Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/16/2018 02:08 PM
                  PBC South Region MS Track Meet - 5/14/2018                   
                           Spanish River High Shool                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Smith, Lakesha               Congress Mid             13.14   1  10   
  2 May, Tirany                  Delray Beach             13.50   1   8   
  3 Sinclair, Aryssa             Don Estridge             13.56   1   6   
  4 Fashaw, Ariah                Delray Beach             13.67   1   5   
  5 Tyson, Raniya                Don Estridge             14.01   1   4   
  6 Francillion, Martha          Boca Raton M             14.10   1   3   
  7 Santana, Sofia               Eagles Landi             14.14   3   2   
  8 Roggero, Sabrina             Loggers' Run             14.24   2   1   
  9 Millard-Bruzos, Miranda      Boca Raton M             14.35   2 
 10 Stanley, Amani               Eagles Landi             14.51   3 
 11 Anderson, Jakiria            Omni Middle              15.11   3 
 12 Veillard, Evani              Village Acad             15.51   2 
 13 Montas, Rose                 Village Acad             15.79   2 
 14 Luctamar, Ludy               Congress Mid             16.14   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waters, Tamia                Congress Mid             26.86   1  10   
  2 Smith, Lakesha               Congress Mid             27.06   1   8   
  3 Kopf, Samantha               Don Estridge             27.91   1   6   
  4 Fashaw, Ariah                Delray Beach             28.06   1   5   
  5 Dorch, Shania                Delray Beach             28.45   1   4   
  6 Nambi, D'Mitra               Boca Raton M             28.96   2   3   
  7 Perez, Gianna                Don Estridge             29.06   1   2   
  8 Kobayashi-Dickson, Alyss     Omni Middle              29.96   2   1   
  9 O'Reilly, Mia                Eagles Landi             30.51   2 
 10 Parra, Victoria              Loggers' Run             32.04   2 
 11 Brown, Lanyse                Omni Middle              32.13   3 
 12 Rene, Esther                 Eagles Landi             32.23   3 
 13 Melkonyan, Cynthia           Loggers' Run             32.24   2 
 14 Montas, Rose                 Village Acad             34.68   3 
 15 Montes, Laurie               Village Acad             35.89   3 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waters, Tamia                Congress Mid           1:01.71   1  10   
  2 Smith, Lakesha               Congress Mid           1:02.73   1   8   
  3 Kopf, Samantha               Don Estridge           1:02.94   1   6   
  4 Overton, Kennedy             Loggers' Run           1:03.46   1   5   
  5 King, Dylan                  Don Estridge           1:06.75   3   4   
  6 Lauber, Maggie               Boca Raton M           1:08.00   3   3   
  7 Haynes, Marvelous            Delray Beach           1:08.48   1   2   
  8 Christian, Andronika         Omni Middle            1:09.49   2   1   
  9 Sanchez, Alex                Boca Raton M           1:11.02   3 
 10 Janiver, Djoulie             Delray Beach           1:15.30   2 
 11 Nedieweski, Mia              Loggers' Run           1:15.82   3 
 12 Rowe, Gianna                 Eagles Landi           1:17.12   3 
 13 Hinds, Lianna                Omni Middle            1:19.61   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Niedzwiedzki, Tessa          Loggers' Run           2:33.98   10   
  2 Goldblat, Tori               Loggers' Run           2:36.65    8   
  3 Waters, Thalia               Congress Mid           2:38.97    6   
  4 Pustilnik, Zoe               Omni Middle            2:40.02    5   
  5 Schiell, Lauren              Don Estridge           2:43.30    4   
  6 Bishop, Alexa                Don Estridge           2:48.50    3   
  7 Siwik, Izabella              Eagles Landi           2:50.65    2   
  8 ViviAnnie, Caldevilla        Boca Raton M           3:00.56    1   
  9 Kunz, Emma                   Boca Raton M           3:01.87  
 10 Deyoe, Claire                Delray Beach           3:12.45  
 11 Santos-Buch, Anika           Delray Beach           3:18.86  
 12 Coulson, Sydney              Eagles Landi           3:23.70  
 13 Van Roekal, Bethany          Congress Mid           3:44.63  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pustilnik, Zoe               Omni Middle            5:38.61   10   
  2 Rooney, Emma                 Loggers' Run           6:00.07    8   
  3 Thomson, Abby                Don Estridge           6:08.76    6   
  4 Vanderbrook, Alivia          Boca Raton M           6:10.98    5   
  5 Davis, Jackie                Eagles Landi           6:11.61    4   
  6 Savage, Cydney               Loggers' Run           6:12.76    3   
