Milk Run

Age Group Results

June 09, 2017


Results By FRC Race Chip Timing www.racechiptiming.com


Men: Top Finishers 0-10 11-18 19-29 30-39 40-49 50-99
Women: Top Finishers 0-10 19-29 30-39 40-49 50-99

5k Race

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Adrianna Proffitt 1948 15 12 22:50.3 7:22/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Godwin Eden 1946 7 51 53:37.7 17:18/M
Top

Female 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 McKenzie Glenn 1952 24 19 27:18.0 8:48/M
2 Michelle Osornio 1854 23 26 30:26.8 9:49/M
3 HANNA SCHULZ 1266 22 28 30:40.4 9:54/M
4 HARLEE SCHULZ 1267 22 30 31:24.8 10:08/M
5 VALERIE JUMPER 1235 29 35 33:22.8 10:46/M
6 WHITNEY HALL 1248 26 53 54:58.0 17:44/M
7 CASSI VANDERJAGT 1264 24 56 59:21.8 19:09/M
8 HANNAH VANDERJAGT 1261 28 57 59:25.5 19:10/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 ADRIAN CHILDRESS 1258 37 17 25:48.4 8:19/M
2 Christy Brice 2000 33 18 26:19.7 8:29/M
3 MALLORY GILBERT 1252 31 24 28:39.5 9:15/M
4 SHANDRA DUNN 1265 31 25 29:47.9 9:36/M
5 SHARLA CAMPBELL 1239 34 32 32:50.9 10:35/M
6 CRYSTAL STILLWAGONER 1255 34 43 37:48.4 12:12/M
7 MICAH FOUSE 1272 34 44 38:34.6 12:26/M
8 HILLARY MURRAY 1230 37 49 46:20.6 14:57/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 KARI ENGE 1240 41 29 31:04.2 10:01/M
2 NATALIE GRUNDEN 1245 42 46 38:53.2 12:33/M
3 LESLEY YOUNG 1257 44 50 46:21.9 14:57/M
4 ATRISHA YOUNG 1244 40 52 54:57.9 17:44/M
5 KRISTEN SEGAR 1246 40 54 54:58.1 17:44/M
Top

Female 50 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Debbie Williams 1943 53 31 31:58.2 10:19/M
2 Susan Shirley 1944 56 36 33:31.8 10:49/M
3 SANDRA HURLEY 1238 59 37 33:37.8 10:51/M
4 MELANIE HURD 1249 56 40 36:57.4 11:55/M
5 BECKY POTTS 1236 57 41 37:22.8 12:03/M
6 BRENDA GUSTAFSON 1229 58 47 43:09.9 13:55/M
7 ELAYNE BARBER 1228 61 48 43:10.5 13:55/M
8 KAREN MOSELEY 1262 59 58 59:25.9 19:10/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Landon Thorton 1941 16 1 17:43.1 5:43/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 CADE CHILDRESS 1260 9 16 25:48.2 8:19/M
2 OLIVER ENGE 1243 7 20 27:33.1 8:53/M
3 CAI BENNETT 1270 8 21 28:07.9 9:04/M
4 KASE TEMPLES 1237 10 33 33:06.0 10:41/M
5 MASON STILLWAGONER 1256 8 39 36:30.4 11:46/M
6 Jonas Beadle 1949 9 42 37:44.1 12:10/M
Top

Male 11 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 CHASE BENNETT 1271 14 3 18:24.1 5:56/M
2 Eli Sellers 1942 16 4 18:45.5 6:03/M
3 Peyton Vickery 1953 18 6 20:27.5 6:36/M
4 Dillon Beadle 1950 15 8 21:33.9 6:57/M
5 JOSE MEJIA 1250 13 9 21:37.2 6:58/M
6 OWEN PHILLIPS 1232 14 14 24:49.7 8:00/M
Top

Male 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ross Hicks 1869 26 2 18:13.4 5:53/M
2 DAVID BURNS 1268 29 7 20:37.4 6:39/M
3 MARSHALL HOYBOOK 1251 29 13 24:00.6 7:45/M
4 Kiffer Davis 1951 28 15 25:01.7 8:04/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 SHILOH CHILDRESS 1259 39 5 19:56.5 6:26/M
2 BRENT WAITS 1233 38 10 21:43.3 7:00/M
3 JAMES JUMPER 1234 32 34 33:22.5 10:46/M
4 MIKE SEGAR 1242 37 45 38:52.9 12:32/M
5 JESS YOUNG 1241 36 55 54:59.5 17:44/M
6 Grant Alexander 1947 33 59 1:14:24.9 24:00/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Duane Sprague 1855 44 11 22:02.7 7:06/M
2 CHAD BENNETT 1269 47 22 28:09.6 9:05/M
3 RYAN ENGE 1247 41 23 28:20.8 9:08/M
Top

Male 50 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jon Walk 1868 50 27 30:33.8 9:51/M
2 RANDY PHILLIPS 1231 53 38 35:06.3 11:19/M