Appointments for fixtures on Sat 16-Jun-2018
NSW Suburban
Division: Sydney Colts
Mosman Vs.
Chatswood
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Under 21 Radford Cup Semi Final
12:45
Ok
Fisher, Lachlan
Brown, Philip
Read, Cameron
x
x
x
Fraser, Ian
Colleagues Vs.
Eastern Suburbs
Taplin Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Under 21 Radford Cup Semi Final
11:00
Ok
Hingston, Andrew
Richards, Alexander
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
Rigby, Gerard
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Gordon Vs.
Eastwood
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Johnstone, Greg
Taylor, Daniel
Mooney, Brenton
x
x
x
Cheever, Daniel
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Taylor, Daniel
x
x
x
x
x
Cheever, Daniel
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Mooney, Brenton
x
x
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
Randwick Vs.
Southern Districts
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Leckie, James
Mccaughan, Colm
Dwyer, Mitchell
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Mccaughan, Colm
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Dwyer, Mitchell
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Stormon, John
x
x
x
x
x
x
Manly Vs.
Parramatta
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Hogan, Michael
Heppel, Aragon
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Heppel, Aragon
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
x
Hogan, Michael
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
Northern Suburbs Vs.
Eastern Suburbs
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Quinn, James
Manchee, Richard
Penman, James
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Manchee, Richard
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Penman, James
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Wagner, Jordan
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Sydney University
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Kellahan, Matthew
Abraham, Matthew
Jones-Prichard, David
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Abraham, Matthew
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Jones-Prichard, David
x
x
x
x
x
Kellahan, Matthew
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Birt, Hamish
x
x
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
Southern Districts Vs.
Randwick
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Conway, David
Carmichael, Alex
Lattimore, Jack
x
x
x
Smith, Ian
Colts 2nd
13:35
Ok
Carmichael, Alex
x
x
x
x
x
Smith, Ian
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Lattimore, Jack
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Manly
Lidcombe Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Weathersten, Leigh
Knight, Oliver
Salisbury, John
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Knight, Oliver
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Western Sydney Barbarians hosting Manly.
Ok
Salisbury, John
x
x
x
x
x
x
Eastwood Vs.
Gordon
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Amon, Rory
Hearn-Sarchfield, Max
Saxby, Brock
x
x
x
Moyes, Anthony
Colts 2nd
13:35
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
x
x
Moyes, Anthony
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Saxby, Brock
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Warringah
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Richards, Alexander
Marshall, Peter
Ryan, Liam
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Marshall, Peter
x
x
x
x
x
Richards, Alexander
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Ryan, Liam
x
x
x
x
x
Richards, Alexander
Eastern Suburbs Vs.
Northern Suburbs
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Avvenevole, Ben
Wyer, Michael
Mclean, Tom
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Wyer, Michael
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Mclean, Tom
x
x
x
x
x
Marshall, James
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Mosman Vs.
Hunters Hill
Balmoral Beach Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
11:00
Ok
Heaney, Timothy
x
x
x
x
x
x
Petersham Vs.
Waverley
Camperdown Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Mccarthy, John
Mcdonald, Paul
Reid, Daniel
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Mcdonald, Paul
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Reid, Daniel
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
3rd Whiddon
11:40
Ok
Barr, Liam
x
x
x
x
x
Mulherin, Geoffrey
4th Judd
10:45
Ok
Snook, Shane
x
x
x
x
x
x
5th Sutherland
09:50
Ok
Pepper, Harry
x
x
x
x
x
x
Drummoyne Vs.
Colleagues
Drummoyne Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Worsley, Paul
Rigby, Gerard
Power, Conor
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Rigby, Gerard
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Power, Conor
x
x
x
x
x
Tucker, Craig
3rd Whiddon
11:40
Ok
Tucker, Craig
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Jimenez, Oscar
x
x
x
x
x
Tucker, Craig
Knox Old Boys Vs.
Balmain
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Grattan, Peter
Chambiras, Paul
Oliver, Michael
x
x
x
Halmarick, Andrew
2nd Burke
14:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Oliver, Michael
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
Morgan, Piers
4th Judd
10:45
Ok
Morgan, Piers
x
x
x
x
x
x
Mosman Vs.
Hunters Hill
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Shute, Nathan
Gallagher, Matthew
Fisher, Lachlan
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Gallagher, Matthew
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Brown, Philip
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
4th Judd
10:45
Ok
Read, Cameron
x
x
x
x
x
x
Division: Division 2
University Of NSW Vs.
Hills
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Marshall, David
Dehlsen, Arron
x
x
x
x
Baird, Philip
2nd Stockdale
14:00
Ok
Dehlsen, Arron
x
x
x
x
x
Baird, Philip
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Baird, Philip
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Williamson, Ross
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Lee, David
x
x
x
x
x
x
St Patricks Vs.
Lindfield
Hudson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Hobson, Mike
Kennedy, Alex
Rugers, Sean
x
x
x
Higgins, Roger
2nd Stockdale
14:00
Ok
Kennedy, Alex
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
x
Blue Mountains Vs.
