Appointments for fixtures on Sat 18-Aug-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Warringah Vs.
Manly
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Qualification Final
15:10
TV game
Ok
Quinn, James
Leckie, James
Stollery, Lincoln
Johnstone, Greg
x
x
Cheever, Daniel
Warringah Vs.
Eastwood
2nd - Premier Colin Caird Shield Qualification Final
13:15
Ok
Stollery, Lincoln
Johnstone, Greg
Avvenevole, Ben
Abraham, Matthew
x
x
Cheever, Daniel
Warringah Vs.
Northern Suburbs
3rd - Premier Henderson Shield Qualification Final
09:30
Ok
Abraham, Matthew
Marshall, David
Healey, Michael
Spratt, Harrison
x
x
Marshall, Peter
Warringah Vs.
Parramatta
4th - Premier Henderson Cup Qualification Final
11:30
Ok
Avvenevole, Ben
Abraham, Matthew
Johnstone, Greg
Spratt, Harrison
x
x
Marshall, Peter
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Qualification Final
15:00
Ok
Houston, William
Martin, Edward
Tonks, Dru
Heppel, Aragon
x
x
Mccarthy, John Snr
Sydney University Vs.
Northern Suburbs
2nd - Premier Colin Caird Shield Qualification Final
13:15
Ok
Tonks, Dru
Heppel, Aragon
Martin, Edward
Worsley, Paul
x
x
Tanzer, Michael
Manly Vs.
Sydney University
3rd - Premier Henderson Shield Qualification Final
11:40
Ok
Wawn, Ben
Heppel, Aragon
Worsley, Paul
Coorey, Andrew
x
x
Smith, Ian
Eastern Suburbs Vs.
Eastwood
4th - Premier Henderson Cup Qualification Final
10:00
Ok
Nicholl, Thomas
Worsley, Paul
Coorey, Andrew
Brown, Nicholas
x
x
Smith, Ian
Division: Premiership Colts
Southern Districts Vs.
Sydney University
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Qualification Final
13:40
Ok
Manchee, Richard
Cox, Andrew
Amon, Rory
Mooney, Brenton
x
x
Kellahan, Matthew
Randwick Vs.
Manly
Colts 1st Qualification Final
15:30
Ok
Smith, Bradley
Cox, Andrew
Manchee, Richard
Mccarthy, John
x
x
Kellahan, Matthew
Randwick Vs.
Northern Suburbs
Colts 2nd Qualification Final
12:00
Ok
Mccarthy, John
Amon, Rory
Mooney, Brenton
Boyer, James
x
x
Meiklejohn, Frank
Sydney University Vs.
Randwick
Colts 3rd (U19) Qualification Final
09:00
Ok
Birt, Hamish
Keepkie, Mark
De Lorenzo, Mitchell
Mclean, Tom
x
x
Baird, Philip
Eastwood Vs.
Warringah
Colts 3rd (U19) Qualification Final
10:30
Ok
Boyer, James
Keepkie, Mark
Birt, Hamish
Mclean, Tom
x
x
McGregor, Jamie
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Mosman Vs.
Drummoyne
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell Final
15:15
Ok
Mccaughan, Colm
Conway, David
Taylor, Daniel
x
x
x
Halmarick, Andrew
Colleagues Vs.
Waverley
2nd Burke Final
13:45
Ok
Grattan, Peter
De Lorenzo, Mitchell
Wagner, Jordan
x
x
x
Rigby, Gerard
Colleagues Vs.
Hunters Hill
Colts U21 (Div 1) Final
12:20
Ok
Kennedy, Alex
Herbert, Oliver
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
Munnoch, David
Drummoyne Vs.
Mosman
3rd Whiddon Final
11:05
Ok
Boyer, Greg
Rigby, Gerard
Williamson, Ross
x
x
x
Tout, Philip
Waverley Vs.
Mosman
4th Judd Final
10:00
Ok
Reid, Daniel
Rogers, Richard
Ryan, Liam
x
x
x
Higgins, Roger
Colleagues Vs.
Waverley
5th Sutherland Final
09:00
Ok
Rugers, Sean
Zieth, Peter
Smith, Dennis
x
x
x
Rigby, Gerard
Division: Division 2
St Patricks Vs.
Blue Mountains
Concord Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Grand Final
15:00
Ok
Shute, Nathan
Jones-Prichard, David
Weathersten, Leigh
x
x
x
Dodds, Clifford
Blue Mountains Vs.
Forest
2nd Stockdale Grand Final
13:20
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
Hobson, Mike
Healey, Michael
x
x
x
Spencer, Lindsay
St Patricks Vs.
Forest
Colts U21 (Div 2) Robertson Grand Final
11:40
Ok
Carmichael, Alex
Kaminski, Jordan
Sandwell, William
x
x
x
Dodds, Clifford
Blue Mountains Vs.
Lindfield
3rd Blunt Grand Final
10:15
Ok
Spencer, Lindsay
Fisher, Tony
Mcdonald, Paul
x
x
x
Pearl, Christopher
St Patricks Vs.
