Tommy Lacayo Memorial XC Invite Boys JV
Team Overall Results Place Name Average Time Score 1 Benjamin School 00:22:33.82 30 2 Martin County HS 00:22:54.28 34 3 Okeechobee HS 00:24:44.14 68 4 Lincoln Park Academy HS 00:26:56.86 102 non-Scoring Teams Name Average Time Finishers
Printed: 10/1/2018 9:49:24 PM
Page: 1 of 3
Tommy Lacayo Memorial XC Invite Boys JV
Team Results Place Team Name Average Time # of Finishers Team Score
1
Benjamin School
00:22:33.82
10
30
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 1 668 Colby German 00:21:20.30 1 2 2 670 Nicolas Lama 00:21:26.99 2 3 4 665 James Carr 00:22:02.44 4 4 10 669 Jack Poncey 00:23:52.02 10 5 13 667 Casey Crawford 00:24:07.36 13 6 15 672 Alex Goldberg 00:24:40.10 (15) 7 25 664 Alex Poncheck 00:27:50.28 (23)
2
Martin County HS
00:22:54.28
10
34
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 3 783 Stephen Ryan 00:21:41.69 3 2 5 788 Christopher Theodoropoulos 00:22:11.70 5 3 6 781 Thomas Raffenberg 00:22:51.45 6 4 9 775 Nick Heeb 00:23:50.96 9 5 11 780 Andrew Raffenberg 00:23:55.61 11 6 12 782 John Ross 00:24:02.00 (12) 7 16 779 Phillip Portor 00:24:50.41 (16)
3
Okeechobee HS
00:24:44.14
5
68
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 7 827 Martin Mederos 00:23:22.36 7 2 8 822 Zamir Duran 00:23:36.64 8 3 14 821 Pyke Dawson 00:24:30.68 14 4 17 826 Alexander Maxwell 00:25:07.68 17 5 24 832 Jesse Tanguma 00:27:03.35 22
4
Lincoln Park Academy HS
00:26:56.86
7
102
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 18 740 Malik Collins 00:26:04.72 18 2 21 743 Zachary Engel 00:26:40.03 19 3 22 736 Brayden Adams 00:26:46.88 20 4 23 750 Tobias Miller 00:26:55.77 21 5 29 745 Curtis Greene 00:28:16.89 24 6 30 741 Daniel Dawkins 00:29:45.81 (25) 7 31 742 Matthew Endres 00:31:15.75 (26)
Printed: 10/1/2018 9:49:24 PM
Page: 2 of 3
Tommy Lacayo Memorial XC Invite Boys JV
Individual Overall Results Overall Score Bib# Name Class Chip Time Team 1 1 668 Colby German K 00:21:20.30 Benjamin School 2 2 670 Nicolas Lama K 00:21:26.99 Benjamin School 3 3 783 Stephen Ryan K 00:21:41.69 Martin County HS 4 4 665 James Carr K 00:22:02.44 Benjamin School 5 5 788 Christopher Theodoropoulos K 00:22:11.70 Martin County HS 6 6 781 Thomas Raffenberg K 00:22:51.45 Martin County HS 7 7 827 Martin Mederos K 00:23:22.36 Okeechobee HS 8 8 822 Zamir Duran K 00:23:36.64 Okeechobee HS 9 9 775 Nick Heeb K 00:23:50.96 Martin County HS 10 10 669 Jack Poncey K 00:23:52.02 Benjamin School 11 11 780 Andrew Raffenberg K 00:23:55.61 Martin County HS 12 (12) 782 John Ross K 00:24:02.00 Martin County HS 13 13 667 Casey Crawford K 00:24:07.36 Benjamin School 14 14 821 Pyke Dawson K 00:24:30.68 Okeechobee HS 15 (15) 672 Alex Goldberg K 00:24:40.10 Benjamin School 16 (16) 779 Phillip Portor K 00:24:50.41 Martin County HS 17 17 826 Alexander Maxwell K 00:25:07.68 Okeechobee HS 18 18 740 Malik Collins K 00:26:04.72 Lincoln Park Academy HS 19 0 772 Shane Bernhoff K 00:26:08.40 Martin County HS 20 0 789 Alexander Wernick K 00:26:24.95 Martin County HS 21 19 743 Zachary Engel K 00:26:40.03 Lincoln Park Academy HS 22 20 736 Brayden Adams K 00:26:46.88 Lincoln Park Academy HS 23 21 750 Tobias Miller K 00:26:55.77 Lincoln Park Academy HS 24 22 832 Jesse Tanguma K 00:27:03.35 Okeechobee HS 25 (23) 664 Alex Poncheck K 00:27:50.28 Benjamin School 26 0 666 Cooper Sukhu K 00:27:54.86 Benjamin School 27 0 787 Joseph Synowski K 00:27:59.68 Martin County HS 28 0 562 Matthew Postman K 00:28:11.16 Benjamin School 29 24 745 Curtis Greene K 00:28:16.89 Lincoln Park Academy HS 30 (25) 741 Daniel Dawkins K 00:29:45.81 Lincoln Park Academy HS 31 (26) 742 Matthew Endres K 00:31:15.75 Lincoln Park Academy HS 32 0 563 Matthew Schepp K 00:33:51.44 Benjamin School
Printed: 10/1/2018 9:49:24 PM
Page: 3 of 3