Beecroft
Lapstone Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Healey, Michael
Spratt, Harrison
x
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Spratt, Harrison
x
x
x
x
x
Goh, John
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Goh, John
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Watson, Bruce
x
x
x
x
x
Goh, John
4th Richardson
10:45
Ok
New, Andrew
x
x
x
x
x
Goh, John
Epping Vs.
Forest
Somerville Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Boyer, James
McKay, Robert
Redwin, James
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
McKay, Robert
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Redwin, James
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Davidson, Paul
x
x
x
x
x
x
Division: Division 3
Redfield Old Boys Vs.
Newport
Redfield College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Dagger, Colin
Rogers, Richard
Melz, William
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
2nd Farrant
14:00
Ok
Rogers, Richard
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
Dagger, Colin
3rd Campbell
11:40
Ok
Buttress-Grove, Garron
x
x
x
x
x
x
Old Ignatians Vs.
St Ives
Ryde Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Kaminski, Jordan
Munnoch, David
Buckley, Matthew
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Munnoch, David
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
x
Barker Old Boys Vs.
Brothers
Turramurra Memorial Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Wills, Tim
Waining, Adam
Wanden, Richard
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Waining, Adam
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Wanden, Richard
x
x
x
x
x
Wills, Tim
3rd Campbell
11:40
Ok
Warren, Robert
x
x
x
x
x
x
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Hawkesbury Valley
University of Western Sydney Hawkesbury Campus
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Fungalei, David
Burr, Robin
Hummel, Michael
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Burr, Robin
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Bradshaw, Christopher
x
x
x
x
x
x
Division: Division 4
Blacktown Vs.
Briars
Alwyn Lindfield Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Davies, Neil
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Hogan, Phil
x
x
x
x
x
x
Macquarie Uni Vs.
Canterbury
Macquarie University Sports Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Sandwell, William
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Doran, John
x
x
x
x
x
x
Sydney Harlequins Vs.
Sydney Irish
Waterloo Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
Brereton, Christopher
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Brereton, Christopher
x
x
x
x
x
Pearl, Christopher
3rd Walker
12:55
Ok
English, Luke
x
x
x
x
x
Pearl, Christopher
Division: Division 5
Merrylands Vs.
Manly Savers
Holroyd Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
x
Rouse Hill Vs.
Menai
Kellyville Oval No.3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Turner, Stephen
x
x
x
x
x
x
Maccabi Vs.
Alexandria Dukes
Lyne Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Quoyle, Leo
x
x
x
x
x
x
Sydney Convicts Vs.
Lane Cove
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Deferred
x
x
x
x
x
x
x
2nd Noice
14:00
Deferred
x
x
x
x
x
x
x
Division: Division 6
Cronulla Sea Lice Vs.
Chatswood
Forshaw Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
Collaroy Vs.
Dundas Valley
Griffith Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Mackenzie, Colin
x
x
x
x
x
x
Dee Why Vs.
Engadine
James Morgan Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Winchester, Callum
x
x
x
x
x
x
Burraneer Vs.
Wakehurst
John Dwyer Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Zieth, Peter
x
x
x
x
x
x
Division: Womens Division 1
Blacktown Vs.
Eastern Suburbs
Alwyn Lindfield Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
13:00
Ok
Armstrong, Phillip
x
x
x
x
x
x
Campbelltown Vs.
West Harbour
Campbelltown Showgrounds
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Gorman, Warren
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Sydney University
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Scholtens, James
x
x
x
x
x
x
New South Wales Schools
Division: GPS
Sydney Boys High School Vs.
St Josephs College
McKay Oval Centennial Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
13:00
Ok
Pullen, Craig
x
x
x
x
x
x
St Ignatius College Vs.
The Armidale School
Riverview College Oval #1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
13:00
Ok
Coleman, Matthew
x
x
x
x
x
x
The Scots College 3rd XV Vs.
Sydney Grammar School
Scots College Main Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
10:00
Ok
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
x
Shore School Vs.
The Kings School
Shore School War Memorial Playing Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
13:00
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
Division: CAS
Cranbrook School Vs.
Barker College
Hordern Oval - Cranbrook School
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
x
Knox Grammar Vs.
Waverley College
Knox Grammar No 1 Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Redwin, Peter
Spencer, Lindsay
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Spencer, Lindsay
x
x
x
x
x
x
St Aloysius College Vs.
Trinity Grammar School
St Aloysius College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Wawn, Ben
Fisher, Tony
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Fisher, Tony
x
x
x
x
x
x
Division: ISA
Oakhill College Vs.
St Patricks College
Oakhill College - Damien Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Mackay, Bill
Hughes, Craig
x
x
x
x
Rogan, Scott
2nd XV
14:00
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
Division: Opens
St Ignatius College Vs.
Newington College
Riverview College Oval #1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Nicholl, Thomas
Peacocke, John
Coleman, Matthew
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Peacocke, John
x
x
x
x
x
x
Shore School Vs.
The Kings School
Shore School War Memorial Playing Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Hastie, Antony
Grando, Samuel
Feeney, John
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Grando, Samuel
x
x
x
x
x
x
St Josephs College Vs.
The Scots College
St Joseph's College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Coorey, Andrew
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
x