
17:00
Level 2 Field Test.
Ok
Aquilina, Caitlin
x
x
x
x
x
x
New South Wales Schools
Division: ISA
Chevalier College Vs.
Redlands, Cremorne
Oakhill College - Damien Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV Final
15:00
Ok
Chadwick, Tom
Adam-Smith, Scott
Barr, Liam
x
x
x
Chapman, David

Appointments for fixtures on Sun 26-Aug-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Northern Suburbs Vs.
Warringah
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Semi Final
15:10
Ok
Houston, William
Leckie, James
Martin, Edward
Stollery, Lincoln
De Lorenzo, Mitchell
x
Smith, Ian
Eastwood Vs.
Manly
2nd - Premier Colin Caird Shield Semi Final
13:15
Ok
Johnstone, Greg
Tonks, Dru
Stollery, Lincoln
De Lorenzo, Mitchell
x
x
Smith, Ian
Sydney University Vs.
Northern Suburbs
3rd - Premier Henderson Shield Semi Final
11:40
Ok
Abraham, Matthew
Wawn, Ben
Heppel, Aragon
Kaminski, Jordan
x
x
Marshall, Peter
Eastwood Vs.
Northern Suburbs
4th - Premier Henderson Cup Semi Final
10:15
Ok
Worsley, Paul
Nicholl, Thomas
Avvenevole, Ben
Kaminski, Jordan
x
x
Marshall, Peter
Division: Premiership Colts
Gordon Vs.
Sydney University
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Semi Final
15:00
Ok
Manchee, Richard
Smith, Bradley
Cox, Andrew
Mccarthy, John
x
x
Meiklejohn, Frank
Colts 2nd Semi Final
13:20
Ok
Mooney, Brenton
Amon, Rory
Mccarthy, John
Kennedy, Alex
x
x
McGregor, Jamie
Eastwood Vs.
Gordon
Colts 3rd (U19) Semi Final
11:50
Ok
Birt, Hamish
Keepkie, Mark
Boyer, James
Kennedy, Alex
x
x
Baird, Philip