Licensed to Lightning Event Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/17/2017 02:21 PM
                37th Annual Cleveland Track Classic - 6/17/2017                
                           Over the Hill Track Club                            
                              Bedford High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  M29&U Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Peace, Garrett           M18 Unattached                       44.51m     146-00  10   
      41.33m  40.41m  41.88m  44.51m  42.32m  40.97m
  2 Freeman, Ryan            M15 01-02/15-16                      41.58m     136-05   8   
      ND  ND  ND  ND  38.91m  41.58m
  3 Ross, Blake              M16 01-02/15-16                      32.94m     108-01   6   
      ND  30.76m  ND  32.72m  ND  32.94m
 
Event 1  M45 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wirtz, John              M48 Unattached                       47.42m     155-07  10   
      45.93m  ND  45.95m  45.85m  47.42m  ND
 
Event 1  M65 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Palumbo, Dale            M66 Unattached                       19.35m      63-06  10   
      18.70m  19.35m  18.79m  18.88m  18.88m  PASS
 
Event 1  M90 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Riser, George            M93 Over the Hill                    15.21m      49-11  10   
      15.21m  15.10m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 2  W29&U Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 King, Erica              W22 Unattached                       56.39m     185-00  10   
      55.13m  56.39m  55.31m  ND  ND  52.24m
  2 Schultz, Beth            W18 99-00/17-18                      34.91m     114-06   8   
      ND  ND  31.90m  34.71m  34.91m  32.10m
 
Event 2  W60 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Orosz, Patsy             W64 Over the Hill                    28.14m      92-04  10   
      ND  28.14m  ND  25.82m  ND  ND
 
Event 3  W29&U High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
 -- Dedecek, Anna            W14 01-02/15-16                          NH            
 -- Willard, Kendall         W18 Unattached                           NH            
 
Event 4  M29&U High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Anderson, Duane          M14 01-02/15-16                       1.40m    4-07.00  10   
  2 Hudson, Evan             M11 05-06/11-12                       1.15m    3-09.25   8   
 
Event 4  M50 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Stockard, Guy            M51 Unattached                        1.50m    4-11.00  10   
 
Event 4  M55 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Finley, Lawrence         M58 Over the Hill                     1.40m    4-07.00  10   
 -- Makozy, Frank            M57 Over the Hill                        NH            
 
Event 4  M60 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Thomas, Jeff             M61 Unattached                        1.35m    4-05.00  10   
 
Event 4  M65 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hallum, Don              M66 Over the Hill                     1.25m    4-01.25  10   
  2 Taylor, Irvin            M69 Over the Hill                     1.20m    3-11.25   8   
 
Event 4  M90 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Roudebush, George        M92 Over the Hill                     0.95m    3-01.25  10   
 
Event 5  M29&U Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Linscott, Nicolas        M23 Unattached                       14.25m   46-09.00  10   
      ND  14.00m  ND  13.59m  14.25m  ND
  2 Wirtz, Jared             M17 99-00/17-18                      11.26m   36-11.50   8   
      11.26m  10.53m  10.61m  10.78m  10.26m  10.20m
  3 Freeman, Ryan            M15 01-02/15-16                      10.81m   35-05.75   6   
      10.52m  10.71m  10.81m  ND  ND  10.44m
  4 Ross, Blake              M16 01-02/15-16                      10.30m   33-09.50   4   
      10.14m  10.30m  10.16m  10.22m  9.52m  10.19m
  5 Peace, Garrett           M18 Unattached                        8.61m   28-03.00   2   
      ND  ND  8.61m  ND  8.59m  8.46m
 
Event 5  M45 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wirtz, John              M48 Unattached                       13.05m   42-09.75  10   
      ND  9.12m  13.05m  11.56m  12.67m  12.94m
 
Event 5  M55 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Makozy, Frank            M57 Over the Hill                     7.30m   23-11.50  10   
      6.99m  7.24m  7.30m  ND  7.25m  7.18m
 
Event 5  M60 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Klamar, Joseph           M64 Unattached                        8.24m   27-00.50  10   
      ND  7.48m  7.70m  8.24m  7.71m  8.15m
 
Event 5  M65 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Palumbo, Dale            M66 Unattached                        7.86m   25-09.50  10   
      7.75m  7.86m  7.76m  7.74m  ND  7.67m
 
Event 5  M70 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lavigna, Mike            M70 Unattached                       10.89m   35-08.75  10   
      10.07m  10.58m  10.60m  ND  10.89m  ND
 
