Licensed to Lightning Event Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/29/2016 01:26 PM
                36th Annual Cleveland Track Classic - 6/25/2016                
                           Over the Hill Track Club                            
                              Bedford High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  M29&U Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Dorbish, Jacob           M18 97-99/17-18                      42.53m     139-06  10   
  2 Abuamsha, Gus            M18 97-99/17-18                      41.32m     135-07   8   
  3 Freeman, Ryan            M14 00-01/15-16                      35.64m     116-11   6   
  4 Ross, Spencer            M16 97-99/17-18                      30.59m     100-04   4   
  5 Ragland, Nolan           M14 00-01/15-16                      25.08m      82-03   2   
 
Event 1  M30 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Glass, Jeremy            M31 Unattached                       32.88m     107-10  10   
 
Event 1  M65 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Butsch, Mike             M66 Unattached                       36.24m     118-11  10   
  2 Palumbo, Dale            M65 Unattached                       20.82m      68-04   8   
 
Event 1  M70 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bitsko, Mickey           M73 Unattached                       40.99m     134-06  10   
  2 Pauli, Jim               M73 Over the Hill                    28.10m      92-02   8   
  3 Kelly, Gene              M73 Over the Hill                    25.90m      85-00   6   
 
Event 1  M75 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sheinker, Abe            M76 Over the Hill                    14.29m      46-10  10   
 
Event 1  M90 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Riser, George            M92 Over the Hill                    15.85m      52-00  10   
 
Event 2  W29&U Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Zicardi, Maddie          W20 Unattached                       39.84m     130-08  10   
  2 Breehl, Payton           W19 Unattached                       36.31m     119-01   8   
  3 Schultz, Elizabeth       W17 97-99/17-18                      33.61m     110-03   6   
  4 Torok, Brynn             W14 Unattached                       32.25m     105-10   4   
  5 Ragland, Sarah           W17 97-99/17-18                      31.99m     104-11   2   
  6 Laflame, Rachel          W17 97-99/17-18                      31.25m     102-06   1   
 
Event 2  W55 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alegria-Dybvig, Tamara   W57 Unattached                       35.90m     117-09  10   
 
Event 2  W60 Hammer Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Orsz, Patsy              W63 Over the Hill                    18.54m      60-10  10   
 
Event 4  M55 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Finley, Lawrence         M57 Over the Hill                     1.35m    4-05.00  10   
 
Event 4  M60 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Thomas, Jeff             M60 Unattached                        1.30m    4-03.25  10   
 
Event 4  M90 High Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Roudebush, George        M91 Over the Hill                     0.95m    3-01.25  10   
 
Event 5  M29&U Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Vicars, Derrick          M27 Unattached                       19.65m   64-05.75  10   
  2 DeChant, Matt            M27 Unattached                       19.52m   64-00.50   8   
  3 Blair, Coy               M22 Unattached                       18.57m   60-11.25   6   
  4 Dorbish, Jacob           M18 97-99/17-18                      14.08m   46-02.50   4   
  5 Linscott, Nic            M22 Unattached                       13.23m   43-05.00   2   
  6 Freeman, Ryan            M14 00-01/15-16                       9.29m   30-05.75   1   
 
Event 5  M30 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Glass, Jeremy            M31 Unattached                       11.24m   36-10.50  10   
  2 Russell, Chris           M34 The Fight Farm                    9.42m   30-11.00   8   
 
Event 5  M60 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Klamar, Joseph           M64 Unattached                        8.27m   27-01.75  10   
 
Event 5  M65 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Butsch, Mike             M66 Unattached                       12.00m   39-04.50  10   
  2 Lavigna, Mike            M69 Unattached                        9.33m   30-07.50   8   
  3 Palumbo, Dale            M65 Unattached                        8.41m   27-07.25   6   
 
Event 5  M70 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bitsko, Mickey           M73 Unattached                       10.07m   33-00.50  10   
  2 Kelly, Gene              M73 Over the Hill                     7.35m   24-01.50   8   
 
Event 5  M90 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Riser, George            M92 Over the Hill                     8.24m   27-00.50  10   
 
