Appointments for fixtures on Thu 22-Jun-2017
New South Wales Schools Rep
Division: Under 18
GPS NSW Vs.
SJRU
Boronia Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
17:00
Ok
Birt, Hamish
x
x
x
x
x
x
GPS NSW Vs.
Country Juniors
-
18:30
Ok
Mccarthy, John
x
x
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Fri 23-Jun-2017
New South Wales Schools Rep
Division: Under 18
AICES Vs.
ISA
Curagul Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
10:00
Ok
Shute, Nathan
x
x
x
x
x
x
CAS Vs.
CCC
-
11:10
Ok
Nicholl, Thomas
x
x
x
x
x
x
CAS Vs.
ISA
-
12:20
Ok
Tonks, Dru
x
x
x
x
x
x
CHS Vs.
GPS NSW
-
13:30
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
x
x
x
-
14:40
Ok
Richards, Alexander
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Drummoyne Vs.
Petersham
Drummoyne Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
19:15
Ok
Smith, Bradley
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Sat 24-Jun-2017
New South Wales Schools Rep
Division: Under 16
Vs.
ISA
Curagul Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
09:30
Ok
Reid, Daniel
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
AICES Vs.
CHS
-
10:20
Ok
Brislan, Jackson
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
ISA Vs.
-
11:10
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
CCC Vs.
CAS
-
12:00
Ok
Sandwell, William
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
Vs.
-
12:50
Ok
Wilson, Alistair
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
-
13:40
Ok
Stormon, John
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
-
14:30
Ok
x
x
x
x
x
x
Pascoe, Ian
-
15:20
Ok
x
x
x
x
x
x
Pascoe, Ian
Sydney Grade Rugby Union
Division: Premiership
Southern Districts Vs.
Eastwood
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Kellahan, Matthew
Marshall, James
Taylor, Daniel
x
x
x
Smith, Ian
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Marshall, James
x
x
x
x
x
Smith, Ian
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Taylor, Daniel
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Keepkie, Mark
x
x
x
x
x
Rogan, Scott
Eastern Suburbs Vs.
Randwick
McKay Oval Centennial Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Hartson, Charles
Davis, Patrick
Mccaughan, Colm
x
x
x
Meiklejohn, Frank
2nd - Premier Colin Caird Shield
12:55
Ok
Davis, Patrick
x
x
x
x
x
Meiklejohn, Frank
3rd - Premier Henderson Shield
11:30
Ok
Mccaughan, Colm
x
x
x
x
x
Baird, Philip
4th - Premier Henderson Cup
10:15
Ok
Marshall, David
x
x
x
x
x
Baird, Philip
Parramatta Vs.
Gordon
Merrylands RSL Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Goswell, Richard
Johnstone, Greg
Abraham, Matthew
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Johnstone, Greg
Redwin, James
Harriman, Steven
x
x
x
Moyes, Anthony
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Abraham, Matthew
x
x
x
x
x
Moyes, Anthony
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Healey, Michael
x
x
x
x
x
x
Northern Suburbs Vs.
Manly
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:10
Tv Game
Ok
Martin, Edward
Stollery, Lincoln
Richards, Alexander
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Stollery, Lincoln
Priest, James
Adam-Smith, Scott
x
x
x
Marshall, Peter
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Richards, Alexander
x
x
x
x
x
Marshall, Peter
Northern Suburbs Vs.
Manly
North Sydney Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
4th - Premier Henderson Cup
10:35
Ok
Yeats, Christopher
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Penrith
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:05
Ok
Quinn, James
Wawn, Ben
Mooney, Brenton
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Wawn, Ben
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Cancelled
x
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
West Harbour
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield
15:00
Ok
Hogan, Michael
Manchee, Richard
Heppel, Aragon
x
x
x
x
2nd - Premier Colin Caird Shield
13:25
Ok
Manchee, Richard
x
x
x
x
x
x
3rd - Premier Henderson Shield
12:00
Ok
Heppel, Aragon
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
4th - Premier Henderson Cup
10:45
Ok
Hobson, Mike
x
x
x
x
x
Higgins, Roger
Division: Premiership Colts
Gordon Vs.
Parramatta
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Ok
Rogan, Luke
Mundul, Rohahn
Hughes, Craig
x
x
x
Halmarick, Andrew
Colts 2nd
13:35
Ok
Ok
Mundul, Rohahn
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
x
Manly Vs.