Event 5  M90 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Riser, George            M93 Over the Hill                     7.79m   25-06.75  10   
      7.79m  7.75m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 6  W29&U Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Herl, Mel                W23 Unattached                       15.00m   49-02.50  10   
      14.94m  14.90m  ND  15.00m  14.24m  ND
  2 Binns, Shannon           W16 01-02/15-16                       7.73m   25-04.50   8   
      ND  7.06m  7.12m  7.60m  7.16m  7.73m
  3 Witherspoon, Ajia        W16 01-02/15-16                       6.98m   22-11.00   6   
      6.30m  6.98m  6.69m  6.52m  6.76m  6.76m
 
Event 6  W45 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Reblin, Kelly            W46 Unattached                        6.20m   20-04.25  10   
      6.20m  6.13m  6.08m  5.84m  5.87m  6.03m
 
Event 6  W60 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Orosz, Patsy             W64 Over the Hill                     7.29m   23-11.00  10   
      6.92m  7.03m  6.86m  7.29m  6.92m  7.27m
 
Event 7  W29&U Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Willard, Kendall         W18 Unattached                       26.00m      85-04  10   
      21.18m  20.63m  26.00m  ND  ND  ND
 
Event 7  W45 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Reblin, Kelly            W46 Unattached                       20.37m      66-10  10   
      19.70m  ND  20.32m  20.14m  20.37m  19.38m
 
Event 7  W60 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Stross, Karen            W63 Springbok                        10.53m      34-06  10   
      10.43m  ND  9.67m  ND  10.53m  10.34m
 
Event 7  W95 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Friedman, Diane          W95 Unattached                        5.98m      19-07  10   
      5.05m  ND  5.36m  ND  5.98m  5.76m
 
Event 8  M29&U Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Freeman, Ryan            M15 01-02/15-16                      25.07m      82-03  10   
      ND  ND  21.62m  23.15m  ND  25.07m
  2 Ross, Blake              M16 01-02/15-16                      22.83m      74-11   8   
      22.83m  ND  ND  ND  ND  ND
  3 Peace, Garrett           M18 Unattached                       22.55m      74-00   6   
      17.79m  20.75m  22.55m  20.55m  22.19m  22.35m
 
Event 8  M65 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Stross, Bill             M68 Springbok                        24.06m      78-11  10   
      ND  21.89m  21.19m  ND  24.06m  19.96m
 
Event 8  M70 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lavigna, Mike            M70 Unattached                       23.53m      77-02  10   
      22.30m  ND  ND  21.61m  ND  23.53m
 
Event 8  M90 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Roudebush, George        M92 Over the Hill                     8.32m      27-03  10   
      8.32m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 10  M29&U Pole Vault Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Francetic, Jack          M18 Unattached                        4.27m   14-00.00  10   
  2 Geldart, Alex            M17 99-00/17-18                       3.35m   10-11.75   8   
  3 Glacvickas, Jacob        M16 01-02/15-16                       3.20m   10-06.00   6   
  4 Sifferlin, Blake         M13 03-04/13-14                       2.13m    6-11.75   4   
 
Event 11  W29&U Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Binns, Shannon           W16 01-02/15-16                      25.70m      84-04  10   
      25.70m  ND  21.56m  23.99m  23.30m  ND
 
Event 11  W60 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Orosz, Patsy             W64 Over the Hill                    16.61m      54-06  10   
      ND  10.55m  11.36m  ND  11.52m  16.61m
  2 Stross, Karen            W63 Springbok                        13.85m      45-05   8   
      13.62m  ND  13.13m  13.60m  ND  13.85m
 
Event 12  M29&U Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Linscott, Nicolas        M23 Unattached                       43.19m     141-08  10   
      41.66m  43.19m  ND  ND  43.03m  41.91m
  2 Wirtz, Jared             M17 99-00/17-18                      39.82m     130-08   8   
      37.39m  39.04m  ND  39.82m  38.47m  36.60m
  3 Belak, Matthew           M16 01-02/15-16                      36.55m     119-11   6   
      34.33m  36.05m  36.55m  33.81m  35.60m  35.79m
  4 Freeman, Ryan            M15 01-02/15-16                      36.15m     118-07   4   
      36.15m  34.29m  35.34m  ND  34.91m  32.73m
  5 Ross, Blake              M16 01-02/15-16                      31.01m     101-09   2   
      ND  25.88m  27.34m  31.01m  ND  28.67m
  6 Peace, Garrett           M18 Unattached                       30.09m      98-09   1   
      ND  30.09m  27.00m  29.84m  28.58m  28.49m
 
Event 12  M45 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wirtz, John              M48 Unattached                       46.15m     151-05  10   
      45.57m  46.10m  45.10m  ND  44.17m  46.15m
 