Event 6  W29&U Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Zicardi, Maddie          W20 Unattached                       11.04m   36-02.75  10   
  2 Baker, Lindsay           W17 97-99/17-18                      10.34m   33-11.25   8   
  3 Oscar, Josie             W16 00-01/15-16                       9.80m   32-02.00   6   
  4 Laflame, Rachel          W17 97-99/17-18                       9.60m   31-06.00   4   
  5 Breehl, Payton           W19 Unattached                        9.16m   30-00.75   2   
  6 Torok, Brynn             W14 Unattached                        9.15m   30-00.25   1   
  7 Binns, Shannon           W15 00-01/15-16                       8.85m   29-00.50 
  8 Bryant, Kaitlyn          W15 00-01/15-16                       7.60m   24-11.25 
  9 Oscar, Lora              W10 04-05/11-12                       4.30m   14-01.25 
 
Event 6  W55 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alegria-Dybvig, Tamara   W57 Unattached                        8.21m   26-11.25  10   
 
Event 6  W60 Shot Put Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Orsz, Patsy              W63 Over the Hill                     7.83m   25-08.25  10   
 
Event 7  W29&U Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Torok, Brynn             W14 Unattached                       23.85m      78-03  10   
  2 Ragland, Sarah           W17 97-99/17-18                      21.60m      70-10   8   
 
Event 7  W55 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alegria-Dybvig, Tamara   W57 Unattached                       29.94m      98-03  10   
 
Event 8  M29&U Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Freeman, Ryan            M14 00-01/15-16                      25.47m      83-07  10   
 
Event 8  M65 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Butsch, Mike             M66 Unattached                       34.72m     113-11  10   
  2 Lavigna, Mike            M69 Unattached                       25.05m      82-02   8   
  3 Stross, Bill             M67 Springbok                        23.13m      75-11   6   
 
Event 8  M70 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bitsko, Mickey           M73 Unattached                       17.45m      57-03  10   
  2 Kelly, Gene              M73 Over the Hill                    16.47m      54-00   8   
 
Event 8  M90 Javelin Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Riser, George            M92 Over the Hill                    12.56m      41-02  10   
 
Event 10  M55 Pole Vault Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Makozy, Frank            M56 Over the Hill                     2.45m    8-00.50  10   
 
Event 11  W29&U Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Baker, Lindsay           W17 97-99/17-18                      37.03m     121-06  10   
  2 Ragland, Sarah           W17 97-99/17-18                      34.01m     111-07   8   
  3 Breehl, Payton           W19 Unattached                       31.27m     102-07   6   
  4 Zicardi, Maddie          W20 Unattached                       28.32m      92-11   4   
  5 Bryant, Kaitlyn          W15 00-01/15-16                      26.87m      88-02   2   
  6 Laflame, Rachel          W17 97-99/17-18                      25.95m      85-02   1   
  7 Torok, Brynn             W14 Unattached                       24.75m      81-02 
  8 Oscar, Josie             W16 00-01/15-16                      23.53m      77-02 
  9 Binns, Shannon           W15 00-01/15-16                      18.65m      61-02 
 10 Oscar, Lora              W10 04-05/11-12                      10.23m      33-07 
 
Event 11  W55 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alegria-Dybvig, Tamara   W57 Unattached                       26.71m      87-07  10   
 
Event 11  W60 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Stross, Karen            W62 Springbok                        14.46m      47-05  10   
 
Event 12  M29&U Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dorbish, Jacob           M18 97-99/17-18                      44.73m     146-09  10   
  2 Linscott, Nic            M22 Unattached                       41.34m     135-07   8   
  3 Abuamsha, Gus            M18 97-99/17-18                      37.26m     122-03   6   
  4 Ragland, Nolan           M14 00-01/15-16                      30.77m     100-11   4   
  5 Ross, Spencer            M16 97-99/17-18                      30.43m      99-10   2   
  6 Freeman, Ryan            M14 00-01/15-16                      21.90m      71-10   1   
 
Event 12  M30 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Glass, Jeremy            M31 Unattached                       33.89m     111-02  10   
 
Event 12  M40 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dennis, James            M40 Unattached                       56.89m     186-08  10   
 
Event 12  M60 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Klamar, Joseph           M64 Unattached                       27.45m      90-01  10   
 
Event 12  M65 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Butsch, Mike             M66 Unattached                       37.68m     123-07  10   
  2 Truax, Bill              M69 Unattached                       37.64m     123-06   8   
  3 Stross, Bill             M67 Springbok                        22.51m      73-10   6   
 
