Wayne Cross Invitational Boys Varsity
Team Overall Results Place Name Average Time Score 1 South Fork HS 00:19:15.72 34 2 Benjamin School 00:20:31.90 88 3 Okeechobee HS 00:20:35.88 96 4 Fort Pierce Central HS 00:20:35.39 99 5 Treasure Coast HS 00:21:05.23 118 6 Lincoln Park Academy HS 00:21:20.82 127 7 St. Edwards School 00:21:31.63 136 non-Scoring Teams Name Average Time Finishers St. Lucie West Centennial HS 00:23:54.91 3 Master's Academy 00:23:02.21 1
Printed: 8/30/2018 5:40:22 PM
Page: 1 of 5
Wayne Cross Invitational Boys Varsity
Team Results Place Team Name Average Time # of Finishers Team Score
1
South Fork HS
00:19:15.72
22
34
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 4 1858 Jack Burgener 00:18:56.24 4 2 5 1864 Josh Gorman 00:19:00.19 5 3 6 1878 Thomas Weiler 00:19:05.63 6 4 8 1871 Nathan Pinto 00:19:24.17 8 5 11 1866 Jarrod Hemann 00:19:52.41 11 6 12 1873 Ethan Rausch 00:19:58.96 (12) 7 13 1863 David Francisco-Juan 00:20:03.47 (13)
2
Benjamin School
00:20:31.90
13
88
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 2 1729 Payton Sukhu 00:18:31.99 2 2 3 1720 Connor Murphy 00:18:37.98 3 3 14 1721 Trevor Natile 00:20:15.10 14 4 26 1718 Blake Larson 00:21:08.04 25 5 62 1711 Alex Goldberg 00:24:06.40 44 6 76 1703 James Carr 00:27:03.73 (46) 7 77 1710 Colby German 00:27:04.77 (47)
3
Okeechobee HS
00:20:35.88
11
96
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 7 1821 Raul Ruiz-Garcia 00:19:07.49 7 2 17 1816 Adrian Guerrero 00:20:24.30 17 3 18 1811 Felix Brege 00:20:41.65 18 4 27 1825 Kaleb Thomas 00:21:09.56 26 5 31 1815 Zachary Friend 00:21:36.42 28 6 32 1822 Pedro Sanchez 00:21:49.43 (29) 7 40 1820 Charles Muller 00:22:23.23 (35)
4
Fort Pierce Central HS
00:20:35.39
8
99
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 1 1750 Brian Salinas 00:18:17.57 1 2 10 1745 Nick Lopez 00:19:31.19 10 3 21 1743 Carlos Claudio 00:20:47.30 21 4 34 1749 Connor O'Sullivan 00:21:52.35 31 5 41 1744 David Enciso 00:22:28.53 36 6 60 1746 Jose Molina 00:23:46.76 (43) 7 69 1742 Justin Adrian 00:24:40.21 (45)
5
Treasure Coast HS
00:21:05.23
5
118
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 9 1934 Noah Curtis 00:19:28.96 9 2 19 1935 Jonathan Fabien 00:20:44.79 19 3 23 1936 Jaiden Magnan 00:21:00.02 23 4 30 1937 Abdiel Price 00:21:13.71 27 5 48 1933 Ali Abunaser 00:22:58.66 40
6
Lincoln Park Academy HS
00:21:20.82
14
127
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 16 1785 Tyler Melnicoff 00:20:22.63 16 2 20 1778 Raymond Coburn 00:20:46.62 20 3 22 1788 Layton Rivas 00:20:59.21 22 4 35 1774 Samuel Abraham 00:21:59.48 32
Printed: 8/30/2018 5:40:22 PM
Page: 2 of 5
Wayne Cross Invitational Boys Varsity
5 43 1779 Landon Maxwell 00:22:36.16 37 6 52 1783 Kaelani Jackson 00:23:19.04 (41) 7 57 1787 Ian Mullins 00:23:31.44 (42)
7
St. Edwards School
00:21:31.63
14
136
