Licensed to FT Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/17/2021 01:52 PM
                2021 Red River Athletic Conference - 4/17/2021                 
                      Outdoor Track & Field Championsihps                      
                          Antonian High School Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Laney, Trinity               Jarvis Chris             4.57m   NWI 
  2 Foster, Jia                  Jarvis Chris             4.27m   NWI 
 
Event 2  Men Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gordon, Tamaj                Our Lady of              6.10m   2.6 
  2 Davis, DeMarques             Jarvis Chris             5.79m   4.1 
  3 DaDa, David                  Our Lady of              5.18m   4.4 
 
Event 3  Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Byrd, Keshuna                Jarvis Chris            11.85m  
  2 Huysman, Kansas              Southwest (N             9.62m  
  3 Romero, Idalys               Southwest (N             9.52m  
  4 Walker, Cassandra            Jarvis Chris             8.32m  
 
Event 4  Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Duirden, Kendrick            Jarvis Chris            11.35m  
  2 Gonzales, Raymundo           Southwest (N             9.50m  
 
Event 5  Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Easter, Keyona               Jarvis Chris             1.57m  
 -- Espericueta, Robbie          Our Lady of                 NH  
 
Event 6  Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- DaDa, David                  Our Lady of                 NH  
 
Event 7  Women Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Byrd, Keshuna                Jarvis Chris            31.14m  
  2 Romero, Idalys               Southwest (N            25.12m  
  3 Huysman, Kansas              Southwest (N            18.90m  
  4 Foster, Jia                  Jarvis Chris            18.60m  
  5 Valero-Corbett, Diamante     Southwest (N            14.40m  
 
Event 8  Men Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Duirden, Kendrick            Jarvis Chris            28.20m  
  2 Gonzales, Raymundo           Southwest (N            28.00m  
 
Event 9  Women Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Laney, Trinity               Jarvis Chris            10.40m   4.5 
 
Event 10  Men Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gordon, Tamaj                Our Lady of             11.86m   4.7 
 
Event 11  Women Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Byrd, Keshuna                Jarvis Chris            38.45m  
  2 Huysman, Kansas              Southwest (N            29.65m  
  3 Romero, Idalys               Southwest (N            27.60m  
  4 Walker, Cassandra            Jarvis Chris            20.10m  
 
Event 12  Men Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Duirden, Kendrick            Jarvis Chris            30.70m  
  2 Gonzales, Raymundo           Southwest (N            30.15m  
 
Event 15  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Herrera, Edit                Southwest (N          20:26.35  
  2 Broussard, Lindsey           Our Lady of           20:36.42  
  3 Gonzalez, Lorena             Southwest (N          24:22.72  
 
Event 16  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Martinez, Isaac              Our Lady of           16:33.35  
  2 Davila, John                 Our Lady of           16:57.65  
  3 Bustamante, Antonio          Our Lady of           17:00.84  
  4 Torres, Jose                 Southwest (N          17:38.60  
 
Event 17  Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Our Lady of the Lake  'A'                          11:12.69  
  2 Jarvis Christian  'A'                              12:09.26  
 
Event 18  Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Our Lady of the Lake  'A'                          10:02.21  
 
Event 19  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Our Lady of the Lake  'A'                             52.03  
  2 Jarvis Christian  'A'                                 52.25  
 
Event 20  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Jarvis Christian  'A'                                 44.09  
 -- Our Lady of the Lake  'A'                                DQ   outside exchange 1
 
Event 21  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sifuentes, Nadia             Our Lady of            5:13.96  
  2 Gonzalez, Fabiola            Jarvis Chris           5:26.11  
  3 Espericueta, Robbie          Our Lady of            5:33.19  
  4 Watson, Kimber               Our Lady of            5:38.30  
  5 Herrera, Edit                Southwest (N           5:42.99  
  6 Zuniga, Viridiana            Our Lady of            5:47.77  
  7 Tilley, Zarreah              Jarvis Chris           6:01.93  
  8 Gonzalez, Lorena             Southwest (N           6:25.98  
  9 Ramos, Vanessa               Jarvis Chris           6:26.72  
 
Event 22  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rodriguez, Nathaniel         Our Lady of            4:26.54  
  2 Martinez, Isaac              Our Lady of            4:34.59  
  3 Davila, John                 Our Lady of            4:35.49  
  4 Bustamante, Antonio          Our Lady of            4:38.12  
  5 Torres, Jose                 Southwest (N           4:39.64  
 
