Appointments for fixtures on Fri 06-Jul-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
18:35
Ok
Quinn, James
Cox, Andrew
Richards, Alexander
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
Eastern Suburbs Vs.
Sydney University
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
17:00
Ok
Cox, Andrew
Richards, Alexander
Hingston, Andrew
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Sat 07-Jul-2018
NSW Sevens
Division: Women
Northern Suburbs Vs.
Gordon
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Opens
14:55
Ok
Heppel, Aragon
x
x
x
x
x
x
SANZAAR
Division: Super Rugby
NSW Waratahs Vs.
Sunwolves
Allianz Stadium
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
19:45
Week 18
Ok
x
x
x
Quinn, James
Manchee, Richard
x
x
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Northern Suburbs Vs.
Gordon
Bon Andrews Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd - Premier Henderson Shield
11:55
Ok
Amon, Rory
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:40
Ok
Birt, Hamish
x
x
x
x
x
x
Southern Districts Vs.
West Harbour
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Martin, Edward
Coorey, Andrew
Penman, James
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Coorey, Andrew
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Penman, James
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Marshall, David
x
x
x
x
x
x
Northern Suburbs Vs.
Gordon
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:15
Ok
Manchee, Richard
Heppel, Aragon
Brown, Charlie
x
x
x
Marshall, Peter
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:20
Ok
Brown, Charlie
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
Warringah Vs.
Manly
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:10
TV game.
Ok
Hogan, Michael
Johnstone, Greg
Mccaughan, Colm
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Johnstone, Greg
Abel, Charlie
O'Donnell, Angus
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
10:45
Ok
Mooney, Brenton
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
09:30
Ok
Healey, Michael
x
x
x
x
x
x
Eastwood Vs.
Parramatta
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Smith, Bradley
Worsley, Paul
Grattan, Peter
x
x
Dodds, Clifford
Higgins, Roger
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Worsley, Paul
x
x
x
x
Dodds, Clifford
Higgins, Roger
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Grattan, Peter
x
x
x
x
x
Halmarick, Andrew
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Mooney, Ian
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Wawn, Ben
Cummings, Todd
Osborne, James
x
x
x
Van Der Westhuizen, Flip
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Shute, Nathan
x
x
x
x
Trotter, Russell
Van Der Westhuizen, Flip
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Nehme, Robert
x
x
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
Northern Suburbs Vs.
Gordon
Bon Andrews Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
09:15
Ok
Stormon, John
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
13:20
Ok
Grando, Samuel
x
x
x
x
x
x
West Harbour Vs.
Southern Districts
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Richards, Alexander
Williamson, Ross
x
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Williamson, Ross
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Eastwood
Lidcombe Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Avvenevole, Ben
Spratt, Harrison
Daly, Braden
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Spratt, Harrison
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
WS Barbarians hosting Eastwood.
Ok
Daly, Braden
x
x
x
x
x
x
Northern Suburbs Vs.
Gordon
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
11:30
Ok
Heppel, Aragon
Stormon, John
Grando, Samuel
x
x
x
x
Warringah Vs.
Manly
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
12:00
Ok
Mccaughan, Colm
Hearn-Sarchfield, Max
Dagger, Colin
x
x
x
x
Warringah Vs.
Manly
Pittwater Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
10:45
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
09:30
Ok
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Sydney University
St Johns College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
13:35
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
Marshall, James
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Knight, Oliver
x
x
x
x
x
Marshall, James
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Petersham Vs.
Colleagues
Camperdown Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Nicholl, Thomas
Herbert, Oliver
Mcdonald, Paul
x
x
x
Moyes, Anthony
2nd Burke
14:00
Ok
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
Moyes, Anthony
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Mcdonald, Paul
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
3rd Whiddon
11:40
Ok
Burr, Robin
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
4th Judd
10:45
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
5th Sutherland
09:50
Ok
Salisbury, John
x
x
x
x
x
x
Drummoyne Vs.
Waverley
Drummoyne Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Keepkie, Mark
Quoyle, Leo
Heaney, Timothy
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Quoyle, Leo
x
x
x
x
x
Whiteley, Greg
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Heaney, Timothy
x
x
x
x
x
Whiteley, Greg
3rd Whiddon
11:40
Ok
Lee, David
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Whiteley, Greg
x
x
x
x
x
x
Balmain Vs.
Mosman
Leichhardt Oval No. 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Taylor, Daniel
Kaminski, Jordan
Waining, Adam
x
x
x
Meiklejohn, Frank
2nd Burke
14:00
Ok
Kaminski, Jordan
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Waining, Adam
x
x
x
x
x
Chapman, David
3rd Whiddon
11:40
Ok
Adam-Smith, Scott
x
x
x
x
x
Chapman, David
4th Judd
10:45
Ok
Turner, Stephen
x
x
x
x
x
x
Knox Old Boys Vs.