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1 15 1894 Liam Kavolius 00:20:20.33 15 2 24 1890 Christopher Fashek 00:21:02.96 24 3 33 1901 Aidan Taylor 00:21:50.63 30 4 36 1892 Andrew Hurwitz 00:22:05.06 33 5 39 1895 Oscar Lindenthal 00:22:19.17 34 6 45 1899 Christopher Schulze 00:22:48.64 (38) 7 47 1893 Max Jenkins 00:22:52.05 (39)
Printed: 8/30/2018 5:40:22 PM
Page: 3 of 5
Wayne Cross Invitational Boys Varsity
Individual Overall Results Overall Score Bib# Name Class Chip Time Team 1 1 1750 Brian Salinas K 00:18:17.57 Fort Pierce Central HS 2 2 1729 Payton Sukhu K 00:18:31.99 Benjamin School 3 3 1720 Connor Murphy K 00:18:37.98 Benjamin School 4 4 1858 Jack Burgener K 00:18:56.24 South Fork HS 5 5 1864 Josh Gorman K 00:19:00.19 South Fork HS 6 6 1878 Thomas Weiler K 00:19:05.63 South Fork HS 7 7 1821 Raul Ruiz-Garcia K 00:19:07.49 Okeechobee HS 8 8 1871 Nathan Pinto K 00:19:24.17 South Fork HS 9 9 1934 Noah Curtis K 00:19:28.96 Treasure Coast HS 10 10 1745 Nick Lopez K 00:19:31.19 Fort Pierce Central HS 11 11 1866 Jarrod Hemann K 00:19:52.41 South Fork HS 12 (12) 1873 Ethan Rausch K 00:19:58.96 South Fork HS 13 (13) 1863 David Francisco-Juan K 00:20:03.47 South Fork HS 14 14 1721 Trevor Natile K 00:20:15.10 Benjamin School 15 15 1894 Liam Kavolius K 00:20:20.33 St. Edwards School 16 16 1785 Tyler Melnicoff K 00:20:22.63 Lincoln Park Academy HS 17 17 1816 Adrian Guerrero K 00:20:24.30 Okeechobee HS 18 18 1811 Felix Brege K 00:20:41.65 Okeechobee HS 19 19 1935 Jonathan Fabien K 00:20:44.79 Treasure Coast HS 20 20 1778 Raymond Coburn K 00:20:46.62 Lincoln Park Academy HS 21 21 1743 Carlos Claudio K 00:20:47.30 Fort Pierce Central HS 22 22 1788 Layton Rivas K 00:20:59.21 Lincoln Park Academy HS 23 23 1936 Jaiden Magnan K 00:21:00.02 Treasure Coast HS 24 24 1890 Christopher Fashek K 00:21:02.96 St. Edwards School 25 0 1874 Matt Rojas K 00:21:03.29 South Fork HS 26 25 1718 Blake Larson K 00:21:08.04 Benjamin School 27 26 1825 Kaleb Thomas K 00:21:09.56 Okeechobee HS 28 0 1877 Kevin Trejo K 00:21:10.67 South Fork HS 29 0 1869 Kevin Ohrn K 00:21:13.09 South Fork HS 30 27 1937 Abdiel Price K 00:21:13.71 Treasure Coast HS 31 28 1815 Zachary Friend K 00:21:36.42 Okeechobee HS 32 (29) 1822 Pedro Sanchez K 00:21:49.43 Okeechobee HS 33 30 1901 Aidan Taylor K 00:21:50.63 St. Edwards School 34 31 1749 Connor O'Sullivan K 00:21:52.35 Fort Pierce Central HS 35 32 1774 Samuel Abraham K 00:21:59.48 Lincoln Park Academy HS 36 33 1892 Andrew Hurwitz K 00:22:05.06 St. Edwards School 37 0 1856 Alex Bevell K 00:22:10.23 South Fork HS 38 0 1867 Michael Lohse K 00:22:16.37 South Fork HS 39 34 1895 Oscar Lindenthal K 00:22:19.17 St. Edwards School 40 (35) 1820 Charles Muller K 00:22:23.23 Okeechobee HS 41 36 1744 David Enciso K 00:22:28.53 Fort Pierce Central HS 42 0 1879 Vince Zaccheo K 00:22:30.22 South Fork HS 43 37 1779 Landon Maxwell K 00:22:36.16 Lincoln Park Academy HS 44 0 1817 