Appointments for fixtures on Sat 04-Aug-2018
Sydney Rugby Union
Division: Premiership
Gordon Vs.
Southern Districts
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Cox, Andrew
Worsley, Paul
Nehme, Robert
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Worsley, Paul
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Nehme, Robert
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
x
x
Randwick Vs.
Sydney University
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Martin, Edward
Manchee, Richard
Richards, Alexander
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
11:50
Ok
Manchee, Richard
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
3rd - Premier Henderson Shield
10:30
Ok
Nicholl, Thomas
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
4th - Premier Henderson Cup
09:20
Ok
Mccaughan, Colm
x
x
x
x
x
x
Parramatta Vs.
Manly
Lidcombe Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Leckie, James
Mccarthy, John
Chambiras, Paul
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Mccarthy, John
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
West Harbour
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Hogan, Michael
Avvenevole, Ben
Boyer, James
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Avvenevole, Ben
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
3rd - Premier Henderson Shield
10:45
Ok
Birt, Hamish
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
4th - Premier Henderson Cup
09:30
Ok
Boyer, James
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
Northern Suburbs
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:10
TV game.
Ok
Quinn, James
Stollery, Lincoln
Heppel, Aragon
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Stollery, Lincoln
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Heppel, Aragon
x
x
x
x
x
x
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Mooney, Brenton
x
x
x
x
x
x
Division: Premiership Colts
Northern Suburbs Vs.
Eastern Suburbs
Bon Andrews Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Taylor, Daniel
Gallagher, Matthew
Buckley, Matthew
x
x
x
Rogan, Scott
Colts 2nd
13:35
Ok
Gallagher, Matthew
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Buckley, Matthew
x
x
x
x
x
x
Randwick Vs.
Sydney University
Coogee Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
13:25
Ok
Richards, Alexander
Rigby, Gerard
Redwin, James
x
x
x
x
Southern Districts Vs.
Gordon
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Smith, Bradley
Herbert, Oliver
Banuelos, Aitor
x
x
x
Higgins, Roger
Colts 2nd
13:35
Ok
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
x
Randwick Vs.
Sydney University
Latham Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
10:45
Ok
Rigby, Gerard
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
09:30
Ok
Redwin, James
x
x
x
x
x
x
Manly Vs.
Parramatta
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Keepkie, Mark
O'Donnell, Mitchell
x
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
O'Donnell, Mitchell
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Manly hosting WS Barbarians.
Ok
Scholtens, James
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
West Harbour
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
12:00
Ok
Boyer, James
Rogers, Richard
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
West Harbour
Pittwater Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 2nd
10:45
Ok
Rogers, Richard
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Drummoyne Vs.
Hunters Hill
Drummoyne Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
De Lorenzo, Mitchell
Kennedy, Alex
Sigg, Dylan
x
x
x
Moyes, Anthony
2nd Burke
14:00
Ok
Kennedy, Alex
x
x
x
x
x
Moyes, Anthony
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Sigg, Dylan
x
x
x
x
x
Kellahan, Matthew
3rd Whiddon
11:40
Ok
Herringe, Michael
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Dobbie, Trevor
x
x
x
x
x
x
Balmain Vs.
Petersham
Leichhardt Oval No. 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Conway, David
Grando, Samuel
Smith, Dennis
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Grando, Samuel
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Power, Conor
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Tucker, Craig
x
x
x
x
x
x
Knox Old Boys Vs.
Waverley
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Wagner, Jordan
Boyer, Greg
Chadwick, Tom
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Boyer, Greg
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Chadwick, Tom
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Bloom, Lionel
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Whild, Peter
x
x
x
x
x
x
Colleagues Vs.
Mosman
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Mccaughan, Colm
Williamson, Ross
Adam-Smith, Scott
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Williamson, Ross
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
12:55
Ok
Ryan, Liam
x
x
x
x
x
x
4th Judd
12:00
Ok
Karstrom, Emmett
x
x
x
x
x
x
5th Sutherland
11:00
Ok
Buckland, Alexander
x
x
x
x
x
x
Colleagues Vs.
Mosman
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Adam-Smith, Scott
x
x
x
x
x
x
Division: Division 2
St Patricks Vs.