  7 Waters, Thalia               Congress Mid           6:15.41    2   
  8 Osterberger, Ashley          Boca Raton M           6:16.03    1   
  9 Bishop, Alexa                Don Estridge           6:43.18  
 10 Kramer, Sari                 Omni Middle            6:43.22  
 11 Kazimirov, Maria             Eagles Landi           6:54.03  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waters, Tamia                Congress Mid             16.10   1  10   
  2 Kopf, Samantha               Don Estridge             18.47   1   8   
  3 Lauber, Maggie               Boca Raton M             18.52   3   6   
  4 Marseille, Charamya          Delray Beach             18.76   1   5   
  5 Gill, Marritt                Boca Raton M             19.00   3   4   
  6 Barker, Shayna               Don Estridge             19.24   1   3   
  7 Klein, Jasmin                Loggers' Run             19.35   2   2   
  8 Dorzilme, Sarah              Omni Middle              20.47   2   1   
  9 Smith, Jada                  Loggers' Run             21.28   3 
 10 Sanon, Kederche              Delray Beach             21.79   1 
 11 Rene, Esther                 Eagles Landi             22.18   3 
 12 Rowe, Gianna                 Eagles Landi             22.89   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Delray Beach Carver Middle Sch  'A'                   53.12   1  10   
     1) Riddick, Zyriah                 2) May, Tirany                    
     3) Crum, Ra'Daisha                 4) Dorch, Shania                  
  2 Don Estridge High Tech Middle  'A'                    53.76   1   8   
     1) Perez, Gianna                   2) Atwaters, Jah'Kila             
     3) Pozner, Sofia                   4) Tyson, Raniya                  
  3 Eagles Landing Middle School  'A'                     56.67   2   6   
     1) Irizarry, Selena                2) O'Reilly, Mia                  
     3) Reyes, Isabella                 4) Santana, Sofia                 
  4 Omni Middle School  'A'                               57.05   2   5   
     1) Anderson, Jakiria               2) Crichlow, Arielle              
     3) Rosenstein, Britt               4) Berks, Natalie                 
  5 Loggers' Run Middle School  'A'                     1:00.66   1   4   
     1) Davis, Gisele                   2) Opalski, Grace                 
     3) Roggero, Sabrina                4) Reynolds, Rio                  
 -- Boca Raton Middle School  'A'                            DQ   1  out of zone
     1) Millard-Bruzos, Miranda         2) Nambi, D'Mitra                 
     3) Jacobs, Sarai                   4) Sauders, Ariah                 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Delray Beach Carver Middle Sch  'A'                 4:28.80   10   
     1) Haynes, Marvelous               2) Philibert, Dachinise           
     3) Derastel, Wadena                4) Sanon, Kederche                
  2 Boca Raton Middle School  'A'                       4:32.21    8   
     1) Sanchez, Alex                   2) Villarose, Alexis              
     3) Millard-Bruzos, Miranda         4) Lauber, Maggie                 
  3 Loggers' Run Middle School  'A'                     4:32.86    6   
     1) Overton, Kennedy                2) Zerbo, Hannah                  
     3) Rooney, Emma                    4) Niedzwiedzki, Tessa            
  4 Don Estridge High Tech Middle  'A'                  4:38.28    5   
     1) Sydney, Thayengy                2) Benjamin, Semira               
     3) Thomson, Abby                   4) Tracy, Lexi                    
  5 Omni Middle School  'A'                             4:49.00    4   
     1) Dorzilme, Sarah                 2) Salas, Maya                    
     3) Mendonica, Maria                4) Christian, Andronika           
  6 Eagles Landing Middle School  'A'                   5:22.39    3   
     1) Davis, Jackie                   2) Perez, Victoria                
     3) Siwik, Izabella                 4) O'Reilly, Mia                  
 
Girls 800 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Delray Beach Carver Middle Sch  'A'                 1:59.87   1  10   
     1) Fashaw, Ariah                   2) May, Tirany                    
     3) Riddick, Zyriah                 4) Crum, Ra'Daisha                
  2 Don Estridge High Tech Middle  'A'                  2:05.38   1   8   
     1) Sinclair, Aryssa                2) Atwaters, Jah'Kila             
     3) Benjamin, Semira                4) Pozner, Sofia                  
  3 Loggers' Run Middle School  'A'                     2:09.90   1   6   
     1) Davis, Gisele                   2) Roggero, Sabrina               
     3) Goldblat, Tori                  4) Zerbo, Hannah                  
  4 Eagles Landing Middle School  'A'                   2:12.05   2   5   