University Of NSW
4th Richardson Grand Final
09:00
Ok
Heaney, Timothy
Mackenzie, Colin
Quoyle, Leo
x
x
x
Hobson, Mike
Division: Division 3
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Barker Old Boys
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Grand Final
15:00
Ok
Penman, James
Yeats, Christopher
Marshall, David
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Redfield Old Boys
2nd Farrant Grand Final
13:20
Ok
Hahn, Andrew
Saxby, Brock
English, Luke
x
x
x
Morgan, Piers
Barker Old Boys Vs.
Newport
Under 21 Nicholson Grand Final
11:40
Ok
Coleman, Matthew
Oliver, Michael
Winchester, Callum
x
x
x
Goh, John
Barker Old Boys Vs.
Old Ignatians
3rd Campbell Grand Final
10:15
Ok
Coleman, John
Waining, Adam
Jones, Oscar
x
x
x
Whiteley, Greg
Division: Division 4
Sydney Irish Vs.
Canterbury
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Final
15:15
Ok
Wilson, Alistair
Wyer, Michael
Stormon, John
x
x
x
Dagger, Colin
Sydney Irish Vs.
Sydney Harlequins
2nd Grose Final
13:45
Ok
Gallagher, Matthew
Grando, Samuel
Jimenez, Oscar
x
x
x
Hastie, Antony
Canterbury Vs.
Blacktown
3rd Walker Final
12:30
Ok
Banuelos, Aitor
Southwell-Keely, Daniel
Hughes, Craig
x
x
x
Richards, Alexander
Division: Division 5
Menai Vs.
Manly Savers
David Phillips Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey Grand Final
15:00
Ok
Fungalei, David
Brown, Nicholas
Cobcroft, David
x
x
x
Mooney, Ian
Division: Division 6
Cronulla Sea Lice Vs.
Engadine
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum Grand Final
15:00
Ok
Dehlsen, Arron
McKay, Robert
Marshall, Peter
x
x
x
Fraser, Ian
New South Wales Schools
Division: GPS
Newington College Vs.
Shore School
Johnson Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Coorey, Andrew
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Naughton, Stephen
x
x
x
x
x
x
St Ignatius College Vs.
St Josephs College
Riverview College Oval #1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Goswell, Richard
Hingston, Andrew
Buckley, Matthew
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Hingston, Andrew
x
x
x
x
x
x
3rd XV
13:00
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
Shore School Vs.
The Armidale School
Shore School War Memorial Playing Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
12:00
Ok
Pullen, Craig
x
x
x
x
x
x
The Kings School Vs.
The Scots College
The Kings School - White Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Hogan, Michael
Chambiras, Paul
Feeney, John
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
The Kings School Vs.
The Scots College 3rd XV
3rd XV
13:00
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
Sydney Grammar School Vs.
Sydney Boys High School
Weigall Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
12:00
Ok
Peacocke, John
x
x
x
x
x
x
Division: ISA
St Patricks College Vs.
St Augustines College
Breen Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Nehme, Robert
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
x
Vs.
Oakhill College - Damien Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV Semi Final
15:00
Ok
Adam-Smith, Scott
Taylor, David
Taylor, Stephen
x
x
x
Chapman, David
Vs.
Oakhill College - Hermann Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV Semi Final
15:00
Ok
Chadwick, Tom
Daly, Braden
Briggs, Grant
x
x
x
x
St Gregorys College Vs.
St Pius X College
St Gregory's College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Redwin, Peter
Redwin, James
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Redwin, James
x
x
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Sun 19-Aug-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Northern Suburbs Vs.
Eastwood
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Qualification Final
15:10
TV game
Ok
Leckie, James
Houston, William
Quinn, James
Tonks, Dru
Wawn, Ben
x
Moyes, Anthony
Eastern Suburbs Vs.
Manly
2nd - Premier Colin Caird Shield Qualification Final
13:15
Ok
Johnstone, Greg
Tonks, Dru
Stollery, Lincoln
Wawn, Ben
x
x
Moyes, Anthony
Eastern Suburbs Vs.
Randwick
3rd - Premier Henderson Shield Qualification Final
11:40
Ok
Heppel, Aragon
Wawn, Ben
Abraham, Matthew
Nicholl, Thomas
x
x
Cheever, Daniel
Sydney University Vs.
Northern Suburbs
4th - Premier Henderson Cup Qualification Final
10:15
Ok
Worsley, Paul
Nicholl, Thomas
Avvenevole, Ben
Carmichael, Alex
x
x
Marshall, Peter
Division: Premiership Colts
Gordon Vs.
Eastern Suburbs
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Qualification Final
15:00
Ok
Cox, Andrew
Smith, Bradley
Manchee, Richard
Mooney, Brenton
x
x
Baird, Philip
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
Colts 2nd Qualification Final
11:30
Ok
Amon, Rory
Mccarthy, John
Birt, Hamish
Keepkie, Mark
x
x
McGregor, Jamie
Gordon Vs.
Eastwood
Colts 2nd Qualification Final
13:10
Ok
Mooney, Brenton
Mccarthy, John
Amon, Rory
Boyer, James
x
x
Meiklejohn, Frank
Eastern Suburbs Vs.
Gordon
Colts 3rd (U19) Qualification Final
10:00
Ok
Keepkie, Mark
Boyer, James
Birt, Hamish
Kennedy, Alex
x
x
Kellahan, Matthew