Event 12  M60 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Tinsman, Tom             M64 Tnt Internationa                 32.28m     105-11  10   
      29.94m  31.82m  ND  ND  29.64m  32.28m
  2 Klamar, Joseph           M64 Unattached                       28.13m      92-03   8   
      27.64m  25.78m  27.45m  26.77m  ND  28.13m
  3 Myrick, Chris            M62 Over the Hill                    26.50m      86-11   6   
      26.50m  25.81m  ND  ND  ND  23.90m
 
Event 12  M65 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Palumbo, Dale            M66 Unattached                       24.50m      80-04  10   
      23.39m  24.46m  22.46m  22.84m  24.50m  ND
  2 Stross, Bill             M68 Springbok                        22.11m      72-06   8   
      19.30m  ND  20.23m  22.11m  18.95m  19.37m
 
Event 12  M70 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lavigna, Mike            M70 Unattached                       26.86m      88-01  10   
      ND  23.39m  26.05m  26.86m  ND  ND
 
Event 12  M90 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Riser, George            M93 Over the Hill                    19.54m      64-01  10   
      19.40m  19.54m  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Roudebush, George        M92 Over the Hill                    14.50m      47-07   8   
      14.13m  13.32m  13.71m  14.50m  12.19m  12.03m
 
Event 13  M29&U Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Liu, Leonard             M18 99-00/17-18                       5.64m   18-06.00  10   
      5.64m  5.55m  5.57m  5.57m  5.06m  5.43m
  2 Hudson, Evan             M11 05-06/11-12                       4.13m   13-06.75   8   
      3.69m  3.81m  3.91m  4.13m  3.98m  4.05m
 
Event 13  M60 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Tinsman, Tom             M64 Tnt Internationa                  4.00m   13-01.50  10   
      3.61m  3.62m  3.94m  4.00m  3.72m  ND
 
Event 13  M65 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hallum, Don              M66 Over the Hill                     3.53m   11-07.00  10   
      3.19m  ND  3.23m  3.25m  3.50m  3.53m
  2 Frontino, Jim            M67 Tnt Internationa                  3.35m   11-00.00   8   
      PASS  ND  2.56m  3.01m  3.35m  ND
 
Event 13  M75 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Coats, Grover            M78 Over the Hill                     2.68m    8-09.50  10   
      2.47m  2.62m  2.68m  2.56m  PASS  PASS
 
Event 13  M90 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Roudebush, George        M92 Over the Hill                     1.23m    4-00.50  10   
      1.23m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 14  W29&U Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Willard, Kendall         W18 Unattached                        4.62m   15-02.00  10   
      4.49m  4.60m  4.52m  4.62m  4.53m  4.58m
  2 Urig, Jessica            W17 99-00/17-18                       4.43m   14-06.50   8   
      4.19m  4.22m  4.43m  4.17m  4.11m  ND
  3 Borroni, Alex            W13 03-04/13-14                       3.97m   13-00.25   6   
      3.54m  3.35m  3.34m  ND  3.97m  3.85m
  4 Harris, Taylor            W7 05/8&Under                        2.82m    9-03.00   4   
      2.36m  2.68m  2.22m  2.82m  2.65m  2.42m
  5 Hudson, Olivia            W8 07-08/09-10                       2.74m    9-00.00   2   
      2.45m  2.43m  2.45m  2.74m  2.66m  2.52m
 
Event 15  M55 Triple Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Makozy, Frank            M57 Over the Hill                     8.39m   27-06.50  10   
      7.75m  7.95m  8.25m  8.17m  8.39m  PASS
 
Event 15  M75 Triple Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
 -- Coats, Grover            M78 Over the Hill                        ND            
      PASS  PASS  PASS  PASS  PASS   
 
Event 15  M90 Triple Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Roudebush, George        M92 Over the Hill                     2.63m    8-07.50  10   
      2.63m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 16  W29&U Triple Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Willard, Kendall         W18 Unattached                        9.10m   29-10.25  10   
      ND  8.95m  8.92m  9.10m  9.00m  9.10m
 
Event 16  W60 Triple Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Orosz, Patsy             W64 Over the Hill                     6.76m   22-02.25  10   
      6.17m  5.66m  6.42m  ND  6.60m  6.76m
 
Event 21  W40 4x100 Meter Relay Masters
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 01-02/15-16  'A'                                               54.02   10   
 
Event 22  M55 4x100 Meter Relay Masters
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Over the Hill Track Club  'A'                                1:01.99   10   
 