     1) Irizarry, Selena                2) Santana, Sofia                 
     3) Reyes, Isabella                 4) Perez, Victoria                
  5 Boca Raton Middle School  'A'                       2:12.12   1   4   
     1) Nambi, D'Mitra                  2) Portanova, Adrianna            
     3) Francillion, Martha             4) Gill, Merritt                  
  6 Omni Middle School  'A'                             2:16.94   2   3   
     1) Kepley, Caroline                2) Falcone, Adrianna              
     3) Piper, Ami                      4) Salas, Maya                    
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Francillion, Martha          Boca Raton M           4-08.00   10   
  2 Waters, Tamia                Congress Mid          J4-08.00    8   
  3 Markel, Stefania             Boca Raton M           4-06.00    6   
  4 Gill, Merritt                Boca Raton M           4-04.00    5   
  5 Smith, Jada                  Loggers' Run           4-02.00    3.50
  5 Philibert, Dachinise         Delray Beach           4-02.00    3.50
  7 Jacobson, Baylee             Omni Middle            4-00.00    1.50
  7 Goldfarb, Ella               Don Estridge           4-00.00    1.50
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Lakesha               Congress Mid          15-01.00   10   
  2 Waters, Thalia               Congress Mid          14-10.50    8   
  3 Christian, Andronika         Omni Middle           14-09.00    6   
  4 Sinclair, Aryssa             Don Estridge          14-06.00    5   
  5 Francillion, Martha          Boca Raton M          14-04.00    4   
  6 Millard-Bruzos, Miranda      Boca Raton M          14-02.00    3   
  7 Kopf, Samantha               Don Estridge          14-00.00    2   
  8 Singletary, Shamiya          Delray Beach          13-09.00    1   
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Berman, Prely                Eagles Landi          36-07.00   10   
  2 Santos, Isabella             Boca Raton M          35-05.00    8   
  3 Mendonica, Maria             Omni Middle           32-02.00    6   
  4 Angel, Jasmyne               Boca Raton M          30-10.00    5   
  5 Markel, Stefania             Boca Raton M          29-06.00    4   
  6 Paulemon, Tanisha            Village Acad          28-08.00    3   
  7 Backers, Tamara              Omni Middle           27-10.00    2   
  8 Gilmore, Kechauna            Delray Beach          26-08.50    1   
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fuller, Marcus               Boca Raton M             12.18   2  10   
  2 Joseph, Schieder             Congress Mid             12.30   1   8   
  3 Noel, John                   Delray Beach             12.47   2   6   
  4 Baptiste, Hicarfens          Delray Beach             12.59   2   5   
  5 Adams, Joshua                Don Estridge             12.69   1   4   
  6 Mackey, Ju'Vontay            Congress Mid             12.94   1   3   
  7 cho, james                   Eagles Landi             13.12   1   2   
  8 Dillman, Sean                Omni Middle              13.15   3   1   
  9 Webb, Bruce                  Don Estridge             13.21   1 
 10 Agenor, Christ               Loggers' Run             13.35   2 
 11 Jamie, Joshua                Eagles Landi             13.41   1 
 12 Saleh, Zidane                Omni Middle              13.55   2 
 13 Callens, Jon Pierre          Boca Raton M             13.63   3 
 14 Occeus, Woodensky            Village Acad             14.03   3 
 15 Cadet, Wilkens               Village Acad             15.21   3 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Noel, John                   Delray Beach             24.80   1  10   
  2 Fuller, Marcus               Boca Raton M             24.82   2   8   
  3 Joseph, Schieder             Congress Mid             25.35   1   6   
  4 Adams, Joshua                Don Estridge             26.12   1   5   
  5 Mackey, Ju'Vontay            Congress Mid             27.40   1   4   
  6 cho, james                   Eagles Landi             28.29   1   3   
  7 Indivino, Joe                Loggers' Run             29.94   2   2   
  8 Koyenov, Emmanuel            Boca Raton M             29.95   2   1   
 -- Manchand, Kriss              Delray Beach                DQ   2  out of lane
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fuller, Marcus               Boca Raton M             55.43   2  10   
  2 Guillaume, Tristan           Don Estridge             58.85   1   8   
  3 Sarmoen, Zachary             Don Estridge             59.58   1   6   
  4 High, Zack                   Loggers' Run             59.99   1   5   
  5 Schulman, Taylor             Loggers' Run           1:01.98   1   4   
  6 Joseph, Schieder             Congress Mid           1:02.46   1   3   