Event 12  M70 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bitsko, Mickey           M73 Unattached                       26.69m      87-07  10   
  2 Kelly, Gene              M73 Over the Hill                    20.44m      67-01   8   
 
Event 12  M75 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sheinker, Abe            M76 Over the Hill                    10.99m      36-01  10   
 
Event 12  M90 Discus Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Riser, George            M92 Over the Hill                    21.53m      70-08  10   
 
Event 13  M29&U Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dorbish, Stephen         M16 00-01/15-16                       4.46m   14-07.75  10   
 
Event 13  M30 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lash, Rob                M30 Unattached                        5.46m   17-11.00  10   
 
Event 13  M45 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Stacey, Corben           M46 Unattached                        3.38m   11-01.25  10   
 
Event 13  M65 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Frontino, Jim            M66 Tnt Internationa                  3.27m   10-08.75  10   
  2 Stross, Bill             M67 Springbok                         2.75m    9-00.25   8   
 
Event 13  M75 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Coats, Grover            M77 Over the Hill                     3.34m   10-11.50  10   
 
Event 14  W29&U Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Willard, Kendall         W17 97-99/17-18                       4.69m   15-04.75  10   
  2 Gezymalla, Marin         W10 05/8&Under                        3.31m   10-10.50   8   
 
Event 14  W50 Long Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Carty-Dumitrescu, Linda  W50 Southwest Sprint                  3.65m   11-11.75  10   
 
Event 15  M55 Triple Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Makozy, Frank            M56 Over the Hill                     8.62m   28-03.50  10   
 
Event 15  M75 Triple Jump Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Coats, Grover            M77 Over the Hill                     7.11m   23-04.00  10   
 
Event 24  M50 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Porz, Donald             M52 Over the Hill                   5:51.93   10   
 
Event 24  M60 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cooper, Chip             M61 Springbok                       6:21.46   10   
 
Event 24  M65 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, David          M65 Unattached                      6:12.72   10   
 
Event 24  M70 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kuebler, Bob             M70 Springbok                       6:31.71   10   
  2 Hinman, Reed             M73 Springbok                       7:08.35    8   
 
Event 24  M75 1500 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gligor, Peter            M75 Unattached           8:15.00    8:11.62   10   
 
Event 25  W29&U 100 Short Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harding, Danheisha       W24 Unattached                        17.24   10   
 
Event 26  M30 110 Short Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lash, Rob                M30 Unattached                        18.19   10   
 
Event 27  W30 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pocock, Brittany         W31 Unattached                      1:28.48   10   
 
Event 27  W60 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orsz, Patsy              W63 Over the Hill                   1:20.04   10   
  2 Stross, Karen            W62 Springbok                       2:07.04    8   
 
Event 28  M29&U 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Darius            M15 00-01/15-16                       58.98   2  10   
  2 Kockenderfer, Ray        M17 97-99/17-18          1:46.00    1:18.79   1   8   
 
Event 28  M30 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Russell, Denver          M30 The Fight Farm       1:00.00      57.78   3  10   
  2 Lash, Rob                M30 Unattached                      1:02.51   2   8   
  3 Russell, Chris           M34 The Fight Farm                  1:06.47   2   6   
  4 Bates, Marquis           M31 Unattached             55.00    1:06.58   3   4   
 
Event 28  M45 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Yeargin, Rocco           M45 Unattached             58.00    1:01.27   3  10   
 
Event 28  M50 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mulazim, Khalid          M50 Southwest Sprint       51.86      52.67   3  10   
 
Event 28  M55 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walls, Vincent           M57 Unattached                      1:07.11   2  10   
 
Event 28  M60 400 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Allcorn, Tom             M63 Over the Hill        1:14.00    1:12.56   3  10   
  2 Hawkins, Walter          M61 Over the Hill                   1:12.64   1   8   
  3 Monaco, Nino             M64 Tnt Internationa     1:20.00    1:15.18   1   6   
  4 Liscynesky, Roman        M62 Over the Hill                   1:18.90   2   4   
 
Event 28  M65 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Norman           M66 Over the Hill                   1:12.42   10   
  2 Gerson, Jeff             M69 Over the Hill        1:25.00    1:28.80    8   
 
Event 28  M70 400 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinman, Reed             M73 Springbok                       1:28.15   10   
 