Forest
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Major Semi Final
15:15
Ok
Jones-Prichard, David
Hobson, Mike
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
Baird, Philip
Blue Mountains Vs.
Lindfield
2nd Stockdale Major Semi Final
13:45
Ok
Hobson, Mike
Sandwell, William
Carmichael, Alex
x
x
x
Pearl, Christopher
Forest Vs.
St Patricks
Colts U21 (Div 2) Robertson Major Semi Final
12:15
Ok
Sandwell, William
Fisher, Tony
Mcdonald, Paul
x
x
x
Dodds, Clifford
Blue Mountains Vs.
Lindfield
3rd Blunt Major Semi Final
10:55
Ok
Fisher, Tony
Quoyle, Leo
Heaney, Timothy
x
x
x
Hobson, Mike
St Patricks Vs.
Hills
4th Richardson Major Semi Final
09:50
Ok
Quoyle, Leo
Jones, Oscar
Turner, Stephen
x
x
x
Hobson, Mike
Blue Mountains Vs.
Lindfield
David Phillips Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Minor Semi Final
15:15
Ok
Weathersten, Leigh
Shute, Nathan
Healey, Michael
x
x
x
Dodds, Clifford
Epping Vs.
Forest
2nd Stockdale Minor Semi Final
13:45
Ok
Healey, Michael
Hearn-Sarchfield, Max
Kaminski, Jordan
x
x
x
Spencer, Lindsay
Lindfield Vs.
Blue Mountains
Colts U21 (Div 2) Robertson Minor Semi Final
12:15
Ok
Kaminski, Jordan
Carmichael, Alex
Spencer, Lindsay
x
x
x
Baird, Philip
Hills Vs.
Epping
3rd Blunt Minor Semi Final
10:55
Ok
Spencer, Lindsay
Mcdonald, Paul
Mackenzie, Colin
x
x
x
Pearl, Christopher
Blue Mountains Vs.
University Of NSW
4th Richardson Minor Semi Final
09:50
Ok
Mackenzie, Colin
Heaney, Timothy
Jimenez, Oscar
x
x
x
Pearl, Christopher
Division: Division 3
Barker Old Boys Vs.
Hawkesbury Agricultural College
Norford Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Major Semi Final
15:15
Ok
Yeats, Christopher
Hahn, Andrew
Saxby, Brock
x
x
x
Whiteley, Greg
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Newport
2nd Farrant Major Semi Final
13:45
Ok
Hahn, Andrew
Naughton, Stephen
Oliver, Michael
x
x
x
Morgan, Piers
Newport Vs.
Barker Old Boys
Under 21 Nicholson Major Semi Final
12:15
Ok
Coleman, Matthew
Mclean, Tom
Knight, Oliver
x
x
x
Morgan, Piers
Barker Old Boys Vs.
Old Ignatians
3rd Campbell Major Semi Final
10:55
Ok
Mclean, Tom
Naughton, Stephen
Dale, Stuart
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Redfield Old Boys Vs.
Hawkesbury Valley
Norford Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Minor Semi Final
15:15
Ok
Marshall, David
Penman, James
Spratt, Harrison
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Redfield Old Boys Vs.
Barker Old Boys
2nd Farrant Minor Semi Final
13:45
Ok
Spratt, Harrison
Saxby, Brock
Coleman, Matthew
x
x
x
Goh, John
Old Ignatians Vs.
Redfield Old Boys
Under 21 Nicholson Minor Semi Final
12:15
Ok
Oliver, Michael
Dale, Stuart
Waining, Adam
x
x
x
Goh, John
Newport Vs.
Redfield Old Boys
3rd Campbell Major Semi Final
10:55
Ok
Waining, Adam
Knight, Oliver
Melz, William
x
x
x
Whiteley, Greg
Division: Division 4
Blacktown Vs.
Sydney Irish
Alwyn Lindfield Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Ambat, Julius
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Warren, Robert
x
x
x
x
x
x
Macquarie Uni Vs.
Oatley
Macquarie University Sports Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Southwell-Keely, Daniel
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
English, Luke
x
x
x
x
x
x
Sydney Harlequins Vs.