Northern Suburbs
Manly Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Ok
Logan, Jarryd
De Lorenzo, Mitchell
McKay, Robert
x
x
x
x
Colts 2nd
13:35
Ok
Ok
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Ok
McKay, Robert
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Penrith
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
11:50
Ok
Mooney, Brenton
x
x
x
x
x
x
Colts 2nd
09:35
Ok
Boyer, Greg
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Penrith
Pittwater Rugby Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 3rd (U19)
13:35
Cancelled
x
x
x
x
x
x
x
Randwick Vs.
Eastern Suburbs
Queens Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Ok
Hannon, Nick
Mccarthy, John
Coleman, Matthew
x
x
x
Cheever, Daniel
Colts 2nd
13:35
Ok
Ok
Mccarthy, John
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Ok
Coleman, Matthew
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
West Harbour
St Johns College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
13:25
Ok
Coorey, Andrew
Brown, Nicholas
O'Donnell, Mitchell
x
x
x
x
Colts 2nd
12:00
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
x
Colts 3rd (U19)
10:45
Ok
O'Donnell, Mitchell
x
x
x
x
x
x
Eastwood Vs.
Southern Districts
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st
15:00
Ok
Ok
Mey, Robert
Spencer, Lindsay
Ryan, Liam
x
x
x
Dickinson, Stuart
Colts 2nd
13:35
Ok
Ok
Spencer, Lindsay
x
x
x
x
x
Dickinson, Stuart
Colts 3rd (U19)
12:20
Ok
Ok
Ryan, Liam
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban Rugby
Division: Under 21
Oatley Vs.
Eastern Suburbs
H V Evatt Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
11:40
Deferred
Snook, Shane
x
x
x
x
x
x
Lane Cove 2 Vs.
Colleagues II
Tantallon Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
11:30
Ok
Boyd-Jones, Oscar
x
x
x
x
x
x
Lane Cove 1 Vs.
Petersham
-
12:45
Ok
Warren, Robert
x
x
x
x
x
x
Division: Division 1
Drummoyne Vs.
Petersham
Drummoyne Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
2nd Burke
14:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Mackenzie, Colin
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
3rd Whiddon
11:40
Ok
Paterson, Glen
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
4th Judd
10:45
Ok
Lee, David
x
x
x
x
x
x
St Patricks Vs.
Waverley
Hudson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Weathersten, Leigh
Rigby, Gerard
Hummel, Michael
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Rigby, Gerard
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Cancelled
x
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
12:55
Ok
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
Rigby, Gerard
4th Judd
10:45
Ok
Doran, John
x
x
x
x
x
Rigby, Gerard
Knox Old Boys Vs.
Balmain
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Nehme, Robert
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
Goh, John
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Goh, John
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Dale, Stuart
x
x
x
x
x
Goh, John
4th Judd
10:45
Ok
Turner, Stephen
x
x
x
x
x
Goh, John
Colleagues Vs.
Mosman
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Shute, Nathan
Negus, Warwick
Njwelige, Jaylawi
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Negus, Warwick
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
3rd Whiddon
12:55
Ok
Boyers, James
x
x
x
x
x
x
4th Judd
12:00
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
x
5th Sutherland
11:00
Ok
Boyers, James
x
x
x
x
x
x
Colleagues Vs.
Mosman
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Njwelige, Jaylawi
x
x
x
x
x
Guyatt, Nicholas
Division: Division 2
Hunters Hill Vs.
University Of NSW
Boronia Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Jones-Prichard, David
Chegwyn, Alex
Waining, Adam
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Chegwyn, Alex
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
Waining, Adam
x
x
x
x
x
Chapman, David
3rd Blunt
11:40
Ok
Wakeling, Harrison
x
x
x
x
x
Chapman, David
4th Richardson
10:45
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
x
Beecroft Vs.
Lindfield
Headen Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
Rydon, Anthony
x
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Rydon, Anthony
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
Carmichael, Alex
x
x
x
x
x
Rydon, Anthony
3rd Blunt
11:40
Ok
Gusse, Ken
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Morrell, Andrew
x
x
x
x
x
x
Blue Mountains Vs.