Event 24  M50 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Porz, Donald             M53 Over the Hill                   6:03.41   10   
 
Event 24  M70 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinman, Reed             M74 Springbok                       6:40.56   10   
 
Event 24  M90 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Riser, George            M93 Over the Hill                  11:02.15   10   
 
Event 27  W29&U 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Samantha         W14 01-02/15-16                     1:04.03   10   
  2 Stephens, Zoe            W11 05-06/11-12                     1:17.14    8   
  3 Thomas, Teryn            W11 05-06/11-12          1:23.00    1:25.58    6   
  4 Miyazawa, Saya           W10 07-08/09-10                     1:28.07    4   
 
Event 27  W60 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orosz, Patsy             W64 Over the Hill                   1:19.93   10   
 
Event 28  M29&U 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Duane          M14 01-02/15-16                     1:04.25   10   
 
Event 28  M40 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gent, Rich               M43 Unattached           1:00.00      59.52   10   
 
Event 28  M45 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeargin, Rocco           M46 Unattached             58.00      58.65   10   
 
Event 28  M55 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McKinley, Derek          M56 Southwest Sprint                1:05.05   10   
  2 Walls, Vincent           M58 Over the Hill                   1:09.86    8   
 
Event 28  M60 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thomas, Bob              M62 Springbok            1:09.00    1:06.66   2  10   
  2 Hawkins, Walter          M62 Over the Hill                   1:09.95   2   8   
 
Event 28  M70 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hinman, Reed             M74 Springbok                       1:32.52   2  10   
  2 Gerson, Jeff             M70 Over the Hill        1:29.00    1:33.00   2   8   
 
Event 28  M80 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jenkins, Tom             M84 Springbok            1:40.00    1:42.47   2  10   
 
Event 29  W29&U 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Clement, Angie           W15 01-02/15-16            12.80      13.73   3  10   
  2 Santiago, Elizabeth      W15 01-02/15-16            14.40      13.79   3   8   
  3 Grady-Norman, Nya        W16 01-02/15-16            13.90      14.37   3   6   
  4 Borroni, Alex            W13 03-04/13-14            14.50      14.85   3   4   
  5 Brandt, Pippa            W12 03-04/13-14                       15.47   3   2   
  6 Malakar, Julia           W14 01-02/15-16            14.90      15.96   3   1   
  7 Marianek, Leanna         W10 05-06/11-12            15.00      15.99   1 
  8 Holt, Airiana            W10 05-06/11-12                       17.00   1 
  9 Thomas, Teryn            W11 05-06/11-12            16.00      17.04   1 
 10 Hudson, Olivia            W8 07-08/09-10                       17.40   1 
 11 Harris, Taylor            W7 05/8&Under                        17.72   1 
 
Event 29  W40 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rogers, Jan              W43 Unattached             12.90      13.17   3  10   
 
Event 29  W60 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Orosz, Patsy             W64 Over the Hill                     15.93   2  10   
 
Event 29  W70 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Paris, Susan             W71 Unattached                        27.18   2  10   
 
Event 29  W95 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Friedman, Diane          W95 Unattached             38.00      32.90   2  10   
 
Event 30  M11-12 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hudson, Evan             M11 05-06/11-12            14.90      14.88   2  10   
 
Event 30  M13-14 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coraretti, Giovanni      M13 03-04/13-14                       14.00   2  10   
 
Event 30  M17-18 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Liu, Leonard             M18 99-00/17-18            12.50      12.60   2  10   
 
Event 30  M40 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Franklin, Jonathan       M43 Unattached             12.80      13.25   2  10   
 
Event 30  M50 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walters, Robert          M53 Over the Hill                     13.85   2  10   
 
Event 30  M60 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Myrick, Chris            M62 Over the Hill          14.20      14.86   10   
  2 Tinsman, Tom             M64 Tnt Internationa       15.20      15.40    8   
 
Event 30  M65 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bryant, jr., N.Z.        M67 Unattached                        13.47   2  10   
  2 Frontino, Jim            M67 Tnt Internationa       14.60      15.04   2   8   
 
Event 30  M70 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerson, Jeff             M70 Over the Hill          18.40      18.96   10   
 
Event 30  M75 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coats, Grover            M78 Over the Hill                     17.61   10   
 
Event 30  M90 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roudebush, George        M92 Over the Hill                     40.05   10   
 
Event 31  W29&U 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Samantha         W14 01-02/15-16          2:30.00    2:31.78   10   
 
Event 32  M40 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gent, Rich               M43 Unattached           2:15.00    2:19.00   10   
 