Event 29  W29&U 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elba (Unf), Page         W15 00-01/15-16            13.27      13.62   1  10   
  2 Johnson (Unf), Akira     W12 02-03/13-14                       14.47   1   8   
  3 Gezymalla, Marin         W10 05/8&Under             15.70      15.69   2   6   
  4 Johnson (Unf), Tyra      W10 04-05/11-12                       16.19   2   4   
  5 Williams (Unf), Christin  W7 05/8&Under                        18.63   2   2   
 
Event 29  W30 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pocock, Brittany         W31 Unattached                        17.27   10   
 
Event 29  W50 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carty-Dumitrescu, Linda  W50 Southwest Sprint       15.50      16.03   10   
 
Event 29  W60 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orsz, Patsy              W63 Over the Hill                     15.88   10   
 
Event 30  M11-12 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mack (Unf), Amari        M11 04-05/11-12                       15.45   3  10   
 
Event 30  M15-16 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Darius            M15 00-01/15-16                       12.31   3  10   
 
Event 30  M30 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lash, Rob                M30 Unattached                        12.36   10   
 
Event 30  M35 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pocock, J.P.             M36 The Fight Farm                    14.48   10   
 
Event 30  M40 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Koot, Michael            M42 Tnt Internationa                  12.92   3  10   
 
Event 30  M45 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Stacey, Corben           M46 Unattached                        17.13   3  10   
 
Event 30  M55 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tissenbaum, Allan        M56 Unattached             11.50      12.01   2  10   
  2 Clinkscale, David        M55 Over the Hill                     13.24   1   8   
  3 Finley, Lawrence         M57 Over the Hill                     15.00   1   6   
 
Event 30  M60 100 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allcorn, Tom             M63 Over the Hill          15.00      15.31   10   
 
Event 30  M65 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Allie, Charles           M68 Unattached             13.00      12.95   2  10   
  2 Frontino, Jim            M66 Tnt Internationa       14.77      15.28   1   8   
  3 Gerson, Jeff             M69 Over the Hill          18.10      19.55   1   6   
 
Event 30  M70 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Robbins, Stephen         M73 Unattached             13.21      13.45   2  10   
 
Event 30  M75 100 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coats, Grover            M77 Over the Hill                     16.19   3  10   
 
Event 31  W30 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pocock, Brittany         W31 Unattached                      3:18.40   10   
 
Event 32  M29&U 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kockenderfer, Ray        M17 97-99/17-18                     2:56.07   10   
  2 Stall (Unf), Conner      M11 04-05/11-12                     3:26.71    8   
 
Event 32  M30 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Russell, Denver          M30 The Fight Farm                  2:21.23   10   
 
Event 32  M40 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gent, Rich               M42 Unattached                      2:15.39   10   
 
Event 32  M50 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Porz, Donald             M52 Over the Hill                   2:45.01   10   
 
Event 32  M55 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walls, Vincent           M57 Unattached                      2:34.76   10   
 
Event 32  M60 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Monaco, Nino             M64 Tnt Internationa                2:56.77   10   
  2 Cooper, Chip             M61 Springbok                       3:00.04    8   
 
Event 32  M65 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, David          M65 Unattached                      2:53.61   10   
  2 Thomas, Norman           M66 Over the Hill                   3:01.38    8   
 
Event 32  M70 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinman, Reed             M73 Springbok                       3:14.66   10   
 
Event 32  M75 800 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gligor, Peter            M75 Unattached           4:05.00    3:46.33   10   
 
Event 35  W29&U 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elba (Unf), Page         W15 00-01/15-16                       28.55   2  10   
  2 Johnson (Unf), Akira     W12 02-03/13-14                       31.07   1   8   
  3 Johnson (Unf), Tyra      W10 04-05/11-12                       33.55   1   6   
  4 Gezymalla, Marin         W10 05/8&Under             33.00      33.57   1   4   
  5 Finley, Briana            W7 Unattached                        45.59   1   2   
 
Event 35  W30 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pocock, Brittany         W31 Unattached                        38.24   2  10   
 
Event 35  W50 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carty-Dumitrescu, Linda  W50 Southwest Sprint       32.00      32.92   2  10   
 
Event 35  W60 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Orsz, Patsy              W63 Over the Hill                     33.13   2  10   
 