  7 Mackey, Ju'Vontay            Congress Mid           1:03.54   1   2   
  8 Lombardo, Rocco              Boca Raton M           1:03.89   2   1   
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spleha, Justin               Don Estridge           2:20.67   10   
  2 Medina, Jesus                Don Estridge           2:23.01    8   
  3 Perez, Mathew                Loggers' Run           2:26.05    6   
  4 Havelka, John                Boca Raton M           2:26.97    5   
  5 P, Austin                    Delray Beach           2:28.02    4   
  6 francois, remi               Eagles Landi           2:32.35    3   
  7 Philippe, Serginio           Congress Mid           2:57.91    2   
  8 Ferrell, Kellen              Eagles Landi           2:58.01    1   
  9 Galan, Ganzalo               Loggers' Run           3:01.07  
 10 Cohen, Aidan                 Omni Middle            3:07.45  
 11 Wilson, Ryan                 Omni Middle            3:24.31  
 12 Barrett, Justin              Congress Mid           3:34.08  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Guillaume, Tristan           Don Estridge           5:12.74   10   
  2 Philippe, Serginio           Congress Mid           5:22.22    8   
  3 Surgent, Marc                Don Estridge           5:22.40    6   
  4 Perez, Nathan                Loggers' Run           5:30.66    5   
  5 Doviech, Ryan                Eagles Landi           5:36.88    4   
  6 Jaramillo, Sam               Loggers' Run           5:58.35    3   
  7 Gill, Trip                   Boca Raton M           6:03.69    2   
  8 Sheiner, Brody               Omni Middle            6:11.87    1   
  9 Halivelkis, Dmitri           Omni Middle            6:33.54  
 10 Farina, Adrian               Boca Raton M           6:35.97  
 11 Toth, Langdon                Congress Mid           7:47.27  
 
Boys 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mendoza, Erick               Delray Beach             19.55   1  10   
  2 Patel, Krish                 Don Estridge             19.68   1   8   
  3 Martin, Gavin                Don Estridge             19.97   1   6   
  4 Andersen, Todd               Eagles Landi             20.76   2   5   
  5 francois, remi               Eagles Landi             20.91   2   4   
  6 Parkinson, Brian             Boca Raton M             21.55   1   3   
  7 Simouang, David              Village Acad             22.16   2   2   
  8 Oshins, Jesse                Boca Raton M             30.30   2   1   
 -- Dickens, Patrick             Omni Middle                 DQ   1  pushed hurdle
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Delray Beach Carver Middle Sch  'A'                   48.95   1  10   
     1) Baptiste, Hicarfens             2) Sainclair, Medro               
     3) McCray, Devin                   4) Noel, John                     
  2 Don Estridge High Tech Middle  'A'                    50.61   1   8   
     1) Blake, Alex                     2) Maddox, Edoris                 
     3) Patel, Krish                    4) Webb, Bruce                    
  3 Eagles Landing Middle School  'A'                     51.24   2   6   
     1) cho, james                      2) Cruz, Jojo                     
     3) Jamie, Joshua                   4) Pierre, Isaiah                 
  4 Boca Raton Middle School  'A'                         52.52   1   5   
     1) Callens, Jon Pierre             2) Carvajal, Josh                 
     3) Koyenov, Emmanuel               4) Havelka, John                  
     5) Algarin, Edwin                  6)                                
  5 Omni Middle School  'A'                               52.73   2   4   
     1) Dillman, Sean                   2) Saleh, Zidane                  
     3) Salome, Esteban                 4) Thompson, Khamani              
  6 Village Academy  'A'                                1:02.73   2   3   
     1) Celestin, Stanley               2) Cadet, Wilkens                 
     3) Ogenio, Marcus                  4) Occeus, Woodensky              
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Eagles Landing Middle School  'A'                   4:06.60   10   
     1) cho, james                      2) Cruz, Jojo                     
     3) Jamie, Joshua                   4) White, Martae                  
  2 Don Estridge High Tech Middle  'A'                  4:13.40    8   
     1) Surgent, Marc                   2) Spleha, Justin                 
     3) Carrenard, Jegson               4) Sarmoen, Zachary               
  3 Loggers' Run Middle School  'A'                     4:16.87    6   
     1) Galan, Gonzalo                  2) Haspel, Kaleb                  
     3) Schulman, Taylor                4) High, Zack                     
  4 Delray Beach Carver Middle Sch  'A'                 4:18.27    5   
