UTD Homecoming

Age Group Results

November 07, 2018


Results By FRC Race Chip Timing www.racechiptiming.com


Student Men: Top Finishers 0- 0
Student Women: Top Finishers 0- 0
Faculty/Staff Men: Top Finishers 0- 0
Faculty/Staff Women: Top Finishers 0- 0
Alumni/Guest Men: Top Finishers 0- 0
Alumni/Guest Women: Top Finishers 0- 0

Student

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Samah Elnomrosy 112 3 17:22.8
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Shelby King 317 10 20:47.6
2 Rebecca Spiegel 386 13 21:39.2
3 Claire Neivandt 62 19 22:07.7
4 Aishwarya Patil 149 26 22:46.1
5 Patricia Mathu 1165 30 22:54.2
6 Sara Hartke 310 33 23:06.7
7 Sofia Sacco 1177 34 23:10.1
8 Tina Darabadey 216 37 24:16.3
9 Stephanie Vu 280 41 24:30.1
10 Bhargavi Bhaskar 290 56 25:53.8
11 Brisa Diaz 298 57 25:54.0
12 Jacqueline Pham 376 66 26:45.8
13 Camille Gerstner 42 72 27:00.9
14 Grace Alston 286 74 27:16.4
15 Sandra Girgis 305 75 27:20.6
16 Kaitlyn Morris 328 76 27:22.3
17 Olivia Osborne 374 80 27:38.7
18 Abigail Rayos 337 84 27:57.4
19 Shruti Mahale 371 86 27:58.2
20 Annie (Yuting) Ma 140 88 28:00.4
21 Taylor Nalbone 251 89 28:04.6
22 emily grimaldo 45 91 28:07.8
23 Sarah Tse 277 93 28:09.9
24 Julia LaFond 54 95 28:15.4
25 Congying Wang 178 96 28:23.3
26 Sophie Farmer 303 100 28:35.6
27 Elizabeth Labra 320 101 28:36.6
28 Nuala Keany 233 106 29:22.4
29 Fabiola Maluenga 326 107 29:23.4
30 Mikaela Kubes 319 108 29:25.0
31 Madison York 92 110 29:26.5
32 Sarah Daud 1155 114 29:38.1
33 Nidhi Desai 297 115 29:43.2
34 Loriza Ibarra 1142 117 29:46.5
35 Mona Nguyen Nguyen 66 118 29:57.0
36 Joanna Martin 59 120 30:01.8
37 Sara Borboa 29 122 30:06.1
38 Sarina Mak 240 123 30:08.5
39 Emma Bronnenberg 30 124 30:10.7
40 Kirthana Sukumaran 1144 130 30:53.7
41 Medha Aiyah 22 134 31:35.9
42 Autumn Pin 75 135 31:37.2
43 Yun-Yee Tsang 276 136 31:39.2
44 Tiffany Kao 129 139 32:37.8
45 Carolina Wilkins 347 140 32:45.5
46 Alexandra Lasley 137 142 33:14.8
47 Zenah Assi 287 143 33:27.9
48 Szumin Liu 324 145 33:52.0
49 Gabrielle Spurlin 344 147 34:49.0
50 Swikriti Paudyal 332 150 35:17.2
51 Maxine Cabrasawan 356 151 35:17.7
52 Christina Mai 1171 152 35:19.2
53 Avery Malachi 325 155 36:04.5
54 Nishika Jaiswal 369 156 36:05.2
55 Toufica Said 382 157 36:14.5
56 Sarah Rains 335 158 36:23.8
57 Alison Jobes 50 160 36:35.0
58 Jenny Boothby 105 162 37:12.1
59 Vandita Bhat 100 164 37:17.1
60 Sarah Heady 225 167 37:27.2
61 Hsing-Chuan Lin 138 169 38:04.8
62 Lipsa Senapati 162 170 38:16.8
63 Ashley Kelgard 234 171 38:38.1
64 Sowmya Bhupathiraju 102 172 38:38.6
65 Tarjani Shukla 164 174 38:42.4
66 Mingchun Hsiao 311 178 38:54.9
67 Karol Magallanes 239 179 39:08.1
68 Malak Abuarja 284 181 39:35.0
69 Dorothy Cobb 36 182 39:45.8
70 Anne Chan 33 183 41:14.2
71 Mahjabeen Javed 1181 184 41:15.1
72 Julia Mihail 61 185 41:15.4
73 Laura Rivera Tarazona 157 186 41:18.0
74 Lauren Read 338 187 41:31.6
75 Tanya Kiatsuranon 51 189 41:50.6
76 Genann Obeda 70 190 41:50.6
77 Ashwini Mane 1151 191 42:01.6
78 Huda Gul Muhammad 307 192 42:15.4
79 Helen Chen 358 193 42:31.0
80 Sarah Chan 357 194 42:31.2
81 Lyly Bui 355 195 42:40.1
82 Kylee Glenn 43 196 42:59.9
83 Madison Nickerson 330 197 43:03.4
84 Sugandha Chaudhary 106 198 43:58.0
85 Meichen Huang 229 199 44:14.7
86 Talitha Smythe 385 200 44:19.6
87 Claudya Torres 390 201 44:21.4
88 Sneha Chandra Katta 130 202 45:00.3
89 Natasha Rahman 78 203 45:19.3
90 Tram Pham 73 205 45:22.3
91 Ankita anilkuma Lodhavia 139 207 45:34.5
92 Shruti Rajagopal 336 209 46:18.2
93 Aakanksha Gurjar 116 210 48:16.5
94 Lameec Abuarja 283 211 48:25.9
95 Aya Mustapha 1173 212 48:26.9
96 Sara Keyser 1175 213 48:27.3
97 Ayah Tatari 1174 214 48:28.3
98 Rochelle Lim 323 215 52:23.2
99 Haley Trieu 86 217 53:47.2
100 Sarah Sachak 381 219 54:21.3
101 Olivia Bonin 28 220 54:28.1
102 Christine Mantchev 1161 221 56:59.2
103 Emma Bluestein 26 223 1:01:54.8
DQ Lilly Lewis 55 DQ 14:25.9
DQ Diksha Verma 345 DQ 16:00.2