Christian Hernandez K 00:22:39.38 Okeechobee HS 45 (38) 1899 Christopher Schulze K 00:22:48.64 St. Edwards School 46 0 1910 Remmington Day K 00:22:50.93 St. Lucie West Centennial HS 47 (39) 1893 Max Jenkins K 00:22:52.05 St. Edwards School 48 40 1933 Ali Abunaser K 00:22:58.66 Treasure Coast HS 49 0 1795 Tanner Cross K 00:23:02.21 Master's Academy 50 0 1889 Drew Eidemueller K 00:23:10.38 St. Edwards School 51 0 1872 Gavin Rancour K 00:23:15.38 South Fork HS
Printed: 8/30/2018 5:40:22 PM
Page: 4 of 5
Wayne Cross Invitational Boys Varsity
52 (41) 1783 Kaelani Jackson K 00:23:19.04 Lincoln Park Academy HS 53 0 1868 Alex Ohrn K 00:23:22.33 South Fork HS 54 0 1814 Zamir Duran K 00:23:26.81 Okeechobee HS 55 0 1862 Brayden Fender K 00:23:29.21 South Fork HS 56 0 1870 Bradley Pinto K 00:23:29.41 South Fork HS 57 (42) 1787 Ian Mullins K 00:23:31.44 Lincoln Park Academy HS 58 0 1776 Robert Baumgarten K 00:23:31.70 Lincoln Park Academy HS 59 0 1789 Dylan Rocky K 00:23:45.48 Lincoln Park Academy HS 60 (43) 1746 Jose Molina K 00:23:46.76 Fort Pierce Central HS 61 0 1898 Casey Richie K 00:23:52.70 St. Edwards School 62 44 1711 Alex Goldberg K 00:24:06.40 Benjamin School 63 0 1900 James Scott K 00:24:22.80 St. Edwards School 64 0 1913 Isaiah Joseph K 00:24:26.10 St. Lucie West Centennial HS 65 0 1887 Jake Damiani K 00:24:26.58 St. Edwards School 66 0 1909 Joshua Curtis K 00:24:27.70 St. Lucie West Centennial HS 67 0 1897 Colin Pickering K 00:24:28.56 St. Edwards School 68 0 1896 William Munz K 00:24:37.68 St. Edwards School 69 (45) 1742 Justin Adrian K 00:24:40.21 Fort Pierce Central HS 70 0 1861 Max Fell K 00:24:41.21 South Fork HS 71 0 1865 Dawson Hawkins K 00:24:44.94 South Fork HS 72 0 1813 Pyke Dawson K 00:24:45.46 Okeechobee HS 73 0 1747 Ethan Mulrooney K 00:25:15.76 Fort Pierce Central HS 74 0 1902 Addison Waddell K 00:25:38.45 St. Edwards School 75 0 1876 Dustin Sloat K 00:25:56.36 South Fork HS 76 (46) 1703 James Carr K 00:27:03.73 Benjamin School 77 (47) 1710 Colby German K 00:27:04.77 Benjamin School 78 0 1781 Zachary Engel K 00:27:17.97 Lincoln Park Academy HS 79 0 1724 Matthew Postman K 00:27:25.98 Benjamin School 80 0 1859 Robert Colo K 00:27:34.89 South Fork HS 81 0 1786 Tobias Miller K 00:27:39.54 Lincoln Park Academy HS 82 0 1775 Brayden Adams K 00:28:28.89 Lincoln Park Academy HS 83 0 1722 Jack Poncey K 00:28:30.57 Benjamin School 84 0 1707 Christian Crawford K 00:28:32.32 Benjamin School 85 0 1818 Alexander Maxwell K 00:28:35.55 Okeechobee HS 86 0 1782 Curtis Greene K 00:28:39.67 Lincoln Park Academy HS 87 0 1723 Alex Ponchock K 00:30:41.31 Benjamin School 88 0 1728 Cooper Sukhu K 00:31:02.56 Benjamin School 89 0 1730 Christopher Tighe K 00:32:01.04 Benjamin School 90 0 1780 Matthew Endres K 00:32:32.05 Lincoln Park Academy HS 91 0 1857 Anthony Bryant K 00:39:26.35 South Fork HS
Printed: 8/30/2018 5:40:22 PM
Page: 5 of 5