Hills
Lapstone Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Amon, Rory
Davies, Neil
x
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Davies, Neil
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Morgan, Nigel
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
x
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Forest
University of Western Sydney, Hawkesbury Campus
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Nicholl, Thomas
x
x
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Towers, Brett
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
Buttress-Grove, Garron
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Gorman, Warren
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
4th Richardson
10:45
Ok
Hogan, Phil
x
x
x
x
x
Buttress-Grove, Garron
Division: Division 3
Hawkesbury Valley Vs.
Old Ignatians
McQuade Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Dehlsen, Arron
Nottidge, Lewis
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Nottidge, Lewis
x
x
x
x
x
x
Under 21 Radford Cup
12:45
Ok
Saxby, Brock
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
New, Andrew
x
x
x
x
x
x
Newport Vs.
Epping
Porter Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Wyer, Michael
Marsh, Alexander
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Marsh, Alexander
x
x
x
x
x
x
Under 21 Radford Cup
12:45
Ok
Jimenez, Oscar
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Herringe, Michael
x
x
x
x
x
x
Brothers Vs.
St Ives
Roseville Chase Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Gallagher, Matthew
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
Hobson, Mike
2nd Farrant
14:00
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
Under 21 Radford Cup
12:45
Ok
Herbert, Oliver
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Bloom, Lionel
x
x
x
x
x
x
Barker Old Boys Vs.
Redfield Old Boys
Turramurra Memorial Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Mooney, Ian
x
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
Under 21 Radford Cup
12:45
Ok
Fitzsimmons, Jake
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
11:40
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
Division: Division 4
Blacktown Vs.
Sydney Irish
Grantham Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Fisher, Tony
Scully, Graeme
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Scully, Graeme
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Cancelled
x
x
x
x
x
x
x
Oatley Vs.
Sydney Harlequins
H V Evatt Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Williamson, Ross
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Snook, Shane
x
x
x
x
x
x
Rouse Hill Vs.
Briars
Kellyville Oval No.3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Cancelled
x
x
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Fungalei, David
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:45
Ok
x
x
x
x
x
x
x
Canterbury Vs.
Macquarie Uni
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Hastie, Antony
x
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Tarazy, Raphael
x
x
x
x
x
Hastie, Antony
3rd Walker
12:55
Cancelled
x
x
x
x
x
x
x
Division: Division 5
Menai Vs.
Alexandria Dukes
Barden Ridge Sports Complex (Menai)
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Stenson, Adam
x
x
x
x
x
x
Collaroy Vs.
Wakehurst
Griffith Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Lockyer, Kevyn
x
x
x
x
x
x
Lane Cove Vs.
Maccabi
Tantallon Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Baird, Philip
Winchester, Callum
x
x
x
x
Bernard, Andy
2nd Noice
14:00
Ok
Winchester, Callum
x
x
x
x
x
Bernard, Andy
Sydney Convicts Vs.
Chatswood
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Jeffrey
15:15
Ok
Feeney, John
x
x
x
x
x
x
2nd Noice
14:00
Cancelled
x
x
x
x
x
x
x
Division: Division 6
Merrylands Vs.
Terrey Hills
Holroyd Sports Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
x
Dee Why Vs.
Manly Savers
James Morgan Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Conway, David
x
x
x
x
x
x
Burraneer Vs.
Roseville
John Dwyer Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
x
Engadine Vs.
Kings Old Boys
Old Bush Rd Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Keepkie, Mark
x
x
x
x
x
x
Division: Womens Division 1
Blacktown Vs.
Waverley
Grantham Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
14:00
Ok
Quoyle, Leo
x
x
x
x
x
x
Sydney University Vs.
Parramatta
St Paul's College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
13:00
Ok
Zieth, Peter
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban
Division: Halligan Cup
Briars Vs.
Dundas Valley
Rothwell Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
13:30
Ok
Dobbie, Trevor
x
x
x
x
x
x
Petersham Old Boys Vs.
Alexandria Dukes
Taplin Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
12:00
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
Colleagues 6ths Vs.
Mosman 6ths
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
10:00
Ok
Watson, Bruce
x
x
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Sun 25-Jun-2017
New South Wales Schools Rep
Division: Under 16
Vs.
Curagul Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
-
10:00
Ok
x
x
x
x
x
x
Pascoe, Ian
-
11:30
Ok
x
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
-
13:00
Ok
x
x
x
x
x
x
Pascoe, Ian
-
14:30
Ok
x
x
x
x
x
x
Mooney, Ian