Event 24  Men 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -7.3
  1 Epps, Jmarcus                Jarvis Chris             17.54  
 
Event 25  Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 De la cruz, Victoria         Our Lady of            1:01.59  
  2 Hickman-Gilbert, Garlane     Jarvis Chris           1:02.60  
  3 Pantoja, Brianna             Our Lady of            1:03.67  
  4 Wilson, Justice              Jarvis Chris           1:06.89  
 
Event 26  Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Townsend, Colton             Our Lady of              53.92  
  2 Walker, Ty-Irvin             Jarvis Chris             54.24  
  3 Patrick, Ladarrius           Jarvis Chris             56.97  
  4 Gordon, Tamaj                Our Lady of              59.06  
 
Event 27  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sifuentes, Nadia             Our Lady of            2:34.53  
  2 Gonzalez, Fabiola            Jarvis Chris           2:38.33  
  3 Zuniga, Viridiana            Our Lady of            2:40.70  
  4 Espericueta, Robbie          Our Lady of            2:42.93  
  5 Foster, Jia                  Jarvis Chris           2:48.44  
  6 Tilley, Zarreah              Jarvis Chris           2:51.03  
  7 Ramos, Vanessa               Jarvis Chris           3:18.37  
 
Event 28  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zarate, Jose                 Our Lady of            2:10.24  
  2 Davila, Chris                Our Lady of            2:14.35  
  3 Torres, Jose                 Southwest (N           2:25.34  
 
Event 29  Women 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -4.5
  1 Joseph, Destiny              Our Lady of              13.27  
  2 Easter, Keyona               Jarvis Chris             13.38  
  3 Hickman-Gilbert, Garlane     Jarvis Chris             13.44  
  4 Parker, Makhayla             Our Lady of              14.21  
  5 Valero-Corbett, Diamante     Southwest (N             14.90  
 
Event 30  Men 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -1.5
  1 Onyeachonam, Obiajulu        Jarvis Chris             11.77  
  2 Gordon, Tamaj                Our Lady of              11.85  
  3 Patrick, Ladarrius           Jarvis Chris             12.38  
 
Event 32  Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Epps, Jmarcus                Jarvis Chris           1:08.17  
 
Event 33  Women 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -1.9
  1 Joseph, Destiny              Our Lady of              27.80  
  2 De la cruz, Victoria         Our Lady of              27.97  
  3 Hickman-Gilbert, Garlane     Jarvis Chris             28.02  
  4 Pantoja, Brianna             Our Lady of              28.67  
  5 Parker, Makhayla             Our Lady of              29.33  
  6 Wilson, Justice              Jarvis Chris             29.96  
  7 Valero-Corbett, Diamante     Southwest (N             30.52  
 
Event 34  Men 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -5.1
  1 Onyeachonam, Obiajulu        Jarvis Chris             24.20  
  2 Davis, DeMarques             Jarvis Chris             24.57  
  3 Walker, Ty-Irvin             Jarvis Chris             24.58  
  4 Patrick, Ladarrius           Jarvis Chris             25.13  
  5 Townsend, Colton             Our Lady of              25.90  
  6 DaDa, David                  Our Lady of              26.89  
 
Event 35  Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Herrera, Edit                Southwest (N          12:03.98  
  2 Broussard, Lindsey           Our Lady of           12:11.27  
  3 Watson, Kimber               Our Lady of           12:55.64  
  4 Gonzalez, Lorena             Southwest (N          15:56.87  
 
Event 36  Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zarate, Jose                 Our Lady of            9:47.55  
  2 Martinez, Isaac              Our Lady of            9:48.09  
  3 Bustamante, Antonio          Our Lady of           10:04.34  
  4 Torres, Jose                 Southwest (N          10:22.61  
 
Event 37  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Our Lady of the Lake  'A'                           4:15.26  
  2 Jarvis Christian  'A'                               4:19.31  
 
Event 38  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Jarvis Christian  'A'                               3:40.64  
  2 Our Lady of the Lake  'A'                           3:55.97  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Jarvis Christian           170        2) Our Lady of the Lake      155   
    3) Southwest (N.M.)            88                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Our Lady of the Lake       169        2) Jarvis Christian          137   
    3) Southwest (N.M.)            44