Event 32  M50 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Porz, Donald             M53 Over the Hill                   2:53.62   10   
 
Event 32  M55 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pillin, Phillip          M55 Eastern Buckeye                 3:11.83   10   
 
Event 32  M60 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Bob              M62 Springbok            2:45.00    2:40.81   10   
  2 Liscynesky, Roman        M63 Over the Hill        3:00.00    3:08.17    8   
 
Event 32  M65 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Norman           M67 Over the Hill        3:12.00    3:05.06   10   
 
Event 34  M65 300 Long Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frontino, Jim            M67 Tnt Internationa     1:00.00      59.32   10   
  2 Hallum, Don              M66 Over the Hill                   1:12.02    8   
 
Event 34  M90 300 Long Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roudebush, George        M92 Over the Hill                   2:27.50   10   
 
Event 35  W29&U 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Santiago, Elizabeth      W15 01-02/15-16            29.00      28.64   2  10   
  2 Dedecek, Anna            W14 01-02/15-16            29.00      30.73   2   8   
  3 Borroni, Alex            W13 03-04/13-14            29.80      32.47   2   6   
  4 Brandt, Pippa            W12 03-04/13-14                       32.96   2   4   
  5 Marianek, Leanna         W10 05-06/11-12            34.00      33.17   2   2   
  6 Malakar, Julia           W14 01-02/15-16            30.01      33.76   2   1   
  7 Thomas, Teryn            W11 05-06/11-12            34.70      34.49   2 
  8 Stephens, Zoe            W11 05-06/11-12                       34.74   2 
  9 Holt, Airiana            W10 05-06/11-12                       36.54   1 
 10 Miyazawa, Saya           W10 07-08/09-10                       37.25   1 
 11 Harris, Taylor            W7 05/8&Under                        37.36   1 
 
Event 35  W40 200 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rogers, Jan              W43 Unattached             27.50      28.77   10   
 
Event 35  W60 200 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orosz, Patsy             W64 Over the Hill                     34.75   10   
 
Event 35  W70 200 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paris, Susan             W71 Unattached                        57.31   10   
 
Event 36  M29&U 200 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Duane          M14 01-02/15-16                       29.23   10   
  2 Hudson, Evan             M11 05-06/11-12                       32.18    8   
 
Event 36  M40 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Franklin, Jonathan       M43 Unattached             25.74      27.36   2  10   
 
Event 36  M55 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Clinkscale, David        M56 Over the Hill          26.50      26.73   2  10   
  2 Walls, Vincent           M58 Over the Hill                     31.27   3   8   
 
Event 36  M60 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hawkins, Walter          M62 Over the Hill                     35.25   2  10   
 
Event 36  M65 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Frontino, Jim            M67 Tnt Internationa       29.60      31.95   3  10   
  2 Thomas, Norman           M67 Over the Hill          33.00      35.57   3   8   
 
Event 36  M70 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gerson, Jeff             M70 Over the Hill          39.30      41.20   3  10   
 
Event 36  M80 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jenkins, Tom             M84 Springbok              42.00      42.45   3  10   
 
Event 37  Women 3000 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 De'Piore, Wilma          W48 Eastern Buckeye                14:52.38  
 
Event 38  M65 3000 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stross, Bill             M68 Springbok                      15:14.29   10   
 
Event 38  M70 3000 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinman, Reed             M74 Springbok                      16:42.17   10   
 
Event 43  W65 3000 Meter Race Walk Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prohaska, Joyce          W66 Springbok                      20:08.57   10   
  2 Wildman, Cindy           W65 Springbok                      20:45.28    8   
 
Event 48  M29&U Weight Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Freeman, Ryan            M15 01-02/15-16                      15.34m   50-04.00  10   
      ND  15.34m  ND  14.37m  14.53m  ND
  2 Peace, Garrett           M18 Unattached                       13.79m   45-03.00   8   
      ND  ND  ND  13.47m  13.55m  13.79m
  3 Ross, Blake              M16 01-02/15-16                      10.44m   34-03.00   6   
      ND  ND  ND  10.44m  ND  ND
 
Event 49  M90 80 Short Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roudebush, George        M92 Over the Hill                     59.49   10   
 
Event 50  M60 100 Short Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Jeff             M61 Unattached                        24.20   10   
 
              Women - Masters - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Unattached                 130        2) Over the Hill Track Club   70   
    3) Springbok Track Club        36                                           
 
                Men - Masters - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Over the Hill Track Club   358        2) Unattached                255   
    3) Springbok Track Club        98        4) TNT International Racing   64   
    5) Eastern Buckeye Track Club  10        5) Southwest Sprinters        10