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Blake Stroud 270 1 17:12.3
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 John Newton 1149 2 17:20.6
2 Kyle Nickols 253 4 17:24.3
3 Nathaniel Musial 249 5 17:24.5
4 Luis Falcon 1159 6 18:50.7
5 Andrew Hall 1185 7 18:53.8
6 Fletcher Berry 289 8 20:11.1
7 Jake Hirth 366 9 20:46.4
8 Gabe Miller 245 11 21:01.3
9 Caleb Ho 367 12 21:15.3
10 Keshav Dhamanwala 1170 14 21:42.5
11 Edgar Bolivar 104 15 21:43.2
12 Joshua Gallegos 1145 16 21:57.9
13 Mihir Nadig 250 17 21:58.8
14 Jude Nwaiwu 1154 18 22:00.0
15 Reid Goins 306 20 22:23.0
16 John Rush 380 21 22:25.1
17 Christopher Anaya 353 22 22:33.5
18 Luke Lessig 235 23 22:43.9
19 Janak Patil 148 24 22:45.6
20 Danyal Siddiqui 165 25 22:45.9
21 Tristan Ho 49 27 22:51.6
22 Patrick Smith 170 28 22:51.9
23 Tommy Tan 272 29 22:53.3
24 Alfredo Jaquez 313 31 23:02.5
25 Michael Gaertner 407 32 23:04.6
26 Yimaj Ahmed 351 35 23:58.8
27 Hunter Schneider 343 36 24:12.8
28 Dylan Scruggs 264 38 24:17.6
29 Yashvardhan Rathi 156 39 24:20.1
30 Robert Williamson 1147 40 24:24.4
31 Nigerian Nightm Nwoko 1163 42 24:35.3
32 Olawale Shoyombo 1150 43 24:50.4
33 Jose Sanchez 1162 44 24:54.2
34 Soham Bhalerao 99 45 24:58.7
35 Huan-Yen chiang 35 46 25:00.8
36 James Nguyen 67 47 25:03.8
37 Samuel-Judah Oludare 254 48 25:04.7
38 Dallas Veazie 87 49 25:08.5
39 Anwar Merie 409 50 25:18.4
40 Payton Harmon 47 51 25:25.2
41 Hyun Choi 214 52 25:26.0
42 Ignacio Vivas 89 53 25:26.5
43 Tanner Foreman 361 54 25:32.0
44 Michael Mize 246 55 25:33.0
45 Toan Tran 85 58 25:55.6
46 Mauricio Orozco Munoz 71 59 25:59.9
47 Jacob Cable 31 60 26:00.7
48 Sailesh Rajagopalan 259 61 26:02.6
49 Carl Schneider 263 62 26:10.4
50 Sagar Chouksey 1176 63 26:23.3
51 Miguel Gaspar 1160 64 26:24.6
52 Jin Chen 213 65 26:28.4
53 Peter Dong 219 67 26:48.4
54 Timothy Ma 141 68 26:53.1
55 Jacob Hill 365 69 26:54.9
56 Charles Jackson 230 70 26:54.9
57 Abhiraj Darshankar 1143 71 26:57.4
58 Jonathan Horn 120 73 27:08.0
59 Heath Huxall 122 77 27:25.7
60 Brent Powell 258 78 27:29.6
61 Alan Isaac Alanis Perez 95 79 27:29.9
62 Austin Nguyen 63 81 27:39.6
63 Andrew Wright 1146 82 27:40.6
64 Victor Sanchez 341 83 27:56.0
65 Sashank Srinivas 1184 85 27:58.1
66 Benjamin Wise 406 87 27:58.3
67 JP Reuter 80 90 28:06.0
68 Adrian Ruiz Caro 81 92 28:08.1
69 Yi Zheng 412 94 28:10.1
70 Suraj Malpani 143 97 28:25.6
71 Yusuf Abdel-Rahman 281 98 28:26.3
72 Cristobal Puga 334 99 28:34.3
73 Jack Guan 46 102 28:48.3
74 Tareq Khreim 131 103 29:08.5
75 Ajay Krishnankutty 1183 104 29:12.9
76 Muhibus Chaudhury 291 105 29:21.3
77 Teyseer Elashyi 111 109 29:25.4
78 Luis Fernando Colunga 108 111 29:34.5
79 Jason Lin 236 112 29:37.5
80 Unknown Partic. 5584 5584 113 29:38.0
81 Karunakar Reddy Malgireddy 142 116 29:46.1
82 Payam Mohammadi 1156 119 29:58.2
83 Saurabh Shah 265 121 30:03.2
84 Erik Ye 349 125 30:11.2
85 Jonathan Ventura 279 126 30:33.0
86 Kevin Nguyen 413 127 30:35.0
87 Bingyu Huang 121 128 30:38.5
88 Minh Tang 84 129 30:39.2
89 Niranjan Ravichandran 1153 131 30:56.5
90 Aneesh Kamat 127 132 31:17.5
91 Brandon Georges 363 133 31:31.7
92 Adam Johnson 315 137 32:12.5
93 Quocthao Anthon Tran 274 138 32:19.1
94 Kairui Xu 411 141 32:51.9
95 Abbas Zaki 393 144 33:42.3
96 Fares Smadi 1148 146 34:44.7
97 Corey Wingo 1172 148 35:03.9
98 Tuan Nguyen 64 149 35:04.1
99 Harsh Gupta 115 153 35:52.7
100 Mathew Geevarghese III 362 154 36:02.3
101 Kyle Fromm Frisco TX 41 159 36:33.8
102 Alec Moore 145 161 37:11.9
103 Cedric Ambulo 1164 163 37:13.8
104 Vikram Dhamu 110 165 37:20.7
105 Cody Damon 295 166 37:23.1
106 Mustafa Saed 262 168 37:38.4
107 Paul Dumerer 300 173 38:38.6
108 Nikesh Kunder 135 175 38:42.4
109 Muhammad Shaikh 408 176 38:45.9
110 Reed Cummings 293 177 38:53.2
111 Celal Yetkin 179 180 39:14.3
112 Eduardo Enriquez 39 188 41:42.2
113 Thoai Nguyen 65 204 45:21.5
114 Anirudh Ashok 96 206 45:30.8
115 Sidheswar Venkatachalapathi 176 208 45:36.1
116 Tony Do 218 216 52:36.6
117 Jonathan Tran 275 218 54:05.3
118 Matthew Winter 1158 222 57:00.7
 