Event 36  M29&U 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Darius            M15 00-01/15-16                       25.50   3  10   
  2 Mack (Unf), Amari        M11 04-05/11-12                       32.66   3   8   
 
Event 36  M40 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Koot, Michael            M42 Tnt Internationa                  26.35   3  10   
 
Event 36  M45 200 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeargin, Rocco           M45 Unattached             26.00      26.77   10   
 
Event 36  M55 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tissenbaum, Allan        M56 Unattached             23.70      24.10   1  10   
  2 Clinkscale, David        M55 Over the Hill                     25.25   2   8   
  3 Walls, Vincent           M57 Unattached                        29.97   2   6   
  4 Finley, Lawrence         M57 Over the Hill                     30.10   2   4   
  5 Makozy, Frank            M56 Over the Hill                     31.68   2   2   
 
Event 36  M60 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hawkins, Walter          M61 Over the Hill                     33.50   3  10   
 
Event 36  M65 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Allie, Charles           M68 Unattached             25.50      25.67   1  10   
  2 Frontino, Jim            M66 Tnt Internationa       30.80      32.39   1   8   
  3 Thomas, Norman           M66 Over the Hill                     33.81   3   6   
  4 Gerson, Jeff             M69 Over the Hill          39.10      39.90   3   4   
 
Event 36  M70 200 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robbins, Stephen         M73 Unattached             27.90      28.46   10   
 
Event 36  M75 200 Meter Dash Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coats, Grover            M77 Over the Hill                     38.05   2  10   
 
Event 38  M45 3000 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fovozzo, Steve           M46 Unattached                     11:56.66   10   
 
Event 38  M55 3000 Meter Run Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barnes, Tim              M56 Over the Hill       11:45.00   12:25.43   10   
 
Event 43  W60 3000 Meter Race Walk Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wildman, Cindy           W64 Springbok                      20:21.40   10   
 
Event 43  W65 3000 Meter Race Walk Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prohaska, Joyce          W65 Springbok                      20:02.79   10   
 
Event 47  W29&U Weight Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Schultz, Elizabeth       W17 97-99/17-18                      12.73m   41-09.25  10   
  2 Breehl, Payton           W19 Unattached                       12.04m   39-06.00   8   
  3 Zicardi, Maddie          W20 Unattached                       11.48m   37-08.00   6   
  4 Laflame, Rachel          W17 97-99/17-18                      10.36m   34-00.00   4   
  5 Torok, Brynn             W14 Unattached                       10.21m   33-06.00   2   
 
Event 47  W55 Weight Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alegria-Dybvig, Tamara   W57 Unattached                       10.43m   34-02.75  10   
 
Event 48  M29&U Weight Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Freeman, Ryan            M14 00-01/15-16                      12.22m   40-01.25  10   
 
Event 48  M30 Weight Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Glass, Jeremy            M31 Unattached                       11.62m   38-01.50  10   
 
Event 48  M65 Weight Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Butsch, Mike             M66 Unattached                       12.44m   40-09.75  10   
 
Event 48  M70 Weight Throw Masters
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bitsko, Mickey           M73 Unattached                       14.59m   47-10.50  10   
  2 Pauli, Jim               M73 Over the Hill                    12.03m   39-05.75   8   
  3 Kelly, Gene              M73 Over the Hill                    10.09m   33-01.25   6   
 
Event 49  M29&U 80 Short Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mack (Unf), Amari        M11 04-05/11-12                       18.48   10   
 
Event 50  M55 100 Short Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barnes, Tim              M56 Over the Hill          19.16      21.59   10   
  2 Makozy, Frank            M56 Over the Hill                     22.20    8   
 
Event 50  M60 100 Short Hurdles Masters
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Jeff             M60 Unattached                        24.16   10   
 
Event 53  M60 4x200 Meter Relay Masters
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Over the Hill Track Club  'A'                                2:37.00   10   
 
              Women - Masters - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Unattached                 173        2) Over the Hill Track Club   50   
    3) Springbok Track Club        38        4) Southwest Sprinters        30   
 
                Men - Masters - Team Rankings - 22 Events Scored
===============================================================================
    1) Unattached                 490        2) Over the Hill Track Club  362   
    3) Springbok Track Club        76        4) TNT International Racing   62   
    5) The Fight Farm              54        6) Southwest Sprinters        10