Canterbury
Waterloo Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Coleman, John
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Snook, Shane
x
x
x
x
x
x
Division: Division 5
Menai Vs.
Merrylands
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey Major Semi Final
15:15
Ok
Fungalei, David
Feeney, John
Pullen, Craig
x
x
x
Mooney, Ian
Merrylands Vs.
Lane Cove
2nd Noice Grand Final
13:30
Ok
Feeney, John
Pullen, Craig
Hogan, Phil
x
x
x
Mooney, Ian
Lane Cove Vs.
Manly Savers
T.G. Millner Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey Minor Semi Final
15:15
Ok
Brown, Nicholas
Cobcroft, David
Hogan, Phil
x
x
x
Hastie, Antony
Division: Division 6
Collaroy Vs.
Engadine
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum Minor Semi Final
13:30
Ok
McKay, Robert
Stenson, Adam
Lee, David
x
x
x
Fraser, Ian
Cronulla Sea Lice Vs.
Burraneer
1st Meldrum Major Semi Final
15:15
Ok
Dehlsen, Arron
Stenson, Adam
Lee, David
x
x
x
Tucker, Craig
Division: Womens Division 1
Campbelltown Vs.
Parramatta
Campbelltown Showgrounds
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
16:45
Ok
x
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Blacktown
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
16:50
Ok
Davidson, Paul
x
x
x
x
x
x
Eastern Suburbs Vs.
West Harbour
Woollahra Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
17:00
Ok
Negus, Warwick
x
x
x
x
x
x
New South Wales Schools
Division: GPS
Newington College Vs.
St Ignatius College
Johnson Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Wawn, Ben
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
x
Sydney Boys High School Vs.
St Ignatius College
McKay Oval Centennial Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
13:00
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
The Scots College Vs.
Shore School
Scots College Main Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Mooney, Brenton
Hughes, Craig
Brown, Simon
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
x
The Scots College 3rd XV Vs.
Shore School
3rd XV
13:00
Ok
Brown, Simon
x
x
x
x
x
x
St Josephs College Vs.
The Kings School
St Joseph's College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:15
Ok
Abraham, Matthew
Peacocke, John
Harper, Anthony
x
x
x
Halmarick, Andrew
2nd XV
14:00
Ok
Peacocke, John
x
x
x
x
x
x
3rd XV
13:00
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
x
Sydney Grammar School Vs.
The Armidale School
Weigall Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd XV
13:00
Ok
Lattimore, Jack
x
x
x
x
x
x
Division: CAS
Waverley College Vs.
Barker College
Queens Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Coorey, Andrew
Dickson, James
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Dickson, James
x
x
x
x
x
x
St Aloysius College Vs.
Knox Grammar
St Aloysius College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Goswell, Richard
Hingston, Andrew
x
x
x
x
x
2nd XV
12:15
Ok
Hingston, Andrew
x
x
x
x
x
x
Trinity Grammar School Vs.
Cranbrook School
Trinity Grammar School
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Redwin, Peter
Cullen, Patrick
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Cullen, Patrick
x
x
x
x
x
x
Division: ISA
Redlands, Cremorne Vs.
Blue Mountains Grammar School
Macquarie University Sports Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
11:30
Ok
Zieth, Peter
x
x
x
x
x
x
St Augustines College Vs.
St Gregorys College
Melwood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Reid, Daniel
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
x
Oakhill College Vs.
Kinross Wolaroi School
Oakhill College - Damien Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Wanden, Richard
Doran, John
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Doran, John
x
x
x
x
x
x
Redfield College Vs.
Oxley College
Redfield College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
14:45
Ok
Payne, Gary
x
x
x
x
x
x
St Andrews Cathedral School Vs.
Central Coast Grammar
St Andrews College Oval Sydney University
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
14:30
Ok
Todd, Chris
x
x
x
x
x
x
St Pius X College Vs.
St Patricks College
St Pius X College Oval - Chaplin 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
14:15
Ok
Munnoch, David
Daly, Braden
x
x
x
x
x
2nd XV
13:00
Ok
Daly, Braden
x
x
x
x
x
x