Faculty/Staff

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Julie Murphy 402 2 25:17.6
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Debbie Riedner 403 4 34:02.4
2 Soudeh A. Khoubrouy 17 5 34:13.4
3 Bethany Erwin 395 6 35:31.7
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Zachary Campbell 18 1 22:37.9
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 James Miller 21 3 27:37.2
2 Cameron Woods 405 7 43:08.6
 

Alumni/Guest

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 raneem albosstani 185 7 28:30.4
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Mary Ely 1166 12 30:09.4
2 Rachel Mathew 1178 16 32:58.4
3 Carolyn Rutter 204 19 38:40.5
4 Karol Curran 4 21 42:25.6
5 Arianna Henderson 196 24 57:26.5
6 Rani Chavez 187 26 57:28.3
7 Cruz Diana 190 27 59:05.5
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Pedro Garces 5 1 22:16.6
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Van Rollefson 203 2 23:20.9
2 Sharan Mohan 9 3 25:53.2
3 Steven Goodwin 193 4 26:13.5
4 Chris Harpe 194 5 26:58.0
5 Cole Riedner 202 6 27:48.2
6 James Whitehead 207 8 28:36.3
7 Sujit Jahagirdar 7 9 29:06.7
8 Octavio Samano 11 10 29:19.9
9 Kenneth Pewitt 201 11 29:23.9
10 Bogdan Armaselu 414 13 30:38.7
11 Frank Conner 189 14 30:49.4
12 Huzaefa Siddiqui 13 15 31:22.3
13 Ike Nweke 1182 17 37:45.9
14 Casey Teng 205 18 38:39.7
15 Kash Cummings 3 20 38:53.0
16 Darren Ely 1167 22 42:46.0
17 Brent Ely 1168 23 42:46.8
18 Gene Christiano 188 25 57:27.1