     1) Pierre-Louis, Jovante           2) Gonzales, Christopher          
     3) Mendoza, Erick                  4) Scott, Jadon                   
  5 Omni Middle School  'A'                             4:55.13    4   
     1) Gonzales, Julian                2) Anderson, Christopher          
     3) Thompson, Khamani               4) Faluyi, Damisi                 
  6 Boca Raton Middle School  'A'                       5:02.36    3   
     1) Koyenov, Emmanuel               2) Oshins, Jesse                  
     3) Parkinson, Brian                4) Schipani, Roman                
 
Boys 800 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Delray Beach Carver Middle Sch  'A'                 1:53.17   1  10   
     1) Deices, Max                     2) Manchand, Kriss                
     3) McCray, Devin                   4) Bernard, Sanders               
  2 Boca Raton Middle School  'A'                       2:01.37   1   8   
     1) Carvajal, Josh                  2) Koyenov, Emmanuel              
     3) Lombardo, Rocco                 4) Schipani, Roman                
  3 Don Estridge High Tech Middle  'A'                  2:02.44   1   6   
     1) Blake, Alex                     2) Brown-Blake, Matthew           
     3) Caliskaner, Ege                 4) Webb, Bruce                    
  4 Omni Middle School  'A'                             2:02.90   2   5   
     1) Alves, Nicholas                 2) Saleh, Zidane                  
     3) Santome, Esteban                4) Dickens, Patrick               
  5 Eagles Landing Middle School  'A'                   2:03.06   2   4   
     1) Andersen, Todd                  2) Cruz, Jojo                     
     3) Jamie, Joshua                   4) Pierre, Isaiah                 
  6 Loggers' Run Middle School  'A'                     2:10.47   1   3   
     1) Indivino, Joe                   2) Haspel, Kaleb                  
     3) Varela, Max                     4) Jaramillo, Sam                 
  7 Village Academy  'A'                                2:14.01   2   2   
     1) Occeus, Woodensky               2) Ogenio, Marcus                 
     3) Cadet, Wilkens                  4) Simouang, David                
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sainclair, Medro             Delray Beach           5-00.00    9   
  1 Blake, Alex                  Don Estridge           5-00.00    9   
  3 Geffrard, Giborlee           Don Estridge          J5-00.00    6   
  4 Schipani, Roman              Boca Raton M           4-08.00    5   
  5 Pierre, Isaiah               Eagles Landi           4-06.00    4   
  6 Oshins, Jesse                Boca Raton M           4-04.00    2   
  6 Delgado, Matt                Omni Middle            4-04.00    2   
  6 Lombardo, Rocco              Boca Raton M           4-04.00    2   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Adams, Joshua                Don Estridge          18-11.00   10   
  2 Fuller, Marcus               Boca Raton M          18-02.00    8   
  3 Sainclair, Medro             Delray Beach          17-10.00    6   
  4 Edmond, Guy                  Delray Beach          16-11.00    5   
  5 Pierre, Isaiah               Eagles Landi          16-05.00    4   
  6 Pierre-Louis, Jovante        Delray Beach          16-01.00    3   
  7 Webb, Bruce                  Don Estridge         J16-01.00    2   
  8 Carvajal, Josh               Boca Raton M          15-05.00    1   
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Callens, Jon Pierre          Boca Raton M          40-09.50   10   
  2 Greene, Braydon              Don Estridge          39-05.50    8   
  3 Sarmoen, Zachary             Don Estridge          35-02.00    6   
  4 Carvajal, Josh               Boca Raton M          34-07.00    5   
  5 Pauling, Daryl               Delray Beach          33-10.00    4   
  6 Joseph, Schieder             Congress Mid          33-02.50    3   
  7 Mackey, Ju'Vontay            Congress Mid          33-00.50    2   
  8 Ogenio, Marcus               Village Acad          31-05.50    1   
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Congress Middle School      90        2) Boca Raton Middle School   83   
    3) Don Estridge High Tech Mid  81.50     4) Delray Beach Carver Middl  64.50
    5) Loggers' Run Middle School  56.50     6) Omni Middle School         45.50
    7) Eagles Landing Middle Scho  32        8) Village Academy             3   
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Don Estridge High Tech Mid 134        2) Boca Raton Middle School   90   
    3) Delray Beach Carver Middle  87        4) Eagles Landing Middle Sch  50   
    5) Congress Middle School      41        6) Loggers' Run Middle Schoo  34   
    7) Omni Middle School          17        8) Village Academy             8