Hunters Hill
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
De Lorenzo, Mitchell
Kennedy, Alex
Lattimore, Jack
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Kennedy, Alex
x
x
x
x
x
Hastie, Antony
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Lattimore, Jack
x
x
x
x
x
Hastie, Antony
3rd Whiddon
11:40
Ok
Mackenzie, Colin
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Davidson, Paul
x
x
x
x
x
x
Division: Division 2
University Of NSW Vs.
Blue Mountains
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Wagner, Jordan
Chambiras, Paul
x
x
x
x
Baird, Philip
2nd Stockdale
14:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
Baird, Philip
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Baird, Philip
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
English, Luke
x
x
x
x
x
x
Forest Vs.
Lindfield
Melwood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Wills, Tim
McKay, Robert
Hughes, Craig
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
McKay, Robert
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Paterson, Glen
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
4th Richardson
10:45
Level 1 Field Test.
Ok
Mangan, Corey
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
Epping Vs.
St Patricks
Somerville Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Wyer, Michael
Sandwell, William
Wanden, Richard
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Sandwell, William
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Wanden, Richard
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
3rd Blunt
11:40
Ok
Warren, Robert
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
4th Richardson
10:45
Ok
Buttress-Grove, Garron
x
x
x
x
x
x
Hills Vs.
Beecroft
Yattenden Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Weathersten, Leigh
Saxby, Brock
Smith, Dennis
x
x
x
Rogan, Scott
2nd Stockdale
14:00
Ok
Saxby, Brock
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
Colts U21 (Div 2) Robertson
12:45
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Bradshaw, Christopher
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Hogan, Phil
x
x
x
x
x
x
Division: Division 3
St Ives Vs.
Hawkesbury Agricultural College
Hassell Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Marshall, Peter
Munnoch, David
Morrell, Andrew
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Munnoch, David
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
Mulherin, Geoffrey
3rd Campbell
11:40
Ok
Jimenez, Oscar
x
x
x
x
x
Mulherin, Geoffrey
Newport Vs.
Barker Old Boys
Porter Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Carmichael, Alex
Gallagher, Matthew
Rugers, Sean
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Gallagher, Matthew
x
x
x
x
x
Tout, Philip
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
Tout, Philip
3rd Campbell
11:40
Ok
Tout, Philip
x
x
x
x
x
x
Redfield Old Boys Vs.
Brothers
Redfield College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Dehlsen, Arron
Fisher, Tony
Chadwick, Tom
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Fisher, Tony
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Chadwick, Tom
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Doran, John
x
x
x
x
x
x
Old Ignatians Vs.
Hawkesbury Valley
Ryde Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Cobcroft, David
Sterndale-Smith, Hugh
Barr, Liam
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
x
x
x
Under 21 Nicholson
12:45
Ok
Barr, Liam
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
x
Division: Division 4
Blacktown Vs.
Macquarie Uni
Alwyn Lindfield Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Tucker, Craig
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Morgan, Nigel
x
x
x
x
x
x
Sydney Irish Vs.
Canterbury
Latham Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Rigby, Gerard
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
Rigby, Gerard
3rd Walker
12:55
Ok
Zieth, Peter
x
x
x
x
x
x
Briars Vs.
Oatley
Rothwell Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Coleman, John
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Snook, Shane
x
x
x
x
x
x
Division: Division 5
Merrylands Vs.
Maccabi
Holroyd Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Reid, Daniel
x
x
x
x
x
x
Manly Savers Vs.
Alexandria Dukes
Keirle Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Scholtens, James
x
x
x
x
x
x
Lane Cove Vs.
Menai
Tantallon Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
x
Sydney Convicts Vs.
Rouse Hill
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Morgan, Piers
x
x
x
x
x
Trotter, Russell
2nd Noice
14:00
Ok
Power, Conor
x
x
x
x
Trotter, Russell
Morgan, Piers
Division: Division 6
Collaroy Vs.
Dee Why
Griffith Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
Burraneer Vs.
Cronulla Sea Lice
John Dwyer Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Coleman, Matthew
x
x
x
x
x
x
Dundas Valley Vs.
Engadine
Sir Thomas Mitchell Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Payne, Gary
x
x
x
x
x
x
Wakehurst Vs.
Chatswood
Wakehurst Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
x
Division: Womens Division 1
Campbelltown Vs.
Wollongong University
Campbelltown Showgrounds
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
12:15
Ok
Dale, Stuart
x
x
x
x
x
x
West Harbour Vs.
Blacktown
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Cullen, Patrick
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Warringah
Lidcombe Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
11:00
Ok
Mclean, Tom